PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320910}

Dobra partia

Save the Date
5,9 2 227
ocen
5,9 10 1 2227
8,0 4
oceny krytyków
Dobra partia
powrót do forum filmu Dobra partia

Film niestety mylnie sklasyfikowano u nas jako Komedię romantyczną (bo nazwa "film
miłosny" u nas nie funkcjonuje....). Pomimo tego, że nie jest on śmieszny to jeden z lepszych
dzieł o uczuciach i związkach jaki ogladałem. Dlaczego ? Bo w przeciwieństwie do 95% tego
typu filmów nie jest on schematyczny i ciężko stwierdzić jak się skończy.. Dla mnie to dużo jak
na ten gatunek.

Bohaterzy chociaż raz nie są filmowi. Wahaja się, cierpią, walczą. W zasadzie to Sarah jest
cholernie irytująca ze swoim niezdecydowaniem. Ale o to właśnie chodzi, że postać nie jest
taka jaka powinna być (bez wad i wątpliwości), ale jest prawdziwa. W całej historii czuć
autentyzm, w końcu związki są różne a ludzie nie są doskonali (wbrew temu co próbują nam
wmówić klasyczne Komedie romantyczne).

8/10

Jeśli ktoś szuka komedii nie ten adres, ale jeśli chce sie obejrzeć normalny zwykly film o
milości i związkach pozbawiony ozdóbek i banałów to bardzo polecam.

ocenił(a) film na 6
Jarek Bachanek

zgadzam się :) najlepszą sceną mówiącą o miłości bezwględnej jest scena o pierdzeniu. film można w bardzo fajny sposób nagiąć do własnego życia - tak samo wyglądają przecież związki naszych przyjaciół czy krewnych.

ocenił(a) film na 7
Jarek Bachanek

również się zgadzam. Film nie jest śmieszny i nie jest komedią romantyczną, prędzej to lekki dramat.
Zdecydowanie warty obejrzenia.

milsien

Moim zdaniem, choć nie funkcjonuje u nas jako nazwa gatunku "film miłosny", to funkcjonuje taka nazwa jak romans, a jeśli chodzi o filmy, romans to właśnie film miłosny (niekoniecznie kojarzony z Harlequinowym łzawym badziewiem telenowelopodobnym).

Film jest faktycznie świetny. Dobre kino obyczajowe. Rewelacyjna gra aktorska. I masz rację: czuć tu autentyzm. Postacie są niesłychanie prawdopodobne.

I podoba mi się ten wątek z rysunkami... Dość oryginalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones