Film

Doctor Detroit

1983 1 godz. 35 min.
5,6 216
ocen
5,6 10 216
97
chce zobaczyć
{"id":"5109","linkUrl":"/film/Doktor+Detroit-1983-5109","alt":"Doktor Detroit","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/51/09/5109/7039014.2.jpg"}
Wykładowca college'u zostaje wrobiony w sutenerstwo, czym naraża się lokalnej mafii kierowanej przez starszą kobietę zwaną Mamuśką.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Zajmujący się luksusowym sutenerstwem "Czaruś" Walker (Howard Hesseman) jest winny szefowej gangu "Mamie" (Kate Murtagh) 60 tysięcy dolarów. Mężczyzna przepuścił wszystkie pieniądze na rozrywki i hazard. Gdy liderka mafii stawia "Czarusiowi" ultimatum, wymyśla on fikcyjnego wspólnika, którego obciąża swoimi długami. Clifford Skridlow (DanZajmujący się luksusowym sutenerstwem "Czaruś" Walker (Howard Hesseman) jest winny szefowej gangu "Mamie" (Kate Murtagh) 60 tysięcy dolarów. Mężczyzna przepuścił wszystkie pieniądze na rozrywki i hazard. Gdy liderka mafii stawia "Czarusiowi" ultimatum, wymyśla on fikcyjnego wspólnika, którego obciąża swoimi długami. Clifford Skridlow (Dan Aykroyd) jest profesorem literatury w niewielkim, rodzinnym college'u w Chicago. Ekscentryczny wykładowca zostaje namaszczony przez Walkera na swojego partnera biznesowego, tajemniczego Doktora Detroit. Clifford zmuszony jest odnaleźć się w nowej roli i przeciwstawić się groźnej "Mamie".

boxoffice
$10 375 893 w USA
studio
Black Rhino Productions / Brillstein Company
data produkcji
1983
tytuł oryg.
Doctor Detroit
inne tytuły
Doktor Detroit Polska
Więcej...
Film kręcono w Chicago, Northwestern University w Evanston (Illinois, USA), oraz na Uniwersytecie Południowej Kaliforni w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Dan Aykroyd poślubił Donnę Dixon po zakończeniu pracy nad tym filmem.
Tablica rejestracyjna samochodu Dana Aykroyda miała numery BDR-529; te same co w Bluesmobilu w The Blues Brothers (1980).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • KULTOWA KLASYKA!!!!!!!!!!

  użytkownik usunięty

  ABSOLUTNA REWELACJA, MISTRZOSTWO ŚWIATA WIDZIAŁEM DOSŁOWNIE 12 RAZY I NIE ZAMIERZAM PRZESTAĆ NA TYM, NO I DAN AYKROYD KTÓREGO UWIELBIAM.

  1
  • bardzo dobry

   użytkownik usunięty

   uwielbiam aykroyda zwlaszcza w filmach z lat osiemdziesiatych.naprawde smieszna komedia oparta na motywie przebieranek i wynikajacych z tego komplikacji zobaczcie jak aykroyd sie dwoi i troi by bylo zabawnie i jest.w epizodzie podobnie jak w blues brothers james brown.czesc

   1
   • 2 czesc zemsta mamy

    Cash37 ocenił(a) film na 8

    ktoś coś wie czemu nie nagrali !?

   • 3/10 - ale ta trójka tylko za muzykę i klimat tego filmu.

    • 5/10

     2903 ocenił(a) film na 5

     Za pierwszym razem kompletnie mi się nie spodobało, ale oglądając po raz drugi uznałem że Doctor Detroit nie jest takim najgorszym filmem.