PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738976}

55 kroków

55 Steps
6,9 2 716
ocen
6,9 10 1 2716
55 kroków
powrót do forum filmu 55 kroków

Jednostka kontra system - bardzo dobre połączenie dramatu z kinem "sądowo-medycznym" doprawione lekko nutą humorystyczną - ogląda się to bardzo dobrze.Tu nie ma się co rozpisywać - każdy kto lubi tego rodzaju kino powinien ten obraz zobaczyć.W filmie pada mądre zdanie - "Pacjenci w psychiatryku mają mniej praw ludzkich,niż skazani przestępcy" - coś w tym jest,wystarczy sobie choćby przypomnieć niedawną historię ze szpitala w Rybniku.Dodatkowe prawa dla pań Swank-Bonham Carter,ale to nie dziwi,bo to absolutna aktorska czołówka.Szczerze polecam.

kleju30

Gdzie można zobaczyć ten film?

ocenił(a) film na 8
Narcyza_88

Lata po sieci.Spróbuj na takich stronkach jak exsite,czy pebx.

kleju30

Zgadzam się z tobą - film ogląda się dobrze, myślę, że to głównie zasługa Hilary Swank i Helena Bonham Carter. Ale w jednej kwestii muszę cię poprawić- to nie jest produkcja hollywoodzka tylko europejska, a dokładniej niemiecko-beligjska :-)

ocenił(a) film na 8
asdfadag

OK - mój błąd z tym Hollywood,chyba się zasugerowałem Swank w obsadzie,bo ona dla mnie to takie uosobienie amerykańskiej dziewczyny.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Zgadzam się z oceną. Jako film o walce o prawa pacjentów jest świetny. Fabularnie też dobra historia i fajne kreacje aktorskie. Myślę, że pacjenci powinni zawsze mieć wybór, nawet jeśli uważam leki za zło, które niszczy człowieka, dając chwilową ulgę. Uważam, że przymus powinien być używany jedynie w obronie innych. Potem, jeśli ktoś nie chce przyjmować leków, to nie powinny być mu one podawane, i jak tylko to możliwe, powinno się szanować jego prawa jako jednostki. Niestety wątpię, żeby nawet dziś w Polsce było to przestrzegane. Myślę, że lekarze często mają się za tych, co wiedzą najlepiej, i nie wierzą pacjentom i nie biorą ich zdania pod uwagę, co jest tragiczne i smutne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones