PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856945}
4,7 24 109
ocen
4,7 10 1 24109
2,4 25
ocen krytyków
Gierek
powrót do forum filmu Gierek

Widziałem trailer. Dwa słowa o charakteryzacji - totalna amatorka. A w kilku słowach więcej: tanie peruki, kiczowate "łysinki", tandetne brwi, jakieś dziwne wypełnienia w żuchwie, poduszki pod marynarką i inne absurdalne zabiegi mające na celu optyczną modyfikację wagi postaci, sztuczne (w sensie niewiarygodne) postarzanie aktorów, marny make-up... Dramat.

Na szkolnych przedstawieniach wygląda to lepiej. Ba, nawet w produkcjach typu "Świat według Kiepskich" wygląda to lepiej. Być może taki był zamysł twórców, być może to jakaś metafora, swoisty zabieg artystyczny - nie wiem, może, nie znając kontekstu trudno jednoznacznie to stwierdzić. Oby.

xander1

Zabieg artystyczny, tja, na pewno ;) Trailer jest tak pompatyczny i totalnie na serio jakby Gierek Polskę ratował przed radziecką inwazją i do tego w pojedynkę. Aż mi się zwiastun do 'Jacka Stronga' przypomniał, tylko tam było dobre aktorstwo, świetna obsada, a tutaj obsada zwiastuje kabaret. Kożuchowska w dramatycznej scenie jest po prostu komiczna.

Tracker

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

kotbury

Cały filmweb jest głównie dla gimbusów.

ocenił(a) film na 2
xander1

Jak tylko w scenie z WATu pojawił się Zakościelny z tamponami wypychającymi usta, pomyślałem - musze sprawdzić kto odpowiada za charakteryzację!

Netflix 1:26:45 zapraszam ocenić robotę samemu.

Pani charakteryzator Joanna Szołtysek.
instagram.com/joanna.szoltysek

Więcej info trudno znaleźć, filmografia związana jedynie z Global Studio.
Co tu komentować?

ocenił(a) film na 3
rauf1

Powinni wziąć charakteryzatorów z TTBZ :D pewnie lepiej by to wyszło - podobieństwo do postaci a tak ... szkoda pisać

ocenił(a) film na 2
xander1

Nooo, pierwszy przystojniak ery kaczyńskich wygląda jak ojciec chrzestny :)

ocenił(a) film na 5
brunus

No ja padłem jak zobaczyłem Zakościelnego.... filmowy Ojciech Chrzesny.

ocenił(a) film na 2
xander1

A sztuczny śnieg na początku filmu - żenada, jaka amatorka

ocenił(a) film na 4
xander1

Wy wszyscy ten film wzięliście na poważnie? Sama obsada, pomijając charakteryzację, scenografię, grę aktorską i parę innych rzeczy, wskazuje, że to jest komedia.

ocenił(a) film na 1
grd1

Tak ,to jest komedia/ Obsada nietrafiona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones