PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 598
ocen
6,3 10 1 50598
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Jak w temacie,co o tym sądzicie. Na świecie było przecież tyle cudów ok 7000 a udokumentowanych 69 przypadków. Mamy tu uzdrowienia , ludziom znikały nowotwory odrastały nogi,pewna siostra zostala uleczona z choroby Parkinsona,ludzie niewidomi zaczynali widzieć, czy dziwne zjawiska, stygmaty i wiele innych.Czy nauka potrafi to wyjaśnić czy określane jest to jako jednak cud Boży.

ocenił(a) film na 10
Agnieszka_NicCiDoTego

film extra ! dzięki Agnieszka_NicCiDoTego . :)

ocenił(a) film na 3
iwcia123

Trollujesz?

ocenił(a) film na 10
Agnieszka_NicCiDoTego

Nie ale odniosłam wrażenie że nabijasz się z wierzących a to mi się nie podoba.Człowiek powinien szanować innego człowieka ,chyba nie jest tolerancyjny.

ocenił(a) film na 3
iwcia123

Źle Ci się w takim razie wydaję.
Ja stwierdzam oczywistość: iż Twoja wiara, że wiara jest aktem rozumu opartym na cudach -niewidach bez udziału woli jest katolicką herezją.

ocenił(a) film na 10
Agnieszka_NicCiDoTego

Moja wiara nie jest oparta na cudach , tylko na naukach w szkole w kościele czy przekazywana przez rodziców.Cuda to tylko taki dodatek ,gdzie nie powiem wiadomo jak każdy zastanawia mnie czy są prawdziwe.Dlatego tez napisałam ten temat by dowiedzieć się co myślą inni tak po prostu.

ocenił(a) film na 3
iwcia123

Już dobrze dobrze....
Ja myślę, że oczekiwanie cudów przez chrześcijanina po tym jak objawił się Chrystus i zmartwychwstał...ociera się o bluźnierstwo. Natomiast samym ateistom "dowodzenie istnienia Boga" z cudów daje powód do kpin, bo myslą ,że właśnie na takich uzasadnieniach opiera się wiara katolika.

Cud cudami...a co myślisz o cudownych objawieniach maryjnych?

ocenił(a) film na 10
Agnieszka_NicCiDoTego

Wiesz boję cokolwiek napisać bo zaraz wszyscy mnie zgaszą. Ale niech ci będzie :) w te co znam wierze.Zwłaszcza w Fatimskie.Ja wiem że dla Was cała wiara to stek bzdur.Ale ja wierzę i wolę umrzeć z nadzieją że spotkam Boga i ludzi których kochałam i kocham a już ich nie ma na tym świecie.

ocenił(a) film na 3
iwcia123

Nie ma czego się bać.
A w te objawienia z Medjugorje też wierzysz?
https://www.youtube.com/watch?v=S5LAKwix15U

Agnieszka_NicCiDoTego

ty serio nie rozpoznajesz trolla in istant?

użytkownik usunięty
iwcia123

Jak wytłumaczysz jakieś cudaczne relikwie w prawie każdych wierzeniach?

ocenił(a) film na 1
iwcia123

Który konkretnie bóg spowodował te cuda? Zeus, Apollo, Thor, Wisznu, Wotan, Wenus, Ra, Izyda, Jowisz, Cernunnos, Hod, Garuda, Uzume, Yu-huang, Sol, Ozyrys, Orgelmir, Mitra, Isztar, Iris, Chac, Davlin, Minerva, Rama, Volturnus, Cheng-huang, Ceridwen, Artemis, Baal, Atlas, Kemosz, Loki, Posejdon, Sirona, Hoderi, Dionizos, Jahwe, Allach, Budda, Kriszna, Ganeśa, Sziwa, Xenu, Cthulu, Brahma?

ocenił(a) film na 10
Don_Bugatti

Pytasz mnie? a kim ja jestem żeby znać odpowiedź? Ja wierzę w mojego Boga jedynego i ja mogę Ci odpowiedzieć moj Bóg a Wy wierzcie w kogo tylko chcecie.

Don_Bugatti

Odpowiedź na te pytanie ze strony wierzących prosta i nieszczera - 'ten w którego wierze to zrobił'. Zresztą przykład masz powyżej.

ocenił(a) film na 1
Don_Bugatti

Mogłeś dopisać pozostałe 2000 z hakiem ;P

ocenił(a) film na 1
Dealric

Nawet więcej. Ilość bogów i istot boskich i quasi boskich jest wyceniana przez teologów na ca. 6000. Co oznacza (przy założeniu, że tylko jeden jest prawdziwy) szanse trafienia poniżej 0,01%. :-)

iwcia123

Żadne cuda nie miały miejsca, to zwyczajnie lokalne mity i legendy (nikt jeszcze nie odebrał nagrody Jamesa Randiego w wysokości 1mln $ za ich udowodnienie) a nawet jeśli by miały miejsce to jak wykazać jakąkolwiek zależność pomiędzy nimi a konkretnym bogiem a tym bardziej wykazać istnienie konkretnego boga za ich pomocą. Jak przekroczysz te trzy progi to daj znać, bo będę musiał zostać 'wierzącym'.

ocenił(a) film na 1
gejzermocy

Jest to niemożliwe. To jest jedyna odpowiedź.
Ale jest to także miejsce w której odróżnisz inteligentny, wierzący byt od przygłupiego fanatyka. Ten pierwszy zdaje sobie sprawę, że jedynie wierzy i nie może nic nikomu udowodnić. Ten drugi tworzy filmy pokroju tego i stara się indoktrynować innych.

iwcia123

Cud nie jest żadnym dowodem na istnienie boga.
Po pierwsze. Co to jest cud? Po drugie istnienie którego boga miałby udowadniać? Po trzecie. Wiara w boga nie opiera się na dowodach, ale na dogmacie wiary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones