PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119106}

Ściśle tajne

Breach
6,8 6 961
ocen
6,8 10 1 6961
6,3 3
oceny krytyków
Ściśle tajne
powrót do forum filmu Ściśle tajne

Bardzo dobry film, ciekawy do ostatniej minuty, inny niz wszystkie jakie widzialem. Nie bede zachwalal tego filmu, gry aktorskiej itp itp, poniewaz interesuje mnie cos innego, mam pytanie:

1. Czy widzicie jakis zwiazek pomiedzy Hansenem a tym mlodym agentem? cos w stylu wspolnego mianownika:
(ja mam wrazenie, ze 'mlody' zostal agentem bo wydawalo mu sie, ze tego od niego oczekuje ojciec + jakas taka refleksja dot samego Hansena i jego pobudek, aby byc szpiegiem - czy czasem ojciec nie mial wplywu na dalsza droge syna (tata-patriota, wysoki ranga poilicjant) - czy czasem oni obaj nie zyli snem wysnionym przez ich ojcow??

Caly czas zachwowanie Hansena bylo jakies takie 'dziwne', plus jeszcze ten kosciol i spowiedz, podczas ktorej zaczal plakac, czemu tak ??!! - tak tak czytalem o Hansenie na wikipedi :) ale pomimo tego to jest zastanawiajace

Plus jeszcze sam fakt, ze Hansen chcial z tym zerwac, ostatnie informacje itp dla KGB i 'mlody', ktory jak sam na koniec powiedzial, 'ze kiedys chcial byc agentem' co by znaczylo, ze juz nie chce

A co najciekawsze to znaczenie tego 'modl sie za mnie' w koncowej scenie w windzie, co to mialo znaczyc?!

jest ktos kto ma podobny problem jak ja?! :)

pozdr

ocenił(a) film na 7
jesus_christ

Za bardzo myślisz. Ten film nie miał żadnej głębokości, bo widzę, że do tego zmierzasz. Został zrobiony na podstawie słów, które walnął sam Hanssen. Mógł być psychiczny. Ale prawda jest, że na kasie mu zależało. A wracając do religii. Zazwyczaj to fanatycy religijni (WTC) albo zagożali wrogowie religii (Hitler) są sprawcami największych tragedii w dziejach ludzkości. Dlatego dobrze być deistą.

ocenił(a) film na 5
Beznickowy

Hansen był konserwatystą religijnym, więc te słowa w jego ustach i jego zachowanie nie budzi we mnie zdziwienia. Szkoda ze film przecietny, bo mozna było z takiego tematu zrobić coś więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones