Film

Ginący świat

Racing Extinction
2015
1 godz. 30 min.
7,9 2 012
ocen
7,9 10 1 2012
3 512
chce zobaczyć
Dokument przedstawia działalność człowieka, która prowadzi do upadku flory i fauny. Więcej Mniej
Ginący świat zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Ginący świat
Teaser nr 1 (polski) 0:30
nr 1 (polski) 2015-11-05T11:08:22 https://fwcdn.pl/webv/76/10/37610/thumbnail.37610.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/231/733131/racing_extinction_teaser.vp9.720p.webm

Naukowcy biją na alarm. Działalność człowieka na Ziemi może do końca stulecia wytrzebić połowę jeszcze żyjących na świecie gatunków zwierząt. Uważają też, że ludzie weszli właśnie w tzw. szósty etap życia na Ziemi, a dokładniej szósty okres wymierania – kolejny po piątym, jakim była zagłada dinozaurów. Według antropologów era, w którejNaukowcy biją na alarm. Działalność człowieka na Ziemi może do końca stulecia wytrzebić połowę jeszcze żyjących na świecie gatunków zwierząt. Uważają też, że ludzie weszli właśnie w tzw. szósty etap życia na Ziemi, a dokładniej szósty okres wymierania – kolejny po piątym, jakim była zagłada dinozaurów. Według antropologów era, w której żyjemy, to "era człowieka" – ponieważ nasz gatunek niszczy nie tylko ziemski ekosystem, ale również przedstawicieli fauny. I jesteśmy zarazem jedynymi, którzy mogą tę katastrofę powstrzymać.

studio
Diamond Docs (współudział) / Insurgent Media (współudział) / Oceanic Preservation Society / Więcej...
tytuł oryg.
Racing Extinction
inne tytuły
Film nakręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA), Bangkoku (Tajlandia), Kantonie (Chiny), Fairbanks (Alaska, USA), Hongkongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stanie Nowy Jork (USA), parku Kissimmee Prairie (Floryda, USA) oraz na Wyspach Galápagos (Ekwador) i Bali (Indonezja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych