Film

1987 1 godz. 41 min.
7,4 58
ocen
7,4 10 1 58
334
chce zobaczyć
{"id":"4584","linkUrl":"/film/Cienie-1987-4584","alt":"Cienie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/45/84/4584/7598529.2.jpg"}
Ośmioletni Georg z transportem repatriantów wraca do Polski, gdzie odnajduje go rodzina. Chłopiec próbuje przystosować się w nowej rzeczywistości.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Jest rok 1945. Georg (Rafał Synówka) ma 8 lat, jest Niemcem, wychowuje go pastor (Eugeniusz Kujawski). Chłopiec dowiaduje się od niego, że tak naprawdę jest Polakiem. Georg wraca do Polski i zamieszkuje z matką (Marzena Trybała). Zaprzyjaźnia się ze swoim dziadkiem (Jerzy Bińczycki). Oboje nie popierają kolejnego związku matki chłopca.Jest rok 1945. Georg (Rafał Synówka) ma 8 lat, jest Niemcem, wychowuje go pastor (Eugeniusz Kujawski). Chłopiec dowiaduje się od niego, że tak naprawdę jest Polakiem. Georg wraca do Polski i zamieszkuje z matką (Marzena Trybała). Zaprzyjaźnia się ze swoim dziadkiem (Jerzy Bińczycki). Oboje nie popierają kolejnego związku matki chłopca. Po ślubie matki Jurka chłopak postanawia z nienawiści pozbyć się ojczyma (Bogusław Linda).

studio
Film Four International (współudział) / P.P. Film Polski (współudział) / Studio Filmowe Tor
inne tytuły
The Road Home
Więcej...
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.