Film

Twee vrouwen

1979 1 godz. 50 min.
6,2 19
ocen
6,2 10 19
108
chce zobaczyć
{"id":"11260","linkUrl":"/film/Dwie+kobiety-1979-11260","alt":"Dwie kobiety","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/60/11260/7230736.2.jpg"}
Laura (Bibi Andersson) dawno temu rozwiodła się ze swoim mężem, krytykiem teatralnym, Alfredem (Anthony Perkins). Mimo tego pozostają nadal w luźnych kontaktach, widując... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Laura (Bibi Andersson) dawno temu rozwiodła się ze swoim mężem, krytykiem teatralnym, Alfredem (Anthony Perkins). Mimo tego pozostają nadal w luźnych kontaktach, widując się od czasu do czasu. Pewnego dnia, pracując w muzeum ikon, Laura zaczyna rozmowę z młodą kobietą - Sylvią (Sandrine Dumas). Niespodziewanie obie ulegają wzajemnejLaura (Bibi Andersson) dawno temu rozwiodła się ze swoim mężem, krytykiem teatralnym, Alfredem (Anthony Perkins). Mimo tego pozostają nadal w luźnych kontaktach, widując się od czasu do czasu. Pewnego dnia, pracując w muzeum ikon, Laura zaczyna rozmowę z młodą kobietą - Sylvią (Sandrine Dumas). Niespodziewanie obie ulegają wzajemnej fascynacji i zostają kochankami. Ich związek zaczyna się powoli stawać problemem, ze względu na podejrzliwość rodziców Sandry i ostrzeżenia Alfreda. Wkrótce Laura odkrywa romans Sandry z Alfredem i zrozpaczona nie rozumie, dlaczego do tego doszło. Prawda okazuje się dość zaskakująca.

studio
MGS Film
data produkcji
1979
tytuł oryg.
Twee vrouwen
inne tytuły
Dwie kobiety Polska
Twice a Woman USA
Więcej...
16-ego listopada 2008 roku, w amsterdamskim kinie Pathé Tuschinski, pokazano odrestaurowaną i opracowaną w formie cyfrowej kopię filmu z 1979 roku. Restauracji i zapisu nowego obrazu na nośniku dvd dokonała amerykańska firma Thought Equity z Denver, a ostateczny efekt został skonsultowany z reżyserem filmu.
Był to pierwszy obraz będący częścią wielkiego przedsięwzięcia - "Images for the future", którego celem jest zapisanie w postaci cyfrowej tysięcy filmów, utworów muzycznych i dokumentów będących dziedzictwem kulturowym Holandii.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych