Braveheart - Waleczne Serce

Braveheart

1995 2 godz. 57 min.
8,1 390 895
ocen
8,1 10 390895
41 051
chce zobaczyć
6,8 16
ocen krytyków
{"rate":6.75,"count":16}
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce
  • iwona_filmer ocenił(a) ten film na: 10

No i do tego muzyka! A scena z wypadającym kwiatkiem rozkleja za każdym razem

• Punk_z_remizy ocenił(a) ten film na: 10

iwona_filmer Zgadza się! Mistrzostwo!

• iwona_filmer muzyka wzrusza nawet sama, jak się słucha!

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Ali72 ocenił(a) ten film na: 10

iwona_filmer Mimo, że film nie jest "romansidłem" czy też dramatem, wątek miłosny jak i dramatyczny jest jednym z najlepszych i najbardziej ściskających za gardło jakie widziałem. Tak samo z muzyką jedna z najlepszych filmowych melodii, bardzo emocjonalna, brak Oscara za muzyką dla tego filmu było czymś karygodnym ;)

Ali72 Dokładnie!

• Alex_Tyler ocenił(a) ten film na: 9

Ali72 No jak nie dramatem? :) Dramatu tu jest więcej niż wojny. Podobnie jak Przeminęło z wiatrem. Nie jest chyba filmem wojennym? ;)

• simon3333 ocenił(a) ten film na: 9

iwona_filmer Zajebisty film :)

simon3333 "i wszystko w temacie" jak to się mówi:) Pozdrawiam!

• CLLPL ocenił(a) ten film na: 10

iwona_filmer Na filmie byłem trzy razy w kinie.
    Na mnie zawsze robi wrażenie scena kiedy Anglicy polują na Wallace'a we wiosce.
    Muzyka, ta zwolniona akcja to moim zdaniem najlepsza scena w filmie. Uwielbiam ją.
    Idę oglądać po raz kolejny :)

CLLPL to mamy podobnie!:)

• iwona_filmer Masz rację, muzyka wspaniała jak i film ,jedno bez drugiego nie istnieje

kazior48 Dzięki! Pełna zgoda! Pozdrawiam!

• pietia1979 ocenił(a) ten film na: 10

iwona_filmer najlepszy film, jaki widziałem. Wspaniałe role, muzyka, krajobrazy, klimat... I nieważne, że jest troszkę przekłamań historycznych.

pietia1979 Sama prawda

• iwona_filmer Tzn. film po prostu nie jest prawdą, zupełnie. Więc pytanie "czy jest, czy nie etc.", jest bez sensu, skoro nawet "Bravehart" było przydomkiem Bruca, a nie Wallace.

wejder2 Kolego, aż konto założyłeś, żeby mi to napisać? Kurde, nie wiedziałam, że dla Ciebie to aż takie ważne... Dla mnie nie to akurat w sumie bez znaczenia - chce historii to czytam książkę historyczną, albo oglądam filmy dokumentalne, chcę emocji, oglądam tego typu fabułę

• wejder2 A gdzie jest powiedziane, że wyrażenie Braveheart tyczy się osoby Wallace'a - Gibsona? Równie dobrze, może oznaczać ducha i wolę walki Szkotów z Anglikami, czy też ogólnie odwagę człowieka w walce o ideały i wartości. Równie dobrze może też dotyczyć Roberta Bruce'a, którego pokazano tylko wyrywkowo na tle Wallace'a, ale ostatecznie jest on równie kluczową postacią, to on ostatecznie wieńczy dzieło Wallace'a i zostaje królem niepodległej Szkocji.

• wejder2 Skąd czerpałeś informacje pisząc że cały film jest nie prawdą ? Poczytaj historię Szkocji i jeszcze raz obejrzyj dokładnie film .

• Brehen ocenił(a) ten film na: 9

iwona_filmer Jedyny film, który tak mnie ścisnął za gardło, że aż bolało.

Brehen No kurcze mnie też ściska. Przy niektórych momentach wymiękam

• kronikarz56 ocenił(a) ten film na: 10

iwona_filmer Ja również, na kilku scenach po prostu trudno uronić łzy. Przesłanie, którym jest walka o wolność i swoją własną godność jest po prostu przepięknie ukazane, a do tego ta muzyka, która tworzy niesamowity klimat. Bez niej film nie miałby takiej potęgi. Właściwa muzyka dopasowana do właściwych scen, do tego genialnie ukazane postacie, a prócz tego nie ma wcale przesadnej przemocy, jaką widzimy już w "PASJI" czy "APOCALYPTO". Tutaj przemoc w bitwach czy scenie tortur nie jest wcale taka przerażająca. Raczej na poziomie. To też wielki plus filmu. Nie mówiąc już o tym, że obsada rewelacyjna.

• kronikarz56 Absolutnie zgadzam się z Twoim zdaniem przyjacielu.Cudowny film,przefantastyczna obsada,fabuła wgniatająca w fotel...Po prostu brak mi słów,żeby opisać,co czuję oglądając ten piękny film.

mala_ja_filmweb Cieszy mnie Twoja opinia, bo moja jest taka sama :) Film po prostu zapada w pamięć. Ma nie tylko świetną fabułę i bardzo ciekawie ukazane postacie, ale jeszcze rewelacyjną muzykę oddającą klimat, do tego przepiękne przesłanie, przemoc w bitwach czy scenach tortur ukazana na poziomie (Gibson jeszcze wtedy nie przeginał z przemocą w filmach, co potem zaczął robić w "PASJI" czy "APOCALYPTO"), a do tego obsada... Obsada rewelacyjna, zwłaszcza sam Gibson, a także prześliczna Sophie w bodajże swojej najlepszej roli. Gdy się ją ogląda, trudno się nie zachwycić jej postacią :)

kronikarz56 Mogę się tylko podpisać obiema rękami pod Twoim komentarzem! Pozdrawiam!

iwona_filmer Ja także pozdrawiam i cieszę się, że jesteśmy oboje tego samego zdania. Bo naprawdę uwielbiam ten film i jest on jednym z najlepszych i najbardziej wzruszających filmów, jakie kiedykolwiek widziałem :)

kronikarz56 Dokładnie!!!

iwona_filmer Jeśli chodzi o mnie, to uważam ten film za dzieło życia Mela Gibsona i prawdziwe dzieło sztuki. Co prawda ubarwiło nieco historię, ale wszak to film historyczny, a nie film naukowy. Więc cóż... Poza tym wizja Gibsona bardzo mi się podoba :)