The Fighter

1 godz. 54 min.
7,7 108 016
ocen
7,7 10 108016
37 233
chce zobaczyć
6,9 21
ocen krytyków
{"rate":6.904762,"count":21}
{"type":"film","id":420435,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Fighter-2010-420435/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Fighter
 • Mayhem91 ocenił(a) ten film na: 7

  Film dobry ale mógłby być lepiej nagrany. Bardzo wszystko przewidywalne.
  Niestety film zakłamuję fakty. Eklund był na deskach trzy razy w walce z Leanardem i przegrał jednogłośnie na punkty. Micky Ward zanim walczył z Nearem stoczył jeszcze sześć walk (dwie przegrał) które w filmie absolutnie pominięto a minęły 3 lata po walce z Sanchezem w filmie jakby to się działo od razu nawet w rekordzie Warda w filmie "usunięto" te walki. Dodatkowo Micky Ward nigdy nie został mistrzem świata bo federacja WBU nigdy nie zdobyła odpowiednio prestiżu i uznania i nikt tych tytułów nie uznaje za mistrzowskie. Zawiodłem się również tym, że Ward przedstawiony jest tutaj bardziej jako bokser walczący z kontry/defensywy (filmowy scenariusz rozumiem ale...) co zakłamuje realia bo to zwykle rywale Warda byli przy linach i musieli kontrować to nie FMJ. Walki z Gattim jakie stoczył były niesamowite i szkoda Warda, że nigdy powaznego tytułu nie zdobył wiadomo w filmie chcieli podsycić dramaturgię. Porażka z Munignem również była na PKT a nie przed czasem a gość był 4 kg cięższy więc około 9 funtow a nie 17-19 jak to w filmie powiedziano. Dodatkowo przed tą walką w filmie miał rzekomo trzy porażki z rzędu podczas gdy prawda jest taka, że miał tylko jedną w całej karierze do tego czasu. Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż część ludzi to przeczyta i pozna prawdę.

 • Beven ocenił(a) ten film na: 8

  Mayhem91 Z miłą chęcią czytam takie sprostowania.

 • BartasBartas ocenił(a) ten film na: 8

  Mayhem91 przecież to jest film fabularny więc po co sprotstowania?

  Gatunek biografia a nawet dokument to nie znaczy że powienien być wiernym odwzorowaniem faktów. Kręcenie filmów fabularnych polega na przedstawieniu wizji reżysera. Istnieje biografia Jamesa Dean'a którego młodego Jamesa gra czarnoskóry chłopiec a dorosłego gra Cate Blanchet która dostała za tę role oscara a nie musze mówić że James dean był białym mężczyzną czyli z faktami to nie ma nic wspólnego. Istnieje również dokument Searching for Sugar Man w którym reżyser otwarcie mówił że przemilczał pewne fakty a inne wymyślił po to żeby zbudować dramaturgie a mimo to dostał oscara za najlepszy pełnometrażowy dokument.

  Zrozum więc kolega jeden z drugim, że nie o prawde chodzi w kręceniu filmów nawet tych biograficznych/dokumentalnych. Film ma mieć dramaturgie i być wizją reżysera na jakiś temat.

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

  BartasBartas Być może tak, ale są pewne granice wizji reżysera, no żeby aż t a k, że Jamesa Dean'a gra czarnoskóry aktor, to już przeginka (zaznaczam, że nie jestem rasistką).