film

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro

Lupin III: Cagliostro no Shiro
1979
1h 40m
7,3 3 170
ocen
7,3 10 1 3170
7,0 3
oceny krytyków
Lupin III ze swoim partnerem Jigenem rabują Zamek Cagliostro, w środku którego odnajdują uwięzioną księżniczkę. więcej mniej
Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2024-03-13T13:58:47 https://fwcdn.pl/webv/84/51/68451/68451.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/135/34635/Lupin_TLR_h264_HD_24f_Stereo_JP_pl_12KWIETNIA.vp9.1080p.webm

Mistrz złodziei, Lupin Trzeci, trafia na nie lada przeszkodę u schyłku swojej kariery. Pieniądze skradzione z krajowego kasyna okazują się być fałszywkami! Lupin, wraz ze swoim wspólnikiem Jigenem, wyrusza do odległego europejskiego kraju Cagliostro, aby się zemścić. Nie wszystko idzie zgodnie z planem; napotykają Clarisse, księżniczkę wMistrz złodziei, Lupin Trzeci, trafia na nie lada przeszkodę u schyłku swojej kariery. Pieniądze skradzione z krajowego kasyna okazują się być fałszywkami! Lupin, wraz ze swoim wspólnikiem Jigenem, wyrusza do odległego europejskiego kraju Cagliostro, aby się zemścić. Nie wszystko idzie zgodnie z planem; napotykają Clarisse, księżniczkę w opałach zmuszoną do poślubienia nikczemnego Hrabiego Cagliostro. Jednak uratowanie Clarisse nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę, że Lupin i Jigen - wraz z nieprzewidywalną byłą dziewczyną Lupina, Fujiko, i szermierzem Goemonem - muszą przedrzeć się przez pełen pułapek zamek, śmiertelnie niebezpieczny loch oraz armię zawodowych zabójców! Czy Lupin uratuje dziewczynę, uniknie schwytania przez swojego nemezis, inspektora Zenigaty, i odkryje sekretne skarby Zamku Cagliostro?

dystrybucja
Piece of Magic Entertainment
studio
Telecom Animation Film Company / Tokyo Movie Shinsha (TMS)
tytuł oryg.
Lupin III: Cagliostro no Shiro
inne tytuły
Lupin the 3rd: The Castle of Cagliostro (alternatywna pisownia) (pełny tytuł) Miedzynarodowe
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro (pełny tytuł) Miedzynarodowe
The Castle of Cagliostro (tytuł skrócony) Miedzynarodowe
Lupin III: The Castle of Cagliostro Miedzynarodowe
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wyborny film

ocenił(a) film na 9

Właśnie wyszedłem z kina i jestem pod ogromnym wrażeniem. Animacja, klimat, muzyka są wyśmienite i mają tą nutę nostalgii anime lat 70. Film został cyfrowo odświeżony w 4K i na dużym ekranie robi wrażenie.

Film w kinie

ocenił(a) film na 9

Doskonała wiadomość dla fanów tego filmu. 12 kwietnia, do kin w Polsce trafi odnowiona wersja filmu "Lupin Trzeci: Zamek Cagliostro". Na razie potwierdził Helios i Multikino, ale pewnie Cinema City też wyświetli.

sukiyaki western

ocenił(a) film na 10

Prawdziwa petarda, polecam każdemu kto uwielbia Sergio Leone czy Corbucciego. Widać, że Miyazaki inspirował się włoszczyzną, ale jednocześnie połączył to z motywami anime takimi jak slapstickowy humor i przerysowanie.

Czy tylko mi się wydaje, że księżniczka Cagliostro jest z wyglądu podobna do Nausici z Doliny Wiatrów?

Wspaniały film

ocenił(a) film na 9

Ma w sobie coś takiego, że czuć że obcujemy z dziełem sztuki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones