Czarnobyl
od 26 listopada 2019 do 9 grudnia 2019 konkurs zakończony
do wygrania: 2 egzemplarze serialu "Czarnobyl" na DVD.
"Czarnobyl" trafi na DVD już 27 listopada. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć najnowszego hitu HBO lub po prostu chcielibyście posiadać go w swojej kolekcji, teraz macie na to szansę. Dla naszych użytkowników przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie zdobyć własne egzemplarze serialu. Aby wziąć w nim udział, musicie jedynie udzielić odpowiedzi na pytanie zamieszczone obok. Nagrodzimy autorów dwóch najciekawszych zgłoszeń.


26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się m.in. w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

Miniserial śledzi losy kilku postaci: Walerija Legasowa (Jared Harris), wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy, zastępcy przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę (Stellan Skarsgård), który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii oraz Ulany Khomyuk (Emily Watson), radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.