film

Eva Nová

2015
1h 46m
6,5 388
ocen
6,5 10 1 388
Starzejąca się aktorka, która lata sławy ma już za sobą, po raz kolejny opuszcza klinikę odwykową i próbuje odbudować relacje z rodziną. Zobacz pełny opis
Eva Nová zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Już po raz trzeci Eva opuszcza klinikę odwykową. Ma problem z alkoholem. Obiecuje sobie, że to już ostatni raz. Kobieta postanawia wrócić do swojego porzuconego dorosłego syna i siostry. Pragnie zadośćuczynić wszystkim, których skrzywdziła. W pustym domu czekają na nią tylko stare fotosy filmowe. W końcu Eva była kiedyś wielką gwiazdąJuż po raz trzeci Eva opuszcza klinikę odwykową. Ma problem z alkoholem. Obiecuje sobie, że to już ostatni raz. Kobieta postanawia wrócić do swojego porzuconego dorosłego syna i siostry. Pragnie zadośćuczynić wszystkim, których skrzywdziła. W pustym domu czekają na nią tylko stare fotosy filmowe. W końcu Eva była kiedyś wielką gwiazdą kina słowackiego. Ekscesy alkoholowe diwy nie tylko zniszczyły jej relacje rodzinne, lecz także uniemożliwiły pracę. Nie ma szans, aby wróciła na scenę i przed kamerę. Teraz może zarabiać jedynie w domach spokojnej starości – kilka monologów i rozmowa z podopiecznymi o tym, jakie są jej marzenia. "Eva Nová" to portret kobiety odrzuconej, której nikt nie pozwala na odkupienie win. Film jest fabularnym debiutem słowackiego dokumentalisty Marko Škopa, a inspiracją do napisania scenariusza stała się biografia i rozmowa reżysera z francuską aktorką Annie Girardot. W rolę Evy wcieliła się pierwsza dama słowackiego teatru – Emília Vášáryová.

studio
Artileria
inne tytuły
W 2017 roku film był słowackim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dawno tak dobrego filmu nie widziałem.Poszukującym porządnego choć niełatwego w odbiorze kina ,polecam.
pozdrawiam

i gdyby miał sławnych aktorów typu Meryl Streep ,Robert De Niro albo Michel Douglas to film miałby ocenę ponad 8.Ale że zrobiła go jakaś prowincja europejska z nieznanymi aktorami to wiadomo że trzeba dać niżej- takie myślenie standardowe.

O alkoholizmie, złamanej karierze, rodzinie, przebaczeniu, relacjach matki z synem. Zupełnie nie śmieszny, chociaż czeski.

62-letnia Eva Nová (Emília Vášáryová) jest aktorką, która miała kiedyś wszystko - sławę, karierę i pieniądze. Lata świetności już jednak za nią, kobieta żyje w odosobnieniu i zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Pragnie jednak zerwać z nałogiem i zacząć żyć w trzeźwości. Marzy też o odnowieniu relacji z bliskimi, z...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones