Autorki (2014)

Cztery kobiety odsiadujące wyrok w zakładzie karnym w Krzywańcu, piszą sztukę, w której opisują intymne szczegóły ze swojego życia.

Autorki (2014): zwiastun nr 1 ...

zdjęcia

(20)

Mrozowski wierzy w terapeutyczną funkcję sztuki. W swoich więziennych dokumentach – a "Autorki" to już piąty taki film w dorobku reżysera – nie resocjalizuje bohaterów, tylko stara się ich poznawać. Wsłuchuje się w ich głosy, przygląda z dystansu. Z czasem to oni sami otwierają się i dostrzegają szansę, jaką jest dla nich obecność kamery, która nie ocenia. Bo siłą kina Mrozowskiego jest empatia i szczerość, których nie przesłaniają ani formalne eksperymenty, ani pogoń za sensacją. "Autorki" są tego kolejnym dowodem.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 68%

Wiesz, kto tworzył ten film? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Dodaj obsadę i twórców.

"Autorki" to opowieść o czterech kobietach, które odsiadując wyrok w zakładzie karnym w Krzywańcu, postanowiły wziąć udział w nietypowym projekcie. Pod opieką grupy teatralnej napisały sztukę, której są nie tylko bohaterkami, ale przede wszystkim autorkami. Uważna kamera blisko, lecz z wyczuciem portretuje osadzone, które nie bacząc na konsekwencje, zdecydowały się opowiedzieć swoją własną, często bardzo intymną i traumatyczną historię. Ujęcia z teatru i więzienia przeplatane są zdjęciami z rozmów na trawie, podczas których bohaterki "Autorek" mówią o swojej przeszłości, rodzinie, o miłości do innych kobiet,  uzależnieniu od narkotyków i alkoholu, a także o tym, czego doświadczają teraz, gdy siedzą w więzieniu.  Osadzone udają się w podróż w głąb siebie, podczas której każda na swój sposób podsumowuje własne życie.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Autorki

zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Spectator
studio:
  • Filmogène
inne tytuły:
(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o