PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124124}

Dark Water - Fatum

Dark Water
5,5 17 996
ocen
5,5 10 1 17996
6,2 4
oceny krytyków
Dark Water Fatum
powrót do forum filmu Dark Water - Fatum

Ja was ludzie nie trawie tak narzekacie a i tak wszyscy obejrzycie ten film... Przecież Amerykańskie remaki nie są wcale gorsze od swoich pierwowzorów... Japończycy lubią zupełnie coś innego w filmach grozy niż Amerykanie, dla tego w filmach śa takie róznice... W Japonii widzowie lubią kiedy film jest niejasny, i nawet po jego końcu nie wiadomo o co chodzi... Za to Amerykanie wolą kiedy na końcu filmu wszystko się wyjaśnia i wie się już wszystko... To dlatego Amerykańskie remaki Japońskich filmów tracą urok i wydają nam się gorsze, a jednak są znakomite na swój własny styl i sposób. Zauważmy też że Amerykańskie filmy są bardzie rozchwytywane niż Japońskie bo każdy z nas woli język Angielski niż Japoński, i tak samo jest z Aktorami... Czepiacie się filmu że to jest remake a wcale nie musi być on dla nas gorszy... Np. Amerykański "The ring" był lepszy od swojego pierwowzoru Japońskiego "Ringu", tak samo lepsza była Godzilla. Dark Water wcale nie musi być gorszy... Ale zobaczcie równiez że Amerykanie maja też własne pomysły na filmy grozy, jak np. "Amityville" albo "Skeleton Key" który teraz będzie wchodził do kin... narzekacie i tyle... Ja osobiście sam wybiore się na ten film bo estem fanem Horrorów...

slaa

heh. twoja wypowiedz odebrałem, jak próbę narzucenia mi twojego zdania. 'Np. Amerykański "The ring" był lepszy od swojego pierwowzoru ', brzmi jakbyś nie dopuszczał do siebie myśli, że ktoś mógłby myśleć inaczej.

slaa

W zasadzie zgadzam się z tym co napisałeś, ale podobnie jak autora powyższego posta tak i mnie tknęło w twojej wypowiedzi to, że piszesz pewne rzeczy tak jakby to były prawdy oczywiste.
Weźmy na przykład to zdanie: "...bo każdy z nas woli język Angielski niż Japoński...". No sorry, ale ja na przykład zdecydowanie bardziej wolę filmy, w których słyszę język japoński, koreański, chiński (chociaż w przypadku tego kraju trudno mówić o jednym języku) czy też tajski niż angielski. O japońskim i amerykańskim "Ringu" już było wspomniane w poście powyżej.
Dlatego nie pisz za wszystkich, bo ludzie są różni i nie wszystkim podoba się to samo.

slaa

o zobacz a ja mimo raczej dosyć dobrej znajomości angielskiego wolę japoński, uważam, że to piękny język, znacznie piękniejszy niż angielski i co? każdy???:P pominę już że argument, że wybieramy amerykańskie filmy zamiast japońskich z uwagi na język jest po prostu głupi, język nie świadczy o filmie :/ a co do Ringu i The Ring, ja uważam ten japoński za lepszy...
myślę, że "narzekamy" bo amerykanie idą na łatwiznę, wykupują każdy, (świeży!!, przecież to nie są filmy sprzed 30 lat:|) tytuł, który w innym kraju odniósł sukces tak jakby nie potrafili wymyślić nic swojego i przerabiają to na amerykańską modłę bez jakiegokolwiek szacunku dla pierwowzoru, ale masz rację - obejrzę ten film, dla porównania, jeżeli będzie lepszy to to uznam, ale jak narazie żaden amerykański remake azjatyckiego filmu nie okazał się lepszy od pierwowzoru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones