PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751495}

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
7,1 29 571
ocen
7,1 10 1 29571
6,1 19
ocen krytyków
Dungeons & Dragons: Złodziejski honor
powrót do forum filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Według mnie wszystkie te filmy i seriale: Wiedźmin, nowy Władca Pierścieni czy teraz ten Dungeons& Dragons przyciągają jedynie nawiązaniem w tytule do legendarnych światów, po czym w samej treści przerabiają już konwencję historii na lekką zwiewną, spłyconą i dostosowaną do jak najbardziej masowego odbioru, po czym zostaje z tego randomowa historia obudowana w efekty specjalne bez cienia ducha pierwowzoru. Szkoda, że najwidoczniej nie da się, czy jest to bardzo trudne, żeby tego ducha obronić i zachować podczas tzw. ekranizowania, ale takie już chyba, życie. Szkoda...

ankietyqwe

Zgadzam się. Obejrzałem dzisiaj trailer i pozostał tylko niesmak. Typowa, tandetna popkulturowa produkcja hollywood. Klimatu Dungeons and Dragons to nawet nie liznęło. Gdyby jeszcze dobór głównych postaci odbiegał od typowych gogusiowatych lamusów a cała aura była bardziej mroczna. Jednak każdy film w takim typie musi być wesoły i na tyle spłycony aby sprawdził się przed mało wybredną publiczką w kinie.

ocenił(a) film na 7
warhammer

"gogusiowatych lamusów"
A jak oceniasz siebie? 100% samiec alfa czy jak? Barczysty krasnolud z toporem?

ocenił(a) film na 10
Artanis

Ja lubie swój miodzik pitny i będę oglądał popijając miodzik i przecierająć buzie brodom długą. Fajny film będzie na pewno bo super trailer! Wszystko było - smoki, owlbery, mimiki przygoda, akcja, śmieszne i fajność.
Krasnoludy najfajniejsze - mniej elfów więcej krasnali i miodu!
Jak chłop mówi że tandeta i nie liznęło klimatu D&D to chyba gra elfikiem i zapomniał że D&D ma taki klimat jak sobie wyobrazisz :D

NieMamSwojegoZdania

Ciezko brac Cie na powaznie gdy dales Pierscieniom wladzy 10/10 i pamietam jak jeszcze pisales iz wspanialy swiat, muzyka (jako argumenty wskazujace na 10/10), wskazuje to iz film tego samego pokroju moze byc.

ocenił(a) film na 10
Maximus_13

Ciężko brać Cie na poważnie że takie rzeczy mówisz.
Jak myślisz że film będzie jakiś bo ja mówię że będzie fajny to idź do jakiegoś lekarza pierwszej terapii żeby o tym pogadać, to może Ci trochę pomoże, a nie chcesz się tu obrażać.

warhammer

Oberjrzalem dzisiaj.Nawet pewne obawy mialem ale poszedlem i nie zaluje-klimat jest.Byly slabsze momenty(szczegolnie na poczatku)ale potem rzeczywiscie czuje sie klimat "misji"-jak ktos gral w DnD albo Magie i Miecz to sie wczuje.Nie jest to jakis super film ale daje rade.Wbrew glupiej reklamie film nie jest woke.

ocenił(a) film na 10
warhammer

Oglądając trailer wypowiadasz się na temat filmu ?
Ten trailer połowę nawet nie pokazuje co jest w filmie więc radzę zobaczyć cały film a potem się wypowiedzieć.
Nie omieszkam powtórzyć na pewno znowu z rodziną zobaczyć ten film.
Gra aktorska i wiele rzeczy naprawdę na poziomie ani razu się nie nudziłam i nie było momentu żebym spuściła oka albo wyszła sobie bo coś mnie nie interesowało albo było nudno i naprawdę polecam film.

ankietyqwe

A ja myślę że dobrze że poszło to w kierunku Strażników Galaktyki z MCU, fantasy z patosem Hollywood jakoś nie wychodzi patrząc na to co się dzieje w stajniach Amazona i Netflixa (HBO daje radę) i myślę że w tej formie film zarobi na siebie. Oczekujecie hardkorowej wersji dla największych fanów DnD? Co to znaczy że płytka historia? Chcielibyście film który byłby podręcznikiem z gry czy jak? Bo nie rozumie? Czy zabawa regułami i opowiadaną historią jest zakazana w DnD?

ankietyqwe

Typowo biala postac meska na posmiewisko a baba jako silna do zarzygania postac , ktora nie podlega zadnej hierarchii ani autorytetowi.

ciosina

Napisz, że nie widziałeś przez ostatnie 20 lat żadnego filmu z Michelle Rodriguez nie pisząc, że nie widziałeś przez ostatnie 20 lat żadnego filmu z Michelle Rodriguez.

ocenił(a) film na 10
Marcin_1010

Widziałem przez ostatnie 20 lat masę filmów, ale żeby jakaś silna baba grana przez Michelle Rodriguez?

ocenił(a) film na 10
Marcin_1010

Chociaż w sumie nie widziałem przez ostatnie 20 lat żadnego filmu z Michelle Rodriguez - poza może tym jednym razem, kiedy przypadkiem włączył mi się telewizor i akurat leciał film z jej udziałem, ale wtedy byłem tak zajęty jedzeniem popcornu, że nie jestem pewien, czy cokolwiek z tego filmu zrozumiałem, więc się nie liczy.

NieMamSwojegoZdania

Ale o co chi chodzi? Bo piszesz mniej więcej to co ja ale chyba myślisz że się ze mną kłócisz...

ocenił(a) film na 10
Marcin_1010

Myślałem, że Ty mi powiedz o co mi chodzi, bo ja zwykle nie mam pojęcia.

Marcin_1010

To troll, dziecko 9-11 lat, nie zrozumiesz :)

ocenił(a) film na 10
Maximus_13

Tak myślałem, że trolluje. Ale że 9-11 lat to nie wiem.

ocenił(a) film na 8
ankietyqwe

Trailer akurat jest świetny i widać, że film nie jest z założenia na poważnie (w przeciwieństwie do Wiedźmina czy RoP, gdzie komedia wyszła przypadkiem). Oczekuję komedii ze wszystkimi kliszami klasycznych gier DnD (arogancki mag, bezużyteczny w drużynie bard, barbarzyńca, który z pocket healerem odwala całą robotę itd). Jak w ostatniej scenie przeniesiemy się do piwnicy w klimacie lat 90, w której grupa nerdów właśnie kończy sesję i wpisuje sobie XP na karty postaci, to film będzie wszystkim czego od niego oczekuję.

ocenił(a) film na 7
Gwenhwyvar

To by było epickie! :D Takie zakończenie byłoby 10/10!

ocenił(a) film na 9
Gwenhwyvar

W sumie to trafiliście w sedno. Poza piwnicą z nerdami cała reszta się zgadza. Klisze i archetypy posklejane w taki sposób że stały się najlepszą sesją w jakiej weźmiecie udział. Rzadko mi się zdarza że po seansie mam w głowie tylko jedną myśl " chcę od razu obejrzeć drugą część" :).

ankietyqwe

Jesteś doskonałym przykładem tego, że nie masz pojęcia o czym mówisz. A tym bardziej nie znasz realiów D&D i settingu jakim jest Faerun.

ocenił(a) film na 7
Sigrandil

dokładnie w punkt :)

ocenił(a) film na 9
Sigrandil

Ale czego się można spodziewać po człowieku, który ocenia film 9 miesięcy przed premierą. Ja dziś byłem w kinie i polecam. To chyba najlepsza sesja jaką w życiu widziałem :)

ocenił(a) film na 7
ankietyqwe

A D&D to jest może jakaś szalenie głęboka i legendarna historia? :) Grałeś kiedyś w TTRPG w ogóle? Wydaje mi się, że przestawianie DDków w formie humorystycznej jest o niebo lepszym pomysłem, niż robienie z tego pompatycznej bufonady, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. DD to kolorowy świat high fantasy, high magic, gdzie jest oczywiście mnóstwo paskudztw, mrocznych elfów i tak dalej, ale w gruncie rzeczy, całość JEST podawana na lekko. Możesz grać drużyną niziołków bardów i kto Ci zabroni? Ileż to sesji mieliśmy, gdzie więcej, było śmiechu niż powagi, a i tak grało się fajnie! Przecież o to właśnie chodzi ;) czy wszystko na tym świecie musi być "na serio", żeby było dobre?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones