PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105849}

Białe małżeństwo

Noce blanche
7,0 322
oceny
7,0 10 1 322
Białe małżeństwo
powrót do forum filmu Białe małżeństwo

Urzekający

ocenił(a) film na 8

Nie spodziewałam się, że spodoba mi się aż tak. Tym bardziej, że nie jestem fanką francuskiego kina. Mają niezwykłą swobodę rozmawiania o seksualności. Nawet w tym filmie o zdradzie mówi się jak o obieraniu ziemniaków.
Tutaj kompletnie mi to nie przeszkadzało. Historia Mathildy dodała filmowi trochę smaku, dzięki czemu nie było to mdłe romansidło.
Tematyk age gap zwykle ciągnie za sobą swego rodzaju infantylność. Nie zauważyłam jej w Noce Blanche. Reżyser nie próbował na siłę zrobić z Mathildy bezbronnego dziecka, żeby jeszcze bardziej uwydatnić różnicę wieku między nią a Francoise. W relacji nauczyciel-uczennica spotykamy dwie poważne osoby. A tej powagi nie ujmuje Mathildzie nawet jej próba wzbudzania zazdrości, wszystko rekompensuje to, czego dowiadujemy się w ostatnich scenach.
Świetne aktorstwo.
Świetna muzyka.
Ciekawe kadry.

użytkownik usunięty
Ziutencja

otóż to, francuzi to mają, mnie też to zawsze zadziwia, ta swoboda. Nawet 15 czy 16 letnia dziewczyna w francuskim filmie mówi o seksie tak jak kobieta conajmniej po 30-tce i trzech rozwodach ;) Tak to wygląda i zawsze mnie to zadziwia. To jest taka ich cecha narodowa, oglądam sporo francuskich filmów i to jest ich specjalność, po prostu taką mają mentalność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones