Trylogia "Raj" Ulricha Seidla
od 28 listopada 2013 do 11 grudnia 2013 konkurs zakończony
do wygrania: wydanie DVD trylogii "Raj" Ulricha Seidla.
Od 21 listopada w polskich sklepach możecie nabyć kompletne wydanie DVD trylogii "Raj" Ulricha Seidla. W jej skład wchodzą filmy "Raj: wiara", "Raj: nadzieja" oraz "Raj: miłość". Biorąc udział w naszym konkursie macie szansę na zdobycie tej niepowtarzalnej serii.

Ulrich Seidl pracował nad trylogią przez cztery lata, kręcąc ponad 80 godzin zdjęciowego materiału. Pierwotnie stanowić ona miała jedną całość, ale ostatecznie reżyser zdecydował się na podzielenie wielogodzinnej fabuły na trzy części, których tytuły pochodzą od tytułu sztuki z 1932 roku "Wiara, nadzieja, miłość" ("Glaube, Liebe, Hoffnung") austriackiego pisarza Ödöna von Horvátha, jednego z ulubionych pisarzy Seidla.

Trylogia "Raj" to pierwszy w historii przypadek, kiedy trzy kolejne filmy tego samego reżysera znalazły się w ciągu jednego roku w konkursach głównych trzech najważniejszych festiwali filmowych na świecie (Cannes, Wenecja i Berlin).
"Raj" doskonale odzwierciedla stosowaną przez Seidla od lat metodę pracy: kręcenie filmu bez tradycyjnie rozumianego scenariusza, na bazie aktorskiej improwizacji i rozwijania wątków zależnie od sytuacji na planie, w ściślej współpracy z aktorami, którymi są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Autorem zdjęć do wszystkich części (wspólnie z Edem Lachmanem) jest Wolfgang Thaler, od lat współpracujący ze znanym austriackim reżyserem Michaelem Glawoggerem ("Chwała dziwkom", "Śmierć człowieka pracy", "Megamiasta").

Polskim dystrybutorem całej trylogii jest firma Against Gravity.


(kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chciał(a)byś stać się posiadaczem wydania DVD trylogii "Raj", koniecznie weź udział w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie. Nagroda trafi do osoby, która poradzi sobie z tym najlepiej.