A Dog's Purpose

1 godz. 40 min.
7,8 62 036
ocen
7,8 10 62036
22 528
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"type":"film","id":756406,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+Dog%27s+Purpose-2017-756406/tv","text":"W TV"}]}

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

opis dystrybutora kino

Jest rok 1961. Na świat przychodzi szczeniak golden retriever. Kiedy opuszcza swoją klatkę zostaje schwytany przez dwóch śmieciarzy, którzy postanawiają go sprzedać. Najpierw jednak idą na drinka i zamykają psa w swoim trucku. Biedaka dostrzega w aucie wrażliwa i dobra Elizabeth Montgomery, akurat przechodząca w pobliżu ze swoim 8 - letnim synem Ethanem. Uwalniają pięknego retrievera, ratując go przed porażeniem słonecznym. Ojciec chłopca, zgadza się, by pies pozostał w ich domu. Nadają mu imię Bailey. Ethan zaprzyjaźnia się ze swoim pupilem, a ich relacje zacieśniają się jeszcze bardziej podczas wakacji spędzonych na farmie dziadków. Mijają lata. Ojciec Ethana ma problemy z pracą, popada w alkoholizm. Pewnego lata chłopak poznaje Hannah, z którą zaczyna się spotykać. Łączy ich uczucie, chcą iść do tej samej szkoły. Tymczasem ojciec jest coraz bardziej agresywny wobec matki, poniża ją i biję. Stając w jej obronie, chłopak każe mu wynosić się z domu i nigdy nie wracać. Kolejne nieszczęście nadciąga nad rodzinę Montgomery. Kiedy Ethan dostaje pełne stypendium do szkoły sportowej, zawistny kolega podpala jego dom. Chłopak ratuje matkę, psa, a na końcu siebie. Niefortunny skok z sypialni powoduje złamanie nogi, co przekreśla jego szanse na dalszą karierę sportową. Nathan wraca na farmę dziadków, ma iść do szkoły rolniczej. Wtedy stary Biley mocno podupada na zdrowiu. Kiedy nie ma już ratunku, zostaje uśpiony. Oddaje ostatnie tchnienie, a jego dusza przechodzi w ciało suczki owczarka niemieckiego o imieniu Ellie. Do reinkarnacji dochodzi także w kolejnych dekadach. Pewnego lata następuje spotkanie psa z Ethanem, który teraz jest po pięćdziesiątce i prowadzi samotne życie na starej farmie dziadków. Ethan nie rozpoznaje swego dawnego pupila i oddaje do schroniska dla zwierząt. Za podszeptem serca, zabiera go jednak z powrotem. Stają się znowu najlepszymi przyjaciółmi. To dzięki swemu pupilowi, Ethan odnajduje dawną miłość, Hannah.

TVP