Chata

The Shack

2017 2 godz. 12 min.
6,8 34 500
ocen
6,8 10 1 34500
24 350
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":2}
powrót do forum filmu Chata
  • radzielke ocenił(a) ten film na: 9

Na film poszedłem kompletnie nie znając jego opisu, fabuły ani niczego innego. Wielu może uznać go za próbę narzucenia własnych ideologii i przekonań, jednak to myślenie jest dla mnie nieco dziwaczne. Książki nie czytałem, więc tu nie mam co porównywać. Sama ekranizacja zrobiła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Jeden z najbardziej wartościowych filmów jakie widziałem. Na pewno obejrzę jeszcze nie raz. Polecam wszystkim - Chrześcijanom, osobom sceptycznym jak i niewierzącym ;)

• radzielke Dużym plusem jest to, że film tak naprawdę nie narzuca nam żadnej religii, tylko bazuje na wartościach.

• Romcio77 ocenił(a) ten film na: 6

Ziqu Dokladnie! A to akurat rzadko spotykane

• Bokciu ocenił(a) ten film na: 7

Ziqu Świetne spostrzeżenie.

• Leszy2 ocenił(a) ten film na: 4

Ziqu Ciekaw jestem zatem zobaczyć film, który narzuca religię.

• Leszy2 https://youtu.be/bkxh8oFMD9Y Apokalipsa

• druiddex ocenił(a) ten film na: 2

radzielke Film średniak, gra aktorska pozostawia wiele do życzenia. Z pozytywów dobre zdjęcia, z negatywów mnóstwo absurdów i sztampowości. Ogólnie pójście na ten film uważam za słabą inwestycje mojego czasu i pieniędzy. Na zakończenie gatunek tego filmu to raczej baśń, bo samego dramatu nie było tam za wiele.

• PaulU_filmweb ocenił(a) ten film na: 10

druiddex Dramat rozgrywał się przez cały film.
    Cała historia Macka , śmierć Missy, wypadek... jeżeli to nie jest dramat

druiddex Odniosłem wrażenie jakbym Świadków Jehowy do domu wpuścił.

• kaymann ocenił(a) ten film na: 9

Leszy2 To są Świadkowie Jehowy, którzy przedstawiają Boga Ojca jako człowieka, do tego kobietę i w dodatku nie białą?

kaymann Być może.
    Napisałem - wrażenie.

• Leszy2 Świadkowie swoje filmy mają na JW.org i nie są zablokowane :)

• N00NA ocenił(a) ten film na: 4

druiddex Baśń - to jest to. Gdyby od początku było zaznaczone, że film zawiera spore elementy baśni to i moje podejście (pewnie nie tylko moje) byłoby inne. Nastawiona na dramat otrzymałam jakąś mieszankę, która w smaku była nie za dobra. Gra Worthingtona ani trochę mnie nie przekonywała, poprawność polityczna nieco śmieszyła, a dialogi pozostawiały wiele do życzenia.

Temat Boga i jego decyzji jest tematem bardzo trudnym i zabrano się do tego w klasyczny sposób - Bóg to ciepłe kluchy.
    SPOJLER
    Moja cierpliwość skończyła się w momencie, gdy nasz bohater stanął przed "mądrością" (chyba takim mianem siebie określiła) i miał osądzać innych. Pani w końcu stwierdziła, że skoro Mack uważa, że Bóg jest winny i zły, to w takim razie musi zdecydować które z jego dzieci ma iść do piekła, a które do nieba. Chciałoby się wykrzyczeć "O BOŻE!". Stawiać mordercę/ gwałciciela/ pedofila (którzy otrzymali te haniebne określenia poprzez swoje czyny) na równi z dziećmi, które wymykają się z domu, kłamią albo nie potrafią dogadać się z rodzicem. Oliwy do ognia dolało stwierdzenie, że "życie będzie związane z bólem, dopóki ludzie mają wybór i nie zaczną kroczyć za Bogiem" (coś w ten deseń). Nawet już nie chce mi się wspominać, kto to wszystko zaczął i od kogo wyszło zło.
    KONIEC SPOJLERA

Może ten film niektórym daje coś do myślenia. Mnie główny motyw przebaczenia i jego argumentacja nie przekonały i nie przekonają. Za dużo spraw kryminalnych się nasłuchałam, żeby takie dziecinne tłumaczenie skłoniło mnie do refleksji.

• aam38 ocenił(a) ten film na: 7

N00NA Mimo, że film mi się podobał to zwróciłam uwagę na ten sam moment który opisałaś i pomyślałam dokładnie to co ty. Tak, mnie także to zirytowało ( to mało powiedziane), głupota i tyle. Poza tym także te wszystkie ,, bardzo mądre" tłumaczenia Boga dlaczego na świecie dzieje się zło, dlaczego Missy umarła, dlaczego Bóg na to pozwolił itp. - powodowały że dosłownie gotowało się we mnie ze złości. Drażni mnie w takich filmach takie wydumane tłumaczenie silące się na wielką mądrość. Po każdym pytaniu z niecierpliwością oczekiwałam jakiejś sensownej odpowiedzi i niestety jak zwykle jej nie dostałam. I to był dla mnie największy minus tego filmu. Jednam mimo wszystko film oceniam jako dobry za wiele innych rzeczy, które mi się w nim podobały, m.in. za ciekawą wizję przedstawienia Boga.

• Gladiator1000 ocenił(a) ten film na: 3

N00NA Skoro wytrzymałas do momentu spotkania "mądrości" to twoja cierpliwość i tak jest anielska. Film był średni do momentu spotkania Trójcy Świętej. Od tego momentu stał się arcygniotem wszech czasów xd Dialogi między głównym bohaterem a Bogiem, Jezusem i duchem świętym były tak nudne i sztampowe a odpowiedzi wszechmogacego na najważniejsze pytania ludzkości tak banalne, że aż brzmią tak,jakby były wymyślone przez dziecko z podstawówki. Normalnie LOL xd

• sewek1979 ocenił(a) ten film na: 8

radzielke Moim zdaniem to najlepszy sposób na oglądanie filmu tzn. bez reklam, recenzji, opisów - skrótów, start z taką niezapisaną kartą, którą się wypełnia podczas oglądania. Sam w ten sposób staram się oglądać filmy bo to daje największą frajdę - nie spodziewasz się niczego i na nic nie jesteś nastawiony. Sam film oceniłem wysoko, zaskoczył mnie - początek zapowiadał że to będzie thriller, na pewno wzruszył, zmusił do myślenia, zdenerwował (nie wierzę w istnienie Boga), a więc sporo emocji.

• amirta21 ocenił(a) ten film na: 9

radzielke Są takie filmy, które wywierają ogromne wrażenie i morze emocji. Takie filmy zostają na długo w pamięci, ten na pewno na długo zagości w moim życiu i nie jeden raz do niego wrócę. Po prostu piękny.

• alinkaka ocenił(a) ten film na: 9

amirta21 Jestem agnostykiem a film dał mi wiele do myślenia.

• pati_71 ocenił(a) ten film na: 8

radzielke Ciekawe spojrzenie i takie świeże. Film spokojnie się toczy, sama historia jest taka nastrojowa i kameralna, pewne obrazy zostają w głowie na dłużej. Także polecam ten film.

• diabol44 ocenił(a) ten film na: 8

radzielke odradziłbym tylko katolom, typu Wojtek Cejrowski, do nich nie trafi ;)

• Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

radzielke @diabol44, nie przesadzaj. Przeczytaj "Rio Anaconda", albo "Gringo wśród dzikich plemion", a zobaczysz, że podejście Cejrowskiego do religii jest zaskakująco podobne do tego z powyższego filmu. Cejrowski nie jest takim głupkiem, jakiego z niego robią.

Sam film za pierwszym razem mi się nie podobał, bo spodziewałem się czegoś innego. Ale za drugim razem tez uznałem, że jest genialny.

No i Graham Greene jak zawsze rewelacja! facet jest idealny do takich uduchowionych ról.

• radzielke Gdzie można obejrzeć w internecie? Wszędzie szukałam i wszędzie zablokowany