film

Elektro_Sonda

2016
41m
6,8 110
ocen
6,8 10 1 110
Chłopiec za sprawą okularów VR przenosi się do świata muzyki elektronicznej. Zobacz pełny opis
Elektro_Sonda zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Nowatorski film muzyczny, w który zaangażowały się największe gwiazdy polskiej elektroniki. Film przenosi widza w świat wyobraźni młodego chłopca, który za sprawą okularów VR odkrywa transowy świat muzyki elektronicznej, zawieszony między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Główny bohater w trakcie swojej wirtualnej podróżyNowatorski film muzyczny, w który zaangażowały się największe gwiazdy polskiej elektroniki. Film przenosi widza w świat wyobraźni młodego chłopca, który za sprawą okularów VR odkrywa transowy świat muzyki elektronicznej, zawieszony między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Główny bohater w trakcie swojej wirtualnej podróży ponad czasem spotyka kolejne zespoły (KAMP!, BOKKA, Rysy, Zamilska, Komendarek, JAAA!, Polpo Motel, Golczewski). W filmie oprócz muzyków wzięli również udział twórcy związani ze środowiskiem polskiego teatru i tańca współczesnego – Dominika Knapik, Sebastian Pawlak, Paweł Sakowicz, Robert Wasiewicz. Inspiracją w pracy nad filmem była "Sonda"– kultowy telewizyjny program popularno-naukowy, emitowany w latach 80. Film przekracza klasyczne gatunkowe podziały. To wrażeniowa, filmowa prezentacja współczesnej polskiej sceny muzycznej.To także rodzaj filozoficznej opowieści, poruszającej ważne kwestie,z którymi mierzymy się dziś, takie jak wszechobecność technologii, czy wizje przyszłości, w której człowiek wcale nie jest najważniejszy.

studio
Narodowy Instytut Audiowizualny / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Elektro_Sonda
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

całość? ktoś wie?

zwiastun

ocenił(a) film na 6

http://vimeo.com/199075737

świetne widowisko! Muzyka rządzi oczywiście, obraz i nowatorskie pomysły również. Ja chcę jeszcze, ja chcę więcej, ja chcę dłużej! Genialne kapele, których słucha się po prostu miodzio! Świetny pomysł na samym początku z aranżacją PRL-owską, późniejsze latanie drona itd...po prostu fajnie!

Film trwa 40 minut, nie pada w nim ani jedno słowo, a obsada przypomina line-up muzycznego festiwalu. Na Openerze „Elektro-sonda” miała swoją premierę.
Kamp!, Bokka, Rysy, Jaaa, Zamilska, Polpo Motel, Wojciech Golczewski i Komendarek. Nie tyle oni co ich muzyka jest bohaterką filmu Tomasza Knittla „Elektro_sonda”....

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones