Odtwórz Zwiastun nr 1 2:16

Zobacz Gambit turecki zwiastun

Film

Turetskiy gambit

2005 2 godz. 10 min.
7,0 709
ocen
7,0 10 709
615
chce zobaczyć
{"id":"188255","linkUrl":"/film/Gambit+turecki-2005-188255","alt":"Gambit turecki","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/82/55/188255/7079112.2.jpg"}
Rok 1877, wojna rosyjsko - osmańska. Erast Fandorin poszukuje tureckiego szpiega, który sabotuje działania wojenne wojsk carskich.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Gambit turecki
Gambit turecki (2005) Zwiastun nr 1 2:16
Gambit turecki | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film Rok 1877. Trwa wojna rosyjsko-turecka. Biorący udział w działaniach wojennych serbski ochotnik Erast Fandorin dociera do rosyjskiego sztabu generalnego z ważną i tajną wiadomością. Po drodze spotyka piękną kobietę - Barbarę Suworową, która podąża w stronę rosyjskich wojsk, aby zobaczyć się ze swoim narzeczonym - Piotrem Jabłokowym - szyfrantem w rosyjskim sztabie. Po dotarciu do sojuszników Fandroin informuje generała Sobolewa o sprytnym strategicznym manewrze obmyślonym przez Turków. Wynika z niego, ze rosyjska armia powinna niezwłocznie zająć Plewnę, ponieważ tam zmierza korpus Osmana-Paszy. Adiutant generała Mizinowa, byłego szefa Fandorina, ma już w zanadrzu przygotowany rozkaz dla wojsk, który po zaszyfrowaniu przez Piotra Jabłokowa zostanie wysyłany. Mizinow ma dla Fandorina jeszcze jedno niełatwe zadanie. Chodzi o Anwara-efendi, sekretarza sułtana Abdul-Gamida. Ten interesujący Turek osobiście dowodzi sekretną operacją przeciwko Rosjanom. Osobnik jest zdesperowany i awanturniczy, a dzięki europejskim rysom i doskonałej znajomości kilku języków może być uznany za jednego ze "swoich". Wieczorem tego samego dnia do sztabu dociera informacja, iż wojska rosyjskie zajęły rozchodzą się wieści o tym, że wojska rosyjskie zajęły Nikopol. Niebawem wychodzi na jaw, że w zaszyfrowanej przez Jabłokowa Depeszy zamiast słowa „Plewna” pojawiło się właśnie „Nikopol”. W wyniku tej pomyłki nie broniona Plewna została przejęta przez Turków. Piotr Jabłkow zostaje oskarżony o zdradę i osadzony w areszcie. Wstrząśnięta Barbara błaga Fandorina o pomoc. Erast jest pewien, że Piotra można wydostać z więzienia tylko pod warunkiem znalezienia prawdziwego winowajcy. Możliwe, że jest to dzieło rąk Anwara, bez przeszkód działającego w szeregach rosyjskiej armii. Należy niezwłocznie namierzyć tureckiego szpiega. Nie będzie to jednak łatwe. Podejrzani są wszyscy.

Rok 1877. Trwa wojna rosyjsko-turecka. Biorący udział w działaniach wojennych serbski ochotnik Erast Fandorin dociera do rosyjskiego sztabu generalnego z ważną i tajną wiadomością. Po drodze spotyka piękną kobietę - Barbarę Suworową, która podąża w stronę rosyjskich wojsk, aby zobaczyć się ze swoim narzeczonym - Piotrem Jabłokowym -Rok 1877. Trwa wojna rosyjsko-turecka. Biorący udział w działaniach wojennych serbski ochotnik Erast Fandorin dociera do rosyjskiego sztabu generalnego z ważną i tajną wiadomością. Po drodze spotyka piękną kobietę - Barbarę Suworową, która podąża w stronę rosyjskich wojsk, aby zobaczyć się ze swoim narzeczonym - Piotrem Jabłokowym - szyfrantem w rosyjskim sztabie. Po dotarciu do sojuszników Fandroin informuje generała Sobolewa o sprytnym strategicznym manewrze obmyślonym przez Turków. Wynika z niego, ze rosyjska armia powinna niezwłocznie zająć Plewnę, ponieważ tam zmierza korpus Osmana-Paszy. Adiutant generała Mizinowa, byłego szefa Fandorina, ma już w zanadrzu przygotowany rozkaz dla wojsk, który po zaszyfrowaniu przez Piotra Jabłokowa zostanie wysyłany. Mizinow ma dla Fandorina jeszcze jedno niełatwe zadanie. Chodzi o Anwara-efendi, sekretarza sułtana Abdul-Gamida. Ten interesujący Turek osobiście dowodzi sekretną operacją przeciwko Rosjanom. Osobnik jest zdesperowany i awanturniczy, a dzięki europejskim rysom i doskonałej znajomości kilku języków może być uznany za jednego ze "swoich". Wieczorem tego samego dnia do sztabu dociera informacja, iż wojska rosyjskie zajęły rozchodzą się wieści o tym, że wojska rosyjskie zajęły Nikopol. Niebawem wychodzi na jaw, że w zaszyfrowanej przez Jabłokowa Depeszy zamiast słowa „Plewna” pojawiło się właśnie „Nikopol”. W wyniku tej pomyłki nie broniona Plewna została przejęta przez Turków. Piotr Jabłkow zostaje oskarżony o zdradę i osadzony w areszcie. Wstrząśnięta Barbara błaga Fandorina o pomoc. Erast jest pewien, że Piotra można wydostać z więzienia tylko pod warunkiem znalezienia prawdziwego winowajcy. Możliwe, że jest to dzieło rąk Anwara, bez przeszkód działającego w szeregach rosyjskiej armii. Należy niezwłocznie namierzyć tureckiego szpiega. Nie będzie to jednak łatwe. Podejrzani są wszyscy.

na podstawie
Boris Akunin "Gambit turecki" (powieść)
studio
Channel One Russia / Studio Trite
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Turetskiy gambit
inne tytuły
Gambit turecki Polska
Турецкий гамбит Rosja
Турски гамбит Bułgaria
Więcej...
Didier Bienaimé, który grał D'Hevraisa zmarł w wieku 42 lat, kilka miesięciy przed premierą filmu.
22 lutego 2005 roku film ten mial najszerszą prepierę w postkomunistycznej Rosji- pokazywano go w 364 kinach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych