PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645580}
6,5 3 155
ocen
6,5 10 1 3155
5,6 5
ocen krytyków
Barbara
powrót do forum filmu Barbara

Nie dajcie się zwieśc nagrodą SREBNEGO NIEDZWIEDZIA dla najlepszego reżysera, jedno jest pewne kondycja kina niemieckiego jest kiepska jeśli takie filmy jak ten zostają w taki sposób wyróżnione.W filmie tym "NIE MA NIC" bezduszny,pozbawiony fabuły,rozciągnięty do granic możliwości,scenariusz banalny do tego w kiepski sposób przedstawiony wręcz nudny,usypiający....ostateczny efekt TO TOTALNA KLAPA !!! NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM- OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaprawdę powiadam wam. Pozdrawiam serdecznie odradzając marny seans !

ocenił(a) film na 8
orlando199

Twój komentarz aż razi w oczy bezładem. Poza tym nie narzucaj tak innym swojego zdania! Film mi osobiście bardzo się podobał, jednak to tylko subiektywna ocena i rozumiem, że obraz nie trafił w twój gust. Jednak od strony technicznej,czyli to co możemy ocenić w miarę obiektywnie, filmowi nie można nic zarzucić. Ogólnie poleciłabym "Barbarę" wszystkim, którzy ma wolną chwilę. Ocenę zaś niech każdy oceni od siebie :)
PS. Ciekawi mnie co cię skłoniło do tak dokładnej oceny jak 4,7? Dlaczego nie 4,6 lub 4,75? Jakie są kryteria? :D

asztan

PIERDU<PIERDU film totalnie mierny jeśli bronisz taki paszkwil polecam brazylijskie telenowele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lub polskie łajno p.t. M JAK MIŁOŚC , i nie staraj sie komuś wciskac kitu TY BEZŁADZIE !!! jEŚLI JESTEŚ BANAŁEM KTÓRY LUBI BANAŁY zostań w cieniu bo twoja wypowiedz to dopiero PRAWDZIWY BEŁKOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
orlando199

Ok, straciłam resztki poszanowania do ciebie.
Zauważ, że nie staram się ciebie obrazić, ani nawet skrytykować. Wyrażam po prostu swoje zdanie, szanuję, a raczej szanowałam twoją ocenę filmu.
Pozdrawiam,
Osoba Kulturalna.

asztan

Nie warto karmić trolli, które i tak mnożą się na tym portalu bez opamiętania. Filmu nie oceniam, bo seans jeszcze przede mną.
Pozdrawiam, asztan .

casewiszek

Dzięki za zrozumienie !!! DAJMY JEJ SZANSE ! SERDECZNIE POZDRAWIAM !

orlando199

cesewiszek napisał trollu do Ciebie a nie do niej, wiec nie wiem za co dziękujesz .... I sam jesteś paszkwil cokolwiek to znaczy nie mogący pojąć, ze nie jesteś wyrocznia i każdy ma prawo wyrazić własną opinie o filmie, ja również uważam ze film wart uwagi.

asztan

Jeśli Poświęcisz trochę czasu niebawem zapoznam Cię z tytułami prawdziwego kina niebanalnego po którym taki tytuły filmowe jak "BARBARA" wypadają bardzo kiepsko,bledną,wprost są wyrzucane do kosza.Pamiętaj również że kino to rodzaj sztuki do której trzeba dojrzec,nabrac kształtu,smaku,gustu. Zaprawdę powiadam CI po tych seansach zmienisz zdanie, oczywiście NIC Na siłę...... POZDRAWIAM GRZECZNĄ AMATORKĘ KINA. BUZIAK TEN SERDECZNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

asztan

Zgodnie z obietnicą proponuje bezcenne tytuły filmowe które na zawsze pozostają w naszych sercach ,pamięci. Zaznaczam w niektórych przypadkach nie jest to kino łatwe,przyjemne.....wręcz odwrotnie wymagające od widza zaangażowania lecz na koniec z świetną zapłatą za naszą cierpliwośc,wytrwałośc.Na dzień dzisiejszy pozostanę przy czterech gatunkach- TO komedia ,obyczaj,dramat,sensacja.Oczywiście ''DROGIE DZIECKO" JEŚLI podejmiesz te wezwanie będę pisał kolejne tytuły ........ jak na razie to ----------------------------------- ''POGORZELISKO'' ''DRUGIE OBLICZE'' MIĘDZY WIERSZAMI'' ''VENUTO AL MODO'' ''ZAKOCHANA BEZ PAMIĘCI'' HAWAJE OSLO'' ''TUŻ PO WESELU '' ''BRODRE'' ''POLOWANIE'' ''KŁAMSTEWKA'' JABŁKA ADAMA'' ANKLAGET'' ''INWAZJA BARBARZYŃCÓW'' ''AMOUR'' ''OPERACJA ARGO'' ''JEDEN ODCHODZI DRUGI ZOSTAJE'' ''MAMUT'' JESTEM'' TEMPLE GRANDIN'' ''ZAKAZANE OWOCE'' ''LILJA 4-EVER'' ''LABIRYNT FAUNA'' ''POCAŁUJ MNIE'' ''SWOBODNE SPADANIE'' '' GŁOWA BYKA'' ''IDEALNE DNI'' ''SŁUŻĄCA'' (2009r.) ''WTOREK PO ŚWIĘTACH'' ''MAŁA MATURA'' ''KILKA WOLNYCH DNI'' ''ZABIJEM SWOJĄ MATKĘ'' ''NIE MÓW NIKOMU'' ''UKRYTE'' ''DWA OGNIE'' ''KOCHAŁEM JĄ'' ''LĘK WYSOKOŚCI'' ''OLDBOY'' ''KLUCZ SARY'' ''W POGONI'' ''ZAGADKA ZBRODNI'' ''BUTELKI ZWROTNE'' ''GRANATOWY PRAWIE CZARNY'' ''HANAMI-KWIAT WIŚNI'' '' SŁODKICH SNÓW'' ''KWIATY WOJNY'' ''KWIAT PUSTYNI'' ''SZCZĘŚLIWY POWRÓT'' ''JUTRO BĘDZIE NIEBO'' ''DZIECI'' ''MORZE ŻÓŁTE'' ''A DERIVA'' ''KONTROLERZY'' ''OBCA'' ''NIEWIERNA'' '' NIEZNAJOMA'' ''NAMIĘTNOŚC'' ''ŁADUNEK 200'' ''PLAN LOTU'' ''CELA 211'' ''NAIWNIACY'' ''WICHRY KOŁYMY'' ''WIĘZY ŻYCIA'' ''TO NIE JEST KRAJ DLA STARYCH LUDZI'' AŻ POLEJE SIĘ KREW'' '';WIELKI MIKE'' ''MAŁA MOSKWA'' ''HEJ SKARBIE'' ''BĘKARTY WOJNY'' ''NASZA KLASA'' ''DROGA DO SZCZĘŚCIA'' ''CZEKAJĄC NA WYROK'' ''MOTYL I SKAFANDER'' ''MAŁE DZIECI'' ''NOSTALGIA ANIOŁA'' ''WSZYSTKO GRA'' ''DALEKA PÓŁNOC'' ''TRANSMERYKA'' ''UPADEK'' ''ZŁODZIEJ ŻYCIA'' ''BEZ GRANIC'' 'KRAINA MIODU I KRWI'' MONACHIUM'' ''TŁUMACZKA'' HOTEL RUANDA'' ''OSTATNI KRÓL SZKOCJI'' '' JAK ZOSTAC KRÓLEM'' SŁUŻĄCE'' ''WSZYSTKO ZA ŻYCIE'' ''21 GRAMÓW'' '' ROZSTANIE'' ''CROSSING OVER'' ''GRACE ODESZŁA'' ''NIEWIDOCZNI'' ''MIEDZY SŁOWAMI'' ''RZEKA TAJEMNIC'' ''GODZINY'' ''IRIS'' ''MALENA'' ''PRZEŁAMUJĄC FALE'' ''SPOTKANIE'' ''ZABIC WSPOMNIENIA'' to tak na dobry początek- pozdrawiam serdecznie jeszcze się odezwie to kropla w morzu poświecimy również czas na świetne kino polskie!

orlando199

Brawo! Imponująca lista. Tak , masz rację, jest na tej liście kilka filmów trudnych, wymagających skupienia, oddających widzowi w zamian w zamian bezcenne chwile wzruszenia i zadumy nad kondycją gatunku ludzkiego (Miłość; Lilja 4-ever; Hotel Ruanda; Przełamując fale; Godziny, Ukryte; Dzieci; Gruz 200) tak na szybko. Większość filmów z Twojej listy obejrzałem, nie wszystkie jednak moim zdaniem powinny się na niej znaleźć (tak z brzegu: "Drugie oblicze" Cianfrance'a jest zdecydowanie słabszy niż jego poprzednie dzieło, tj. "Blue Valentine"; "Między wierszami" to ckliwy melodramat z aspiracjami i masą płycizn- miałeś może na myśli "Między słowami"?; "Zakochana bez pamięci" to komedia, jakich wiele, niczym mnie nie ujęła; "Mała matura" to kompletna pomyłka, być może dlatego, że nie moja bajka; itd., itp.) Większość wymienionych przez Ciebie pozycji to filmy niezłe, czasem dobre, trudno jednak Twoje wypociny nazwać jazdą obowiązkową.
Na koniec dwie drobne uwagi. Po pierwsze: nie atakuj interlokutorów z taką agresją i zaciekłością. Przejrzałem Twoje wpisy na innych forach... wstyd. Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś wypowiedzią, a nie posiadasz dostatecznych argumentów, po prostu zamilcz i nie rób z siebie pajaca. Obrzucanie inwektywami niepoparte merytorycznym balastem jest be, zapamiętaj. Druga uwaga dotyczy formy Twych wypowiedzi- polski język, jak mniemam, jest Twoim językiem ojczystym. Warto nad tym trochę popracować, podstawowe błędy to pisanie wersalikami, w Netykiecie utożsamiane z krzykiem, interpunkcja w stanie szczątkowym i niechlujny styl wypowiedzi naszpikowany błędami ortograficznymi.
Pozdrawiam.
casewiszek

casewiszek

Ta lista jest dla kobiety, jestem rodowitym brazylijczykiem, za błędy przepraszam. POZDRAWIAM.

casewiszek

pod takim kątem sporządzałem listę !

orlando199

Następnym razem wyluzuj i okaż trochę szacunku bo jak kolega wyżej wspomniał - popularne pisanie CAPSEM jest uznawane za krzyk.

Bless.

ocenił(a) film na 8
orlando199

Cytuję Twoją wypowiedź:
1. Nie dajcie się zwieść
2. kondycja kina niemieckiego jest kiepska
3. "NIE MA NIC"
4. bezduszny,
5. pozbawiony fabuły,
6. rozciągnięty do granic możliwości,
7. scenariusz banalny
8. do tego w kiepski sposób przedstawiony
9. wręcz nudny,
10. usypiający....
11. ostateczny efekt TO TOTALNA KLAPA !!!
12. NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM-
13. OMIJAJĄC SZEROKIM ŁUKIEM
14. odradzając marny seans !
To jest naprawdę słaby język polski, na co próbowała Ci zwrócić uwagę Asztan. Źle piszesz po polsku, bierzesz jedną swoją myśl i wymyślasz kolejne nazwy dla tej jednej myśli. Tak się nie pisze po polsku, tak się przeklina po polsku! Poprawnie jest tak, że ma się wiele myśli i każdą określa się jeden raz.

Beel

Twój wysiłek poszedł na marne.... nie przemawiasz do mnie !

Beel

gadamy o filmie czy pracujesz na FILM WEB- jako purysta językowy..........dowalaj się do reszty i poczytaj trochę więcej pseudopolonisto......

ocenił(a) film na 8
orlando199

Dorzucę od siebie parę słówek w obronie filmu. Film jest bardzo dobry. Wystarczy tylko włączyć wyobraźnię i myślenie. Nie jest to film amerykański, gdzie jest wszystko (łącznie z flakami w szpitalu) łopatologicznie przedstawione dla masowego odbiorcy. Uwielbiam kino europejskie za to właśnie, że historia sobie wolno płynie i nie są wciskane gdzie się tylko da efekty specjalne (gdzie się nie da również....). Jestem kobietą, ale nie mogłam oderwać wzroku od odtwórczyni głównej roli jak z gracją i elegancją jeździła rowerem i z niego zeskakiwała w bucikach na obcasie :)

bmch

Twoja wypowiedz jest tak przekonywająca jak jej buty.........pozdrawiam to jakieś nieporozumienie.

ocenił(a) film na 7
bmch

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w całej rozciągłości! Nie rozumiem dlaczego z taką zajadłością ORLANDO 199 odradza oglądanie tego filmu? Ja znowu odradzałabym oglądanie co najmniej połowy filmów z Jego listy, bo moim zdaniem są beznadziejne. Każdy ogląda to co lubi. I żeby tak od razu z tego powodu komuś ubliżać? Beznadzieja... Tak na koniec to jeszcze bardzo podobała mi się piosenka z napisów filmu Chic - At Last I Am Free. Uważam, że dobrze dobrana do filmu. Pozdrawiam!

orlando199

Pustak...

ocenił(a) film na 3
orlando199

Niestety, ale film był faktycznie słaby. Zbyt szybkie przeskakiwanie między wątkami, dużo dłużyzn, a w momencie zakończenia - nadmierne milczenie aktorów. Tak dużo "dumania" wśród aktorów, że aż usypiałem z nudów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones