film

Córka botanika

Les Filles du botaniste
2006
1h 45m
6,9 3 815
ocen
6,9 10 1 3815
6,0 2
oceny krytyków
Osierocona Min rozpoczyna staż u właściciela ogrodu botanicznego i poznaje tam jego córkę. Wkrótce obie kobiety zakochują się w sobie.  Zobacz pełny opis
Córka botanika zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W ogrodzie rozkoszy
Opowieść Sijie Dai o homoseksualnym związku dwóch dziewczyn dzieje się w latach 80. w Chinach. Min przyjeżdża... ... czytaj więcej
false
Dominika Wernikowska

Min opuszcza sierociniec. Zafascynowana naturą i roślinami, postanawia odbyć staż u sławnego właściciela egzotycznego ogrodu botanicznego, który jest dla niej wielkim autorytetem. Mężczyzna mieszka z córką An. Dziewczęta poznają się i zaprzyjaźniają. Z czasem przyjaźń ta przeradza się w erotyczną fascynację, skrywaną wśród zieleni tajemniczego ogrodu.

dystrybucja
Best Film
studio
EuropaCorp / Fayolle et Sotela Films / France 2 Cinéma / więcej
tytuł oryg.
Les Filles du botaniste
inne tytuły
The Chinese Botanist's Daughters Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Wietnamie.
Mimo starań reżyser nie otrzymał prawa do nakręcenia Córki botanika w Chinach.
Reżysera Sijie Dai zainspirował artykuł przeczytany w lokalnej gazecie o dwóch kochankach, robotnicach tamtejszej fabryki, które zostały skazane na śmierć za zabicie ojca jednej z nich.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Najpiękniejszy film ukazujący miłość dwóch kobiet jaki widziałam. Jest nieprzewidywalny i niesamowicie wzrusza. W scenach erotycznych dominuje sensualizm co według mnie jest dużym atutem. Bardzo polecam.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Piękny.

ocenił(a) film na 8

Film trafił w moją wrażliwość w punkt. Przepiękna muzyka, bajeczne krajobrazy, cudownie ukazana miłość. Całość sprawia, że film przenosi w całkowicie inny świat ,z którego nie chcę się wracać. Owszem zarzuty o słabej fabule nie są bezpodstawne, aczkolwiek oprócz oczywistego wątku miłości pomiędzy kobietami, można...

wspaniałe dzieło

ocenił(a) film na 8

film bardzo dobry. Magiczny. Doskonała muzyka, klimat filmu i gra aktorska. Poruszyła mnie ta historia. Z reguły homoseksualizm jest dla mnie bleeeeeeeee ( nie jestem homofobem) ale w tym filmie "przyjaźń" tych kobiet była piękna.

10/10

ocenił(a) film na 10

Film jest super. Niezwykły film ukazujący miłość i piękno. Film nie spodoba się tylko miłośnikom tych głupawych i sztucznych historyjek wprost z Hollywood.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones