Beowulf & Grendel

1 godz. 43 min.
6,1 8 038
ocen
6,1 10 8038
3 160
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":118693,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Beowulf+%26+Grendel-2005-118693/tv","text":"W TV"}]}

Film jest adaptacją anglosaskiego poematu 'Beowulf'. Jest to średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z morderczym trolem o imieniu Grendel. Wiele głów potoczy się w tym prowokacyjnym ujęciu pierwszego ważnego dzieła literatury angielskiej. W dowód lojalności wobec króla Hrothgara, szanowanego władcy Duńczyków, Beowulf prowadzi grupę wojowników przez morze, by uwolnić wioskę od grasującego tam potwora. Potwór, Grendel, nie jest stworzeniem o mitycznych mocach, lecz istotą z krwi i kości. Wyposażony jest za to w olbrzymie ciało oraz żądzę krwi i mordu, wywołaną przez chęć zemsty za wyrządzoną mu krzywdę.

Barker
opis użytkownika

"Beowulf & Grendel" zrealizowany został na podstawie jednego z najstarszych dzieł literatury staroangielskiej, epickiego poematu heroicznego "Beowulf". To opowieść o walce skandynawskich wojowników z krwiożerczym potworem, Grendelem (Ingvar Eggert Sigurasson).
Posłuszny i lojalny wobec króla Hrothgara (Stellan Skarsgard) rycerz, Beowulf (Gerard Butler), staje na czele wyprawy, która ma za zadanie pokonać morderczego trolla. Jednak jego oczywista z początku chęć zabicia potwora ulega zachwianiu, między innymi za sprawą czarownicy Selmy (Sarah Polley), oraz kiedy staje się jasne, że król Hrothgar jest bardziej odpowiedzialny za zniszczenia wyrządzone przez Grendela, niż mogłoby się wydawać na początku.

magnollium
opis użytkownika

Gdy Grendel był jeszcze małym dzieckiem Duńczycy zabili jego ojca. Kilka lat po tym zdarzeniu, gdy Grendel dorasta postanawia pomścić ojca i wyrusza do osady Duńczyków. Jednej nocy zabił on dwudziestu zbrojnych, którzy brali udział w zabójstwie jego ojca. Oszczędził on jednak króla, który tamtego dnia darował życie Grendelowi. Na pomoc Duńczykom przybywa Beowulf wraz z dwunastoma swoimi ludźmi. Beowulf obiecuje królowi, że dostarczy mu głowę Grendela, którego wszyscy mają za trolla. Wraz z upływającym czasem Beowulf zaczyna widzieć w trollu zwykłego człowieka, który chce pomścić bliską mu osobę i zaczyna się doszukiwać ukrytych przed nim aspektów sprawy Grendela.

MrShog
opis użytkownika

Film ?Beowulf - Droga do sprawiedliwości? jest adaptacją jednego z najstarszych dzieł literatury staroangielskiej ? poematu ?Beowulf?. To średniowieczna opowieść o walce skandynawskich wojowników z okrutnym trollem o imieniu Grendel (Ingvar Eggert Sigurasson). Głównym bohaterem jest Beowulf (Gerard Butler), lojalny rycerz króla Hrothgara (Stellan Skarsgard). Beowulf staje na czele wyprawy, która ma za zadanie pokonać morderczego trolla Grendela. Okazuje sie, że Grendel nie jest potworem o nadprzyrodzonej mocy, ale istotą z krwi i kości żadną zemsty za wyrządzone mu krzywdy. Oczywista z początku chęć zabicia potwora ulega zachwianiu, między innymi za sprawą czarownicy Selmy (Sarah Polley), oraz kiedy staje się jasne, że król Hrothgar jest bardziej odpowiedzialny za krzywdy Grendela, niż mogłoby się wydawać. Odtąd zemsta, lojalność, litość i zrozumienie zaczynają splatać się ze sobą. Rycerz doświadcza upadku swojego prostego dotąd systemu wartości.

[opis dystrybutora]

Eleonora
opis użytkownika

Na podstawie staroangielskiego poematu "Beowulf" opowiadającego o zmaganiach walecznych wikingów z trollem zwącym się Grendel.
W Danii złe czasy nastały. Wraz z nadejściem panowania nowego władcy, na dobre ziemie Danii spadła zaraza- troll. Zuchwałe było to bydlę... Gdy sen znużył powieki wojów po hucznej biesiadzie na cześć władcy, przystąpił do boju. Nikt w izbie nie ostał się żywy... Tropiono bestię, lecz tropów nie było. Tylko śmierci witała w oczy wojów...
I Dania by sie krwią własnych wojów zalała gdyby nie łaska bogów, gdyż oto do brzegów tego pięknego kraju przybył heros waleczny którego zwą Beowulf...
Lecz... czy aby na pewno przyjdzie mu stoczyć bitwę z bestią? Czy troll zabija tylko i wyłącznie z czystej chęci mordu?

Rubenos
opis użytkownika