Egzekutor (1999)

opisy filmu

(3)
  • Młody człowiek odbywa praktykę studencką. Opiekuje się starym i chorym mężczyzną, byłym funkcjonariuszem służb bezpieczeństwa. Pacjent prosi studenta, by dokonał na nim aktu eutanazji w zamian za sowite wynagrodzenie. Zgoda chłopaka pociąga za sobą fatalne skutki.

  • Alex jest przeciętnym dwudziestolatkiem, studentem. Ma grono przyjaciół i pasję - grę na bębnach. Wieczorem spotyka się ze swoim zespołem w modnej dyskotece. Rytm wygrywany na bębnach, alkohol i opary dymu sprawiają, że publiczność wpada w trans. Rzeczywistość jest niewesoła. Wiecznie zrzędząca matka, brat odsiadujący długi wyrok w więzieniu, miłość do Majki - dziewczyny gangstera Kowalika - właściciela dyskoteki. W ramach praktyk studenckich Alex opiekuje się niedołężnym starcem, dawnym oficerem UB - Kozerem. Zmęczony samotnością i chorobami mężczyzna składa Alexowi niecodzienną propozycję. W zamian za pomoc w samobójstwie oferuje bardzo dużą sumę pieniędzy. Chłopak na początku nie chce o niczym słyszeć. Stopniowo jednak oswaja się z tą myślą. Godzi się. Razem pozorują samobójstwo. Tuż przed śmiercią Kozer mówi Alexowi, że to będzie trudne tylko na początku. Każdy następny raz będzie łatwiejszy... I rzeczywiście, Alex dochodzi do wniosku, że znalazł dobry sposób na zarabianie na życie. Nie jest mordercą, tylko wykonawcą życzeń. Za pieniądze od Kozera wynajmuje luksusowe mieszkanie, rzuca studia i "zakłada firmę". Daje ogłoszenie do gazety, że za opłatą pomaga zmęczonym życiem. Tymczasem matka Alexa odnosi ciężkie obrażenia w wypadku kolejowym. Nieprzytomna leży w szpitalu. Z tego powodu z więzienia na przepustkę wychodzi brat - Wiktor. Wokół niego, a zarazem wokół Alexa, zaczynają się kręcić ludzie Kowalika vel Zadziora. Gangster jest pewien, że przed laty Wiktor go okradł i ukrył łup.

    Drugą klientką Alexa jest staruszka Hanka. Wszystko idzie dobrze. Niestety, śledzący chłopaka zaczynają kojarzyć samobójstwa starców z Alexem. Nie wszyscy klienci Alexa chcą po prostu rozstać się z życiem. Bogaty adwokat wykorzystał go do pozbycia się niedołężnej, sparaliżowanej żony i poinformował policję, że kobieta została zamordowana, a z jego willi zginęły cenne przedmioty. Teraz Kowalik może już spokojnie szantażować Alexa. Chce się też na nim zemścić za związek z Mają. Alex i Wiktor muszą podjąć trudną decyzję o odłączeniu matki od aparatury podtrzymującej życie. Dla Alexa jest to zadanie ponad siły. Nie wie, że Kowalik postawi go przed jeszcze trudniejszą decyzją - będzie musiał zabić własnego brata

  • Aleks jest studentem, żyje skromnie, dorabiając grą na bębnach w nocnym klubie i tęskniąc za ciepłem miłości. Matka wszystkie swe uczucia przelała na starszego syna, odsiadującego wyrok 25 lat. Dziewczyna, w której skrycie się kocha, woli towarzystwo starszego, ale za to dobrze sytuowanego właściciela klubu i gangstera. Nieoczekiwanie przed Aleksem otwiera się perspektywa poprawy losu. Starzec, którym się opiekuje w ramach praktyk, gotów jest zapłacić za odebranie mu życia. Spełniwszy to życzenie, młodzieniec daje do prasy ogłoszenie z zakamuflowaną ofertą eutanazji. Zgłaszają się chętni, niestety nie zawsze w uczciwych zamiarach. Aleks z poczuciem misji zamienia się w Anioła Śmierci. Czy jednak równie łatwo, jak o cudzym życiu, będzie potrafił zadecydować o losie najbliższych matki, brata, dziewczyny?

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię