PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433650}

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile
7,4 26 080
ocen
7,4 10 1 26080
8,0 23
oceny krytyków
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
powrót do forum filmu 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

film dobrze nakrecony w sensie trzyma do ostatniej chwili, i tez niezle zagrany, problemem filmu jest niestety pomysl rezysera na Gabite, w emocjach powiem ze w ostatniej scenie nasza Gabita powinna wyjac i zjesc swoj wlasny maly mozdzek, nic by chyba na tym nie stracila, chodzi o to ze albo sie robi film o problemie aborcji w czasach komunizmu albo o niedorozwoju intelektualnym, wymieszanie tych dwoch sfer psuje film, nie wnikam bo ludzie maja prawo byc tacy lub inni, jednak rezyser wyraznie przesadzil, a co do aborcji to oczywiscie sprawa swiatopogladu, moim zdaniem stawamy kota na glowie uznajac ze to ciaza jest problemem a nie ludzki strach, niedojrzalosc, wygodnictwo, ludzie powinni uczyc sie mierzyc z tym co przynosi zycie a nie uciekac od wyzwan, czy taka Gabita np powinna usunac ciaze ze wzgledu na swoja niezaradnosc, a moze wlasnie dziecko nauczyloby ja odpowiedzialnosci, to tyle w temacie

waldi137

Oprocz poswiecenia i Przyjazni-dzis-nie-spotykanej, jest to film .. o niczym.

waldi137

Kinomani nauczyli się od Amerykanów, że film MUSI mieć przesłanie. Zauważ, że ten zastał nakręcony w charakterze obserwującego, nie chciał wydawać sądów, lecz przyglądać się życiu bohaterek i stanom emocjonalnym, decyzjom. Nie dowiemy się, dlaczego dziewczyna pragnie usunąć ciążę. Oglądamy wyłącznie jej zachowanie, które może nas na to naprowadzać, lecz nie da jednoznacznej odpowiedzi.
W takiej konwencji, jaką obrał reżyser, karygodne byłoby narzucanie swojego zdania, czyli przesłania. Dostaliśmy jakby sfilmowany urywek życia dwóch bohaterek. Tylko tyle i aż tyle. Dla mnie to drugie.
Brak sugestii, oceny, wywołuje w nas sprzeczne emocje, tak odmienne od tych, z którymi spotykamy się na co dzień poprzez ekran. Dlatego rozwinęła się dyskusja, sprawiło, że protestujesz. Film osiągnął swój cel.

ocenił(a) film na 7
jestem_piatym_elementem

Przesłanie pozostaje indywidualną sprawą każdego widza i to jest OK

Ale czy OK film , albo nawet dobry to nie za mało na złotą palmę?


MilekSan

Nigdy nie jest za mało czy za dużo na jakąkolwiek nagrodę. Ona - tak jak i moje zdanie - jest bardzo subiektywnym osądem i nigdy nie była dla mnie kryterium.
Poza tym nie uważam, że film jest "OK". Oceniam go zdecydowanie lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones