PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664974}

Frank

6,8 33 213
ocen
6,8 10 1 33213
6,6 25
ocen krytyków
Frank
powrót do forum filmu Frank

Ile jest filmów o outsiderach? Milion dwieście tysięcy. Albo i więcej. To motyw niewyczerpalny, bo każdy outsider to outsider. I tyle. Nie ma więc dwóch takich samych outsiderów – nie byliby wtedy outsiderami. Skrupulatne objaśnienie toku myślenia uważam za zakończone. Co ciekawe okazuje się, że temat ten nigdy się nie nudzi, a my, widzowie, chcemy więcej i więcej. A może po prostu ja tego chcę. Skupienie się na jednostce czy niewielkiej grupie, obserwacja ich przyzwyczajeń, wszystkich dziwnych upodobań, czasami szokujących zachowań interesuje mnie bardziej, niż opowieść o ogóle. Frank jest więc dla mnie filmowym marzeniem, a przy tym wybawieniem – bo bardzo cienko przędzie kino w tym roku. Po raz pierwszy od dawna skończyłem seans i było mi dobrze. A kto mi tak dobrze zrobił? Człowiek z wielką plastikową głową.

link do całości w profilu i na TrzecimOkiem

ocenił(a) film na 10
reer

Fajnie powiedziane/napisane. Ja obejrzałem swoje 10tki z ostatnich miesięcy i poza Frankiem jest to Mitty, Ona, Moonrisekingdom... Ja tam jestem gotowy przyjąć kolejne milion dwieście tysięcy. Może to powinien być niezależny gatunek filmowy? Czarna komedia/dramat/outsiderka ?:)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
szym_off

jak to mówiła Czarek Pazura "My psy musimy się trzymac razem"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones