Bóg nie umarł 2

God's Not Dead 2

2016 2 godz. 1 min.
6,4 11 998
ocen
6,4 10 11998
6 400
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":2}
powrót do forum filmu Bóg nie umarł 2
 • Chodzę do gimnazjum, jestem na etapie, na którym dużo rozmyślam na temat Boga, czy jest czy go nie ma. Na religii siostra puściła nam najpierw pierwszą część, potem następną. Pierwszą jeszcze przebolałam, nie ma tu aż takich tragicznych rewelacji, jak w dwójce. Jednak oglądając Bóg nie umarł 2, ostatecznie przekonałam się co do swoich poglądów. Brzydze się ludźmi, którzy coś takiego stworzyli. Jest to zwykła propaganda, która ma na celu wpoić nieświadomym nastolatkom, że ateiści to wcielone szatany, zrobią wszystko by zrujnować kościół i chrześcijan, oni nie mają zachamowań. A równocześnie katolicy= biedni męczennicy, którzy z każdej odpierają ataki ze strony niegodziwców. W ŻADNYM CYWILIZOWANYM KRAJU (A JUŻ NA PEWNO NIE W STANACH) NAUCZYCIELKA NIE BĘDZIE MIEĆ ROZPRAWY SĄDOWEJ, BO POWIEDZIAŁA KILKA SŁÓW O JEZUSIE. Dziękuję ci siostro, że właśnie dzięki tobie dostrzegłam, kto jest prawdziwym tyranem :)

 • Sammy_Jo ocenił(a) ten film na: 9

  Agata_Rucka Pożyjesz troszkę Agatko, to sama się przekonasz, że ten film był bardzo wartościowy w swojej prostocie. Z drugiej strony niechęć do duchowieństwa jest często najwygodniejszą wymówką, by "nie tracić czasu na Boga". Możesz sama zacząć poszukiwania - niezależnie od lekcji religii. Może to jeszcze nie ten czas....Kiedyś pytanie o istnienie Boga wróci do Ciebie jak bumerang. Z doświadczenia wiem, że zawsze wraca. Można uciekać, szydzić, zaprzeczać, ale w różnych sytuacjach życiowych ono zawsze wraca. Powodzenia :)

 • Sammy_Jo Ona wypowiada się o filmie,a nie religii samej w sobie, a to różnica.

 • Sammy_Jo ocenił(a) ten film na: 9

  piotral_2 Dziękuję za wyjaśnienie. Jak to dobrze, że są tu tacy czujni moderatorzy ;)

 • Aleksandra_Medrala ocenił(a) ten film na: 8

  Agata_Rucka Masz wielkie szczęscie że żyjesz widocznie w miejscu w którym tak nie jest :]] takich spraw jest pełno. Wystarczy zwrocic uwage na to ze przesladowanie chrzescijan jest dzis baaaardzo szerokie więc czemu sądownictwa by miało nie sięgać skoro też tworzą go ludzie którzy nie zawsze są wporządku. Naprawde wystarczy mieć wtyki i wpływy. Prawo mówi swoje , ale wystarczy dobry wrogo nastawiony do chrzescijan adwokat, a jak jeszcze dojdzie do tego sędzia o podobnym nastawieniu to juz jest prawie pewne jak to sie skonczy . Zresztą wystarczy wpisać jakieś tagi w google i juz wyskakuja strony: np.: http://www.fronda.pl/a/stracila-prace-bo-mowila-w-pracy-o-bi...
  Też bym chciała żeby to było niemożliwe, ale niestety tak jest ;-]

 • Aleksandra_Medrala omg haha

 • WsCieklak ?

 • Oriflamme ocenił(a) ten film na: 3

  Aleksandra_Medrala Nie brakuje też doniesień o byciu zwolnionym z powodu byciu homoseksualistą, bądź niewierzącym. Ba, w niektórych stanach osoba niewierząca nie ma prawa objąć stanowiska publicznego. To rozumiem jest jednak okej, ale gdy wyrzucają jakąś fanatyczkę z pracy, za grożenie lesbijce piekłem, to olaboga, prześladują.

 • Aleksandra_Medrala ocenił(a) ten film na: 8

  Oriflamme Wybacz, ale ten komentarz jest przekoloryzowany i bezsensu, Nikt nie mówi, już na pewno nie ja, że jest okej jak się kogoś nie dopuszcza do władzy ze względu na wierzenia osobiste, I jakbyś mogła to powiedz mi konkretnie o jakie stany chodzi, chętnie się zagłębie czemu tam tak się dzieje, bo takie krótkie informacje na pewno nie są obiektywne. A co do drugiej części Pani komentarza to gratuluję umiejętności manipulacji słownej :) Chyba Pani z deczka nadinterpretowała ten artykuł

 • Oriflamme ocenił(a) ten film na: 3

  Aleksandra_Medrala Jestem facetem, tak gwoli ścisłości. I stany o których tu mowa to: Arkansas, Maryland, Mississippi, Karolina Północna, Karolina Południowa, Pensylwania oraz Tennessee. Łącznie 7 stanów, które otwarcie zakazują osobom niewierzącym obejmowania stanowisk publicznych.

  Skoro Ty podajesz całkowicie nieobiektywne źródło informacji, to ja mogę dokonać jej przekoloryzowania. Strona o charakterze ultrareligijnym nigdy nie będzie obiektywna w sprawach oceny jakiejkolwiek sytuacji mającej zabarwienie religijne. Wystarczyło mi 5 minut, by znaleźć informację o tym, że owa kobieta wniosła sprawę do sądu i ją wygrała. Łatwo twierdzić, że jest się prześladowanym, jednocześnie mając ogromne wpływy na kształt polityki państwa, edukacji, czy też mając ogromne ulgi podatkowe. No nie brzmi to nazbyt jak prześladowania. Jasne, jednostki mogą się z nimi spotykać, ale jako instytucja, chrześcijaństwo jest niezwykle ciężkim do ruszenia monolitem.

 • Aleksandra_Medrala ocenił(a) ten film na: 8

  Oriflamme Przepraszam, jakoś tak sobie założyłam że rozmawiam z Panią :D
  Ok, nie czuję się na tyle mądra i oczytana żeby kontynuować z Panem tą rozmowę bo to i tak mało istotne, świat nigdy nie był sprawiedliwy, a kto myśli że kiedyś może być inaczej żyje w iluzji, Aktualnie przeżywam piękne święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, i życzę Panu wszystkiego dobrego :))

 • Agata_Rucka Myślę że Agatka jest na etapie głębokich doznań podczas pobytów w galeriach handlowych i służy z ochotą jako mięso armatnie na ,, czarnych marszach,, gdzie walczy się o prawo własności do swoich macic. Może kiedyś dorośnie i dojrzeje. Oby.
  P.s. To był bardzo dobry pomysł żeby zlikwidować gimnazja.

 • Kimi_Sama ocenił(a) ten film na: 2

  Agata_Rucka Ten film to ckliwa propagandówka, ograna na najprostszych schematach. Dobrze, że niektórzy to widzą.

 • Agata_Rucka gimby i ryby glosu nie maja ... dziecko slabej wiary jak pylek na wietrze na dorosle zycie zycze rozumu i duchowego oswiecenia

 • arek2010 czym by miało być to oświecenie?

 • MiB90 Slyszales o czyms takim jak trudne doswiadczenie(jakies dramatycznie wydarzenie) ktore nie jednego pustego w srodku czlowieka uswiadomilo ze jest ktos taki jak Bog?

 • arek2010 co ma nam dać świadomość, że istnieje ktoś kto już nam ułożył życie według swojego planu?

 • MiB90 Bog nam nie ulozyl zycia sami dokonujemy wyboru w kazdej sekundzie

 • arek2010 to do czego jest nam potrzebny?

 • MiB90 zeby nas prowadzil przez zycie doczesne pomagal nam w trudnosciach oraz w stawaniu sie dobrymi ludzmi i blogoslawil nam i na koncu doprowadzil do Siebie

 • arek2010 sam fakt, że dał nam wolną wolę powinien uniemożliwić mu jakąkolwiek ingerencję w nasze życie, a jakby chciał nas przy sobie to nie wodziłby nas na pokuszenie zostawiając w Edenie drzewo poznania dobra i zła (oczywiście tylko zakładając, że to miało miejsce)

 • MiB90 No i zgasiłeś jak kiepa - odpowiedzi widzę nie ma ;)

 • arek2010 To takie katolickie życzyć dziecku "dramatycznego wydarzenia", brawo.

 • jp2 ocenił(a) ten film na: 1

  arek2010 Te duchowe oświecanie to, jak rozumiem, przejście na ateizm?

 • MichCorleone ocenił(a) ten film na: 3

  Agata_Rucka Oczywiście, że w żadnym cywilizowanym kraju nauczyciel nie będzie miał sprawy sądowej, za to że odpowiadając na pytanie ucznia o Jezusa czy Mahometa przytoczy kilka słów. Problem stanowią nawiedzeni nauczyciele dla których lekcje przedmiotu stanowią jedynie tło dla nawracania uczniów i po prostu minęli się z powołaniem. Wyobraźcie sobie, że wasze dziecko chodzi w szkole na lekcje historii podczas których nauczyciel Muzułmanin permanentnie przytacza cytaty z Koranu, konfrontuje je z Biblią itd.
  Osobną kategorię stanowią nauczyciele którzy próbują przedstawiać uczniom wiedzę nie w oparciu o naukę lecz religię i niech teraz taki ktoś uczy fizyki albo biologii.
  Właściwie to można byłoby na podobnej zasadzie nakręcić filmik w którym pozywa się rodzica za to, że ten skarcił swoje dziecko klepiąc w pupe i przedstawić to w kontekście przemocy wobec dzieci. Na pewno każdy zwyrodnialec będzie nim zachwycony.
  No i ten krwiożerczy tłum ateistów naprzeciw chrześcijańskich aniołków :-)

 • Agata_Rucka Trzeba było sobie doczekać do napisów końcowych i tam masz wymienione kilkadziesiąt spraw dotyczących przesladowan chrzescijan w samych USA.

 • Agata_Rucka I dobrze dziewczyno.Nie słuchaj nigdy żadnych nawiedzonych zgredów.A w cywilizowanych krajach to sę do sądu idzie za pokazywanie takich filmów w świeckiej szkole ;)

 • Agata_Rucka Jak wy sami katolicy to się nie dziwię czemu tak ten film hejtujecie