film

Cobb

1994
2h 8m
6,5 438
ocen
6,5 10 1 438
Al Stump to sławny dziennikarz sportowy wybrany przez Ty'a Cobba do napisania jego oficjalnej, autoryzowanej biografii przed jego śmiercią. Cobb, wielokrotnie wzgardzany... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Cobb zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Al Stump to sławny dziennikarz sportowy wybrany przez Ty'a Cobba do napisania jego oficjalnej, autoryzowanej biografii przed jego śmiercią. Cobb, wielokrotnie wzgardzany i wzbudzający strach, czuje się niezrozumiany i chce ukazać prawdziwy wizerunek najlepszego baseballisty. Jednak, gdy Stump zaczyna spędzać z Cobbem dużo czasu,Al Stump to sławny dziennikarz sportowy wybrany przez Ty'a Cobba do napisania jego oficjalnej, autoryzowanej biografii przed jego śmiercią. Cobb, wielokrotnie wzgardzany i wzbudzający strach, czuje się niezrozumiany i chce ukazać prawdziwy wizerunek najlepszego baseballisty. Jednak, gdy Stump zaczyna spędzać z Cobbem dużo czasu, przepytując go i zaczynając pisać, uświadamia sobie, że wyobrażenie ludzi o Cobbie jest prawidłowe. Stump pisze dwie różne książki. Jedna jest dla Cobba, a inna dla publicznej wiadomości.

boxoffice
$1 007 583 w USA
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Alcor Films / Aleor Films / Regency Enterprises / więcej
tytuł oryg.
Cobb
inne tytuły
Film kręcono w USA: w Athens i Royston w stanie Georgia, Birmingham w stanie Alabama, Carson City i Reno w stanie Nevada, Cooperstown w stanie Nowy Jork, na szlaku kolejowym Tennessee Valley Railroad w Chattanooga w stanie Tennessee oraz w stanie Kalifornia - w Los Angeles, Truckee, w hrabstwie El Dorado i nad jeziorem Tahoe.
Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu Tommy Lee Jones złamał nogę, większość ujęć została nakręcona w czasie kiedy miał założony gips. Scenę meczu sfilmowano jako ostatnią, kiedy aktor odzyskał już sprawność.
Film kręcono od 19 stycznia do 8 kwietnia 1994 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

COBB

ocenił(a) film na 8

Moim skromnym zdaniem film jest niedoceniony patrząc na ocenę 6,6 a jest wart obejrzenia

Przeznakomita kreacja mojego ukochanego Tommy'ego Lee Jonesa!

bezproblemowa polewka ze znanego już z Obywatela Kane'a mechanizmu tworzenia autobiografii, czyli tej części biografii, którą można podyktować nierumieniąc się..

Jedyne co usprawiedliwia pomysł nakręcenia filmu, to fakt że mówi o postaci historycznej.

Niestety Cobb był bardziej podobny do młodego Kirka Douglasa niż w jakimkolwiek stopniu do TL.Jonesa. To tak jakby do roli Adolfa Hitlera zatrudnić Brucea Willisa. Czarno-białe wstawki z "młodym" Cobbem to śmiech na sali (nie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones