12:08 na wschód od Bukaresztu

A fost sau n-a fost?

2006 1 godz. 29 min.
6,9 1 189
ocen
6,9 10 1189
1 269
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"type":"film","id":326687,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+fost+sau+n-a+fost-2006-326687/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 12:08 na wschód od Bukaresztu
  • Pierwsza część to przedstawienie bohaterów - mieszkańców prowincjonalnego miasteczka rumuńskiego żyjących w pierwszej dekadzie XXI w. Druga część to debata polityczna z udziałem kilku z nich. Tematem debaty jest spór o historię z grudnia 1989 i rewolucję demokratyczną, która obaliła rządy Ceausescu. Głównymi ośrodkami rewolucji był Bukareszt i Timisoara.
    Lokalny właściciel telewizji organizuje debatę telewizyjną i zaprasza dwóch gości, którzy twierdzą, że rewolucyjne wiece miały również miejsce w ich miasteczku. Wiarygodność studyjnych rewolucjonistów jest jednak mocno naruszona przez telewidzów dzwoniących do studia, którzy obnażają prywatne sprawy życia gości i przedstawiają swoją wersję zdarzeń z tego dnia. Odbierając wszelką chwałę rewolucjonistom.
    Warto obejrzeć nie tylko dla lekcja historii, ale również dla absurdalności sporu.

  • Krzypur ocenił(a) ten film na: 7

    n_ontop Jaka tam lekcja historii... Causecscu zabiły najbliższe mu służby specjalne, żeby się nie wygadał. U nas był z kolei kant przy okrągłym stole. Komuchy niczego nigdzie nie oddały, bo było beztrosko i bezkrwawo (pomijając indywidualne tragedie).