PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812176}
5,6 17 863
oceny
5,6 10 1 17863
4,6 24
oceny krytyków
Broad Peak
powrót do forum filmu Broad Peak

Skoro umarł 5 lat wcześniej to jak może grać w tym filmie? Xd

kolekcja21

Z tego, co czytałam, film ma nawiązywać do prób podbicia Broad Peaku w latach 80.

kolekcja21

Najprawdopodobniej będą to archiwalne wypowiedzi twórcy himalaizmu zimowego.

ocenił(a) film na 3
kolekcja21

Andrzej Zawada zmarł 13 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie. A co do jego postaci, to kto powiedział, że akcja filmu będzie się toczyć tylko po jego śmierci. Był twórcą himalaizmu zimowego i być może będzie to jakoś pokazane.

kolekcja21

Zawada się pojawi, bo cała sprawa Berbeki z Broad Peakiem zaczęła się w 1988 roku, gdy była wyprawa narodowa na K2, a on ze Lwowem ruszyli na podbój sąsiedniego Broad Peak, bo nie wychodziło na K2 i wtedy niewiele zabrakło Maćkowi (był na przedwierzchołku), a myślał, że zdobył i tak też pierwotnie podawano. Ciekawostka: jako pierwszy człowiek przełamał 8 tyś m. zimą w Karakorum. Po wielu latach Maciek wróci na Broad Peak i zdobędzie szczyt najwyższym kosztem. No życie napisało topowy scenariusz filmowy. A przynajmniej podejrzewam, że taki będzie scenariusz tego filmu, sama obsada na to wskazuje.

Blaugrana9_4

Dokładnie tak jak piszesz, byłem dzisiaj na prezentacji z wyprawy ekipy filmowców do Karakorum z udziałem producenta i powiedział wprost, że film będzie podzielony na 2 etapy: późne lata 80 i wyprawa na K2 plus próba zdobycia Broad Peak przez Lwowa i Berbekę, drugi to wydarzenia sprzed i w trakcie feralnej wyprawy z zimy 2013.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones