film

Dinosaur 13

2014
1h 45m
6,6 231
ocen
6,6 10 1 231
Grupa archeologów dokonuje jednego z największych odkryć w historii, odnajdując kompletny szkielet tyranozaura. Zobacz pełny opis
Dinosaur 13 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

12 sierpnia 1990 roku na terenach Dakoty Południowej grupa paleontologów pod kierunkiem Petera Larsona odkryła największy na świecie zachowany kompletny szkielet Tyrannosaurusa rexa. Nazwano go Sue. Dokument pokazuje kulisy trwającej 13 lat walki z rządem Stanów Zjednoczonych, muzeami, plemionami indiańskimi oraz innymi paleontologami o prawa do posiadania T.rexa.

studio
Statement Pictures
tytuł oryg.
Dinosaur 13
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

super film

ocenił(a) film na 9

Niezłe ząbki ma ta Sue, raczej ciężko by było nosić taki ząbek na wisiorku:s a na miejscu tego Wiliamsa tak samo bym zrobił 5tyś a 7.6mil. to trochę różnica chcieli go wycyckać na początku ci archeolodzy.

o dziwo prawie w całości skompletowany! Zawiłe losy, szczątków odnalezionych przez grupę paleontologów, które widz śledzi z uwagą, i momentami kiwa głową z niedowierzania, że sytuacja nabrała takiego obrotu sprawy, a wszystko rozeszło się o kasę i po prostu głupich ludzi, którzy znaleźli się po drodze. Szkoda, że nie...

więcej

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Niełatwy ze względu na podjętą tematykę. Doskonały film ukazujący biurokratyczny rozpierdziel. Do końca ukazuje to, jak ciężko wygrać z dziwacznym systemem prawnym. Mnie zadowolił. Choć nie powiem, aby to był łatwy film, w swoim gatunku naprawdę jest warty.
Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones