PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 179 602
oceny
7,5 10 1 179602
7,6 49
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Juz tak na chlodno i spokojnie chcialem sie podzielic swoimi wrazeniami po tym filmie.Jest to godna kontynuacja kultowego filmu z roku 1982-go.Ja jako widz czulem calym soba ze rezyser byl duzym fanem czesci pierwszej.Podszedl wyraznie emocjonalnie tworzac ten niewatpliwie swietny film.Wiadomo ze nie ma filmow bez wad dlatego ten tez wady posiada.Nie bede ukrywal ze chol...ernie brakowalo mi tego ze VANGELIS zostal ponownie zatrudniony do skomponowania sciezki dzwiekowej.Zastanawiam sie dlaczego?Moze ktos zna odpowiedz dlaczego VANGELIS ktory jest w formie i ciagle cos tworzy nie dostal propozycji by zostac kompozytorem tej czesci???Kolejna wada jest zbytnie i niepotrzebne przedluzanie wielu scen przez co na serio ten film trwal 163 minuty.Mogl spokojnie potrwac 123 minuty gdyby tworcy go troszke skrocili.Wiecej wad nie zauwazylem... A teraz napisze co mi sie podobalo.Genialnym pomyslem bylo to ze rezyser i scenarzysta nie zrobili z Deckarda androida.Fajnie ze pozostal czlowiekiem ktory tak jak i my ulega procesowi starzenia.Podobal mi sie tez motyw ze Deckard zaplodnil Rachel i mieli dziecko.Tego bym sie nie spodziewal ale jednak sie udalo.Swietny efekt CGI byl gdy tworcy filmu naprawde genialnie komputerowo wygenerowali Rachel ktora pojawila sie przed Deckardem.Ona wygladala jak prawdziwa i ludzkie oko przestalo odrozniac czy to aktorka czy moze efekt cyfrowy.Zrobiono to fenomenalnie... I ten tekst Deckarda ze Rachel prawdziwa miala inny kolor oczu... Majstersztyk... Film ma wiele smaczkow ale nie chce mi sie wiecej o tym pisac bo pewnie malo kto doczyta moja wiadomosc do konca. Film jest godny uwagi i koniecznie trzeba go zobaczyc w kinie. Mam nadzieje ze nikomu nie odwali na dekiel by robic kolejna czesc bo co za duzo to nie zdrowo.Kultowe TERMINATORY pokazaly ze im dalej tym gorzej...

punisher822_filmweb

Mnie scena bijatyki w posiadłości Deckarda mocno zastanowiła. Gdyby był człowiekiem to po takiej ilości strzałów w twarz od androida padłby momentalnie. Oni się leli jak równy z równym i w sumie był remis, a więc raczej był androidem w mojej opinii z jakimś upgradem, tak jak wskazuje końcówka filmu z 1982 roku.

ocenił(a) film na 8
obleh

To sa tylko przypuszczenia ale Deckard byl czlowiekiem o czym swiadczylo to ze splodzil dziecko z Rachel.Gdyby Deckard byl tym androidem z epoki Roya-Hauera to napewno by nie dozyl do czasow pokazanych w BR2049.Przypomnij sobie jak krotko zyly androidy z tamtego filmu.To nie byly roboty z nieograniczona energia.Deckard byl z tamtej epoki wiec nie mogl dozyc tak dlugo.I jeszcze jedno nie kieruj sie scena gdy sie bili bo to mogl byc czysty zabieg scenarzysty by troche przyspieszyc dosc slamazarna wolna akcje.Powiem Ci szczerze ze ja myslalem ze to AGENT K byl czlowiekiem i synem Deckarda.W BR2049 byla mowa ze Rachel urodzila dwojke dzieci... Scenarzysci po prostu poplyneli w swiat fantazji bo z tego co wiem nawet w ksiazce nie bylo czegos takiego by bylo to fizycznie mozliwe by czlowiek mogl zaplodnic kobiete-androida.Bo niby jak???Przeciez kobieta-android nie ma okresu nie jajeczkuje po1 a po2 jest syntetyczna imitacja czlowieka.Wyglada jak czlowiek w dotyku jest jak czlowiek ale jest sztuczna.Jedyne co w androidzie ludzkiego moglo sie narodzic to nauka naszych ludzkich emocji.Walka Deckarda z AGENTEM K miala tylko i wylacznie wygladac efektownie.Wogle to bylo dziwne bo w tej czesci 75 letni Deckard bil sie lepiej niz 30-lat temu gdzie stale go androidy poniewieraly i swigaly jak szmaciana kukłe.Scenarzysci czasem popelniaja takie gafy niemniej jednak jest to godna kontynuacja i modle sie o to do Boga by nikomu nie odje...balo na leb by zrobic kontynuacje.BLADE RUNNER3 nawet gdyby byl bezposrednia kontynuacja i pokazywal wydarzenia z momentu kontaktu Deckarda z corka stalby sie zrobionym na sile belkotem.Na tym powinni zakonczyc i pozostawic widzowi pole do popisu wlasnej wyobrazni.Niech sobie widz wyobrazi co bylo potem...Jak zapewne widziales BR2049 na swiecie ma dobre oceny ale kiepsciutko zarabia.Sa spore szanse na klape finansowa a wszystko dzieki kategorii wiekowej R i tym ze film jest dlugi a akcja niespiesznie jest prowadzona.Masa pozeraczy popcornu poszla do kina liczac na szybka akcje cos ala polaczenie PAMIECI ABSOLUTNEJ z GHOST IN THE SHELL a potem wracali zawiedzeni.To nie jest film dla kazdego raczej dla konesera i kogos kto szczerze pokochal czesc pierwsza.Nawet w ksiazce nie jest do konca powiedziane kim byl Deckard do konca pozostawiajac czytelnikowi pole do popisu wlasnej wyobrazni.Gwarantuje ci ze Deckard-android z ery Roya(ktory byl wowczas androidem z dosc slabymi zasilaczami)nigdy by nie dozyl tylu lat.Nie zapominaj tez ze Rachel nie zyla dlugo podobnie jak Roy i chwile po tym jak z Deckardem uciekla zaszla w 'dziwna' ciaze umarla(po prostu sie wylaczyla tak jak Roy).W czasach gdy rozgrywala sie akcja BR2049 nowe androidy przeszly spory skok technologiczny i napewno zyly dluzej o wiele dluzej od Roya i Rachel.Gdyby w roku 2049 stworzono Deckarda to napewno by kolejne 30 lat pozyl ale napewno by nie pozyl tak dlugo stworzony w roku 2019(rok akcji jedynki).To by bylo na tyle i szkoda ze rezyser i scenarzysta nie wpadli na pomysl by namowic Hauera na jakas epizodyczna role.Fajnie by sie to ogladalo...

ocenił(a) film na 8
obleh

Co do koncowki filmu gdy szef Deckarda Gaff(ten od origamii)mowi do niego:'Ona dluzej nie pozyje zreszta jak my wszyscy' wcale nie musiala oznaczac ze Deckard byl androidem takim jak Roy czy Rachel.Te slowa tycza sie tez do ludzi jak i androidow.Nie zapominaj tez ze Gaff podobnie jak Deckard mocno sie zestarzal i mial epizod w BLADE RUNNER2049 gdy rozmawial z AGENTEM K o tym gdzie mozna Deckarda znalezc. Deckard jak i Gaff byli zwyklymi ludzmi ktorzy dozyli do 70-tki jako ludzie nie jako androidy.Powtarzam po raz kolejny ze androidy z epoki Roya i Rachel mialy ograniczone mocno funcje zyciowe i w pewnym momencie sie wylaczaly stajac sie bez uzyteczne.Kolejnym dowodem na to ze Deckard byl zwyklym czlowiekiem w roku 2019(akcja jedynki)bylo to jak kruchy i slaby byl.Byl dokladnym przeciwienstwem androidow ktore byly szybsze silniejsze i nie odczuwaly bolu.Nie zapominaj ze Deckarda bolalo wszystko i kazdy upadek lub zlamanie palca bylo katorga.Roy lub ktokolwiek inny po takich urazach by sie z bolu nie zwijal.DECKARD NIE BYL ANDROIDEM A TO JAK DOBRZE SIE BIL W BR2049 BYLO TYLKO TAKA SCENARIUSZOWA ZAGRYWKA NICZYM INNYM.DECKARD BYL KRUCHY I SMIERTELNY TAK SAMO JAK W JEDYNCE. To by bylo na tyle...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones