Film

En attendant les barbares

2017 1 godz. 16 min.
4,7 127
ocen
4,7 10 1 127
52
chce zobaczyć
{"id":"808984","linkUrl":"/film/Czekaj%C4%85c+na+barbarzy%C5%84c%C3%B3w-2017-808984","alt":"Czekając na barbarzyńców"}
Jedyne w swoim rodzaju kino Eugène'a Greena. Barokowe malarstwo, legendy arturiańskie i XVII-wieczny teatr pozwalają... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Jedyne w swoim rodzaju kino Eugène'a Greena. Barokowe malarstwo, legendy arturiańskie i XVII-wieczny teatr pozwalają reżyserowi w lekko żartobliwym tonie opowiedzieć o współczesnych lękach Europejczyków. Tytułowi barbarzyńcy, choć nikt ich nie widział, nadciągają - tak donoszą social media. By skryć się przed niebezpieczeństwem, grupaJedyne w swoim rodzaju kino Eugène'a Greena. Barokowe malarstwo, legendy arturiańskie i XVII-wieczny teatr pozwalają reżyserowi w lekko żartobliwym tonie opowiedzieć o współczesnych lękach Europejczyków. Tytułowi barbarzyńcy, choć nikt ich nie widział, nadciągają - tak donoszą social media. By skryć się przed niebezpieczeństwem, grupa wędrowców puka do wrót domostwa pewnego maga. Ten wpuści ich pod swój dach tylko pod jednym warunkiem - wyrzucą telefony komórkowe. Wspólnie spędzona noc, pośród wyznań, scenicznych gestów i duchów wyłaniających się z ciemności rodem z obrazów Caravaggia, przeobrazi się w oczyszczający rytuał przejścia. Brzmi ekscentrycznie? Wbrew pozorom to zderzenie różnych inspiracji i porządków, erudycji i poczucia humoru, kina i teatru tworzy na ekranie zaskakująco spójną, niepowtarzalną całość. Na wskroś przywiązany do europejskiej tradycji Green nie byłby też sobą, gdyby między wierszami, z przymrużeniem oka nie zasugerował widzom, że prawdziwym barbarzyństwem, które nam grozi, jest... amerykańska popkultura.

studio
Chantiers Nomades
inne tytuły

forum filmu Czekając na barbarzyńców

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.