PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}
plakat filmu Epoka lodowcowa

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 492 582
oceny
7,6 10 1 492582
6,7 19
ocen krytyków
Epoka lodowcowa

Akcja dzieje się podczas wielkiej migracji zwierząt 20000 lat temu. Jak się okazuje można się sprzeciwiać ogólnym trendom migracyjnym (tak jest w przypadku mamuta Manfreda - alias "Maniuś") albo można się spóźnić (leniwiec Sid). Tak poznaje się para zwierzaczków, która podczas swojej wędrówki ratuje ludzkie dziecko i postanawia się nim zaopiekować. Po jakimś czasie dołącza do nich tygrys szablozęby Diego, który próbuje im odebrać dziecko. Tak rozpoczyna się fantastyczna podróż tej trójki, która zaczyna się ze sobą powoli zaprzyjaźniać. Podróż przypada na okres zlodowacenia lądów, a to jest dla nich dodatkową motywacją do pośpiechu i do wspólnego "radzenia" sobie z problemami.

opis użytkownika

"Epoka lodowcowa" to animowana komedia przygodowa, której akcja toczy się 20 000 lat temu. Śledzimy w niej losy trzech niezwykłych bohaterów: Manny'ego, olbrzymiego mamuta obdarzonego ironicznym poczuciem humoru; Sida, gadatliwego, zabawnego leniwca i Diego, dwulicowego tygrysa szablozębego. Niedobrana trójka zmuszona jest wyruszyć w drogę, by zwrócić zagubione ludzkie dziecko jego prawdziwej rodzinie. Mamut i leniwiec nie przypuszczają nawet, że tygrys prowadzi ich w pułapkę, w której mogą stracić życie. Na domiar złego świat staje w obliczu katastrofy, gdy mała, bezradna wiewiórka o imieniu Scrat próbuje zagrzebać w lodzie z trudem zdobytego żołędzia. Lód pęka, kra rusza naprzód i... nadchodzi epoka lodowcowa. Czy bohaterom uda się wyjść cało z opresji?

opis dystrybutora dvd

Akcja tej animowanej komedii rozgrywa się w świecie sprzed 20 tys. lat. W scenie otwierającej opowieść na ekranie pojawia się zwierzątko o imieniu Scrat, połączenie wiewiórki i szczura, nazwane przez reżysera Chrisa Wedge'a "szablozębną wiewiórką". Stara się ono zagrzebać w lodzie zdobytego żołędzia, ale tafla pęka, kra rusza naprzód i tak nieoczekiwanie zaczyna się epoka lodowcowa. W tej nowej, niezwykle groźnej dla lądowych istot sytuacji, trójka zwierzęcych bohaterów filmu wyrusza w ryzykowną wędrówkę, by zwrócić zagubionego chłopczyka o imieniu Roshan jego rodzinie. Główne postaci tej historii to Manny, gigantyczny mamut znany wśród zwierząt z ironicznego poczucia humoru, leniwiec Sid - jak to leniwiec - dość flegmatycznej natury i Diego, tygrys szablozębny, który deklaruje najczystsze zamiary, ale tak naprawdę szykuje zgubę dla towarzyszy drogi. Pełna dramatycznych przygód wędrówka przyniesie zaskakujące rozstrzygnięcia.

severus_snape
opis użytkownika

Historia ta opowiada przygodę oraz powstanie nadzwyczajnej przyjażni trzech przedstawicieli różnych gatunków: Manny - to mamut o dość ironicznym poczuciu humoru, który twierdzi, że ubóstwia samotność i nie znosi ludzi; Sid - ospały, niezdarny, rozbrajający leniwiec (którego
nikt nie lubi, nawet rodzina), jest on duszą naszego dziwnego stada; Diego - tygrys szablozęby, początkowo zły i podstępny (typowy dwulicowiec). To uniwersalne stadko zmuszone jest podróżować w poszukiwaniu ojca pewnego niemowlaka, którym Sid i Manny postanowili się zaopiekować. Mamut i leniwiec nie spodziewają się nawet jaką Diego szykuje im niesamowitą niespodziankę.

captur
opis użytkownika

Akcja tej animowanej komedii przygodowej rozgrywa się 20 000 lat temu, gdy świat staje w obliczu zagłady. A wszystko za sprawą Scrata - małego niepozornego zwierzątka będącego połączeniem wiewiórki i szczura, który próbując ukryć w lodzie z trudem zdobytego żołędzia wywołuje.... Epokę Lodowcową. Na tle tej epoki obserwujemy losy trzech niezwykłych bohaterów. Olbrzymi obdarzony ironicznym poczuciem humoru mamut Manny przemierza bezkresne i ośnieżone równiny. Los chce, że spotyka na swej drodze Sida - gadatliwego leniwca bez przerwy pakującego się w kłopoty. Manny bardzo niechętnie przystaje na jego towarzystwo. Razem wędrując napotykają na dziecko. Czeka ich nowa misja - oddać dziecko rodzinie, która z pewnością go poszukuje. Wkrótce do tego osobliwego duetu dołącza Diego, przebiegły tygrys szablozęby. Wędrowcy nie wiedzą jednak, że nowy towarzysz podróży ma ukryte zamiary. Czy bohaterom uda się wyjść cało z opresji???

wermac
opis użytkownika