film

Białe oko

White Eye
2019
21m
6,7 643
oceny
6,7 10 1 643
Mężczyzna znajduje swój skradziony rower, który teraz należy już do kogoś innego. Podczas próby odzyskania go, bohater zmaga się, by pozostać człowiekiem. więcej mniej
Białe oko zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Prozaiczna sytuacja przekształca się w dramat społeczny, który przybliża realia współczesnego Izraela, chociaż wydarzyć mógłby się i w wielu innych zakątkach świata. Bohater przez przypadek odnajduje na ulicy swój ukochany biały rower, skradziony miesiąc wcześniej. Próbując go odzyskać, w imię szlachetnych pobudek, uruchamia łańcuchProzaiczna sytuacja przekształca się w dramat społeczny, który przybliża realia współczesnego Izraela, chociaż wydarzyć mógłby się i w wielu innych zakątkach świata. Bohater przez przypadek odnajduje na ulicy swój ukochany biały rower, skradziony miesiąc wcześniej. Próbując go odzyskać, w imię szlachetnych pobudek, uruchamia łańcuch zdarzeń, który wkrótce każe mu radykalnie zakwestionować własne działania. Wina w "Białym oku" okazuje się mniej jednoznaczna niż to się na początku wydaje, a kara jest surowsza od zbrodni, którą tu popełniono. I tak naprawdę kto ją popełnił? Rzekomy złodziej czy "sprawiedliwy"? Trudne pytania i celne spostrzeżenia zyskują dynamikę dzięki formie – historia opowiedziana została w jednym ujęciu.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo dobrze ujęty

ocenił(a) film na 7

Tematyka i forma z wykorzystaniem tylko jednego ujęcia pozwoliłaby tą historię z powodzeniem wystawić na deskach teatru.

Rower.

ocenił(a) film na 7

Nigdy nie wiesz dokąd zajedziesz na unieruchomionym rowerze.

gdzie obejrzec?

ocenił(a) film na 8

jak w temacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones