PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 771 369
ocen
8,1 10 1 771369
7,3 48
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

A jakieś tam sezonowe Dziango na 14? Coś tu jest nie tak z tą społecznością w takim razie.
"Gladiator" zawsze będzie numerem 1, dzieciaki co oceniacie na 3 bo nie rozumiecie wierzę że
kiedyś dorośniecie.

użytkownik usunięty
victorr

""Gladiator" zawsze będzie numerem 1, dzieciaki co oceniacie na 3 bo nie rozumiecie wierzę że
kiedyś dorośniecie."

...

gladiator w tym gatunku filmów to nr. 1... porównywanie go to jakiś filmów akcji, horrorów czy komedii to debilizm

ocenił(a) film na 10
Price123321

Gladiator jest numerem 1 w KAŻDYM gatunku. Niestety nie ma lepszego dzieła w mojej opinii, i sądzę że moją opinię poprze większość ludzi ze smakiem.

ocenił(a) film na 8
TheJungle

Tak, zwłaszcza jako komedia romantyczna.

ocenił(a) film na 5
Ryloth

A dyplom za ripostę roku otrzymuje...

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 10
DramaticBrony

A dyplom za najdurniejszy komentarz dekady otrzymuje.....

ocenił(a) film na 5
TheJungle

*szybkie nuty na werblu budują napięcie*

TheJungle

ocenił(a) film na 5
victorr

Powiedziałbym, że jest to film dość płytki i nijaki, ale jak tam chcesz.

litwosxd

Różne ludzie mają gusta i upodobania.W tym przypadku jednak współczuje osobom, które nie doświadczyły magii tego filmu i nie trafił on do nich. Cóż, wiele tracisz.

ocenił(a) film na 5
victorr

Ano.

ocenił(a) film na 10
victorr

Żeby takie filmy docenić trzeba mieć wrażliwość artystyczną. A żyjąc w świecie facebooków, w którym najpopularniejszym tematem rozrywkowym jest zabijanie zombie, itd itd (możnaby wymieniać), ciężko jest wyrobić w sobie wrażliwość artystyczną. Nie warto tracić czasu dla takich ludzi!

ocenił(a) film na 5
TheJungle

najzabawniejsza wypowiedź dekady - trzeba mieć wrażliwość artystyczną (cokolwiek to oznacza), by docenić to holyłóckie arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Nie mając pojęcia co oznacza fraza "wrażliwość artystyczna" próbujesz zabierać się do dyskusji ze mną na jakiś temat? Co jeszcze?

victorr

Zbrodniarze, powinniśmy ich zawrócić na właściwa drogę oceniania filmów. Gladiator to arcydzieło *.*

ocenił(a) film na 10
victorr

Dzisiaj obejrzałem po raz kolejny po kilku latach i specjalnie odświeżyłem konto, zalogowałem się i ocenie na 10, żeby średnią podnieś. Film Rewelacyjny!!!

ocenił(a) film na 10
victorr

Scott stworzył film o unikalnym klimacie, który tworzą wspólnie scenariusz, muzyka i zdjęcia. Perfekcyjna w każdej minucie obsada czyni film idealnym. Pięknie przedstawiona historia człowieka, którego można zniszczyć, ale nie pokonać...wzruszyła mnie to tego stopnia, że łzy same cisnęły się do oczu.

użytkownik usunięty
victorr

Przecież to ranking filmwebu.Czego się spodziewałeś

ocenił(a) film na 5
victorr

w sam raz. i tak dobrze, że załapał się do pierwszej 50.

ocenił(a) film na 10
elGonzo

'Eidź żesz ty.....'

ocenił(a) film na 10
victorr

Dobrze powiedziane. Niestety, poziom i filmów i widowni drastycznie spada, stąd taka sytuacja. Jeszcze sam pamiętne czasy gdy Gladiator był (na i tak zaniżonym) 10 miejscu.

ocenił(a) film na 5
TheJungle

Każdy ma inny gust. Dla mnie był średni, ale uznaje to, że wielu ludziom się podobał. Denerwuje mnie tylko to, że wszyscy wypowiadają się o tym filmie jako o najlepszym filmie w historii.

ocenił(a) film na 10
Ghostface_22

Bo był najlepszy w historii. Rozumiem że ktoś może mieć inny gust, ale ja przyrównuję to tak jakby m ktoś powiedział że jemu się Ferrari albo Lamborgini nie podoba, bo ma inny gust. Owszem, może mieć inny gust, ale to nigdy nie zaprzeczy że to jedne z najpiękniejszych samochodów świata, i nie bez powodu podobają się pozostałym 90% ludzi. Bardzo analogiczne. Rozumiem że ci się nie podobał tak bardzo, ok. Ale mnie i reszcie się podobał bardzo.

victorr

film fantastyczny, ale ja jednak wolę "Django"-kwestia gustu

użytkownik usunięty
victorr

Po lekturze twojego wpisu rzeczywiście można dojść do przekonania że coś z tą filmwebową społecznością nie tak... "Gladiator" filmem wymagającym zrozumienia, dojrzałości? Good joke.

ocenił(a) film na 9
victorr

dla mnie też nr 1 ,surowo go oceniłem na 9 . Oglądałem go 15 może 20 razy I CAŁY CZAS MNIE ZACHWYCA ................a muzyka pieści ucho .

ocenił(a) film na 7
mjacek68

O co wam chodzi z tym nr.1 Że to niby najlepszy film w historii ?

ocenił(a) film na 10
victorr

Ktos mi kiedys napisal ze od ilosci ocen to zalezy jak django dojdzie do np tylu co gladiator to niekoniecznie bedzie miec taka note , ten film jest idealny i co najwazzniejsze tak samo jak troja czy wladca pierscieni NIESMIERTELNY i nawet za 200lat bedzie budzil fascynacje nie to co dobre filmy z super wozami cala masa elektroniki ,tego typu filmy kiedys beda przezytkami , dla mnie idealny film to taki ktory ogladam po raz 20 i ktorys tam i nadal po obejrzeniu mowie to jest kurna dobry film, Gladiator Troja i Wladca Pierscieni mistrzostwo swiata

MatiNalbor

Zgadzam się z Twoim postem. Te filmy, które wymieniłeś są NIEŚMIERTELNE i żaden film im nie dorówna. Filmy z oceną 10 muszą posiadać wspólną cechę: duszę artystyczną - prawdziwie mają wzbudzać emocje, zastanowienie głębokie, ociekać łzami itd. Filmy takie jak: Piękny Umysł, Gladiator, Władca Pierścieni, Troja, Leon Zawodowiec, Gran Torino, Siedem, Apocalypto itp. takich filmów już nigdy nie będzie. Jeżeli 50 razy ogląda się jedno i to samo, i po kilku latach ponownie się wraca do tej produkcji, to jest to "arcydzieło", gdzie jakkolwiek technologia będzie 10 razy większa od poprzedniej, to i tak nie dorówna temu klimatu, tamtych czasów, co było kiedyś. Mistrzostwo świata, dobrze to ująłeś:))

ocenił(a) film na 10
victorr

victorr nie znasz się Django jest Zacny tak samo jak Gladiator są filmy które są Legendarne.I jest jeszcze masach takich filmów jak można wybrac tylko jeden...

breakbeat

Kolego nie twierdzę, że Django to zły film ale mam pewien niesmak do takich pompowanych produkcji, które przed premierą reklamowane są od paczek czipsów do upierdliwych spotów reklamowych, dzięki którym poznajemy wybrane fragmenty na pamięć oraz "ochy i achy" licznych wątpliwej jakości ekspertów. Dużo szumu a po filmie komentarze w stylu "Taaak, dobry, zajebisty" - a o czym był? "No ten... tego, no wiesz, grał tam ten co to zawsze wiesz... ten no, tak ogólnie spoko, a co?". Dzisiejsza kinematografia znacznie się różni od tej z przed lat. Kiedyś żeby film zaistniał musiał naprawdę zrobić wrażenie żeby ludzie o nim mówili i polecali go innym. Dziś już nie ma takiej potrzeby. Wystarczy napompować balon super hiper nowoczesnymi innowatorskimi efektami (których jeszcze nie widziałeś!), dodać do tego kilka aktorzyn (albo zrobić to komputerowo żeby było taniej), po czym używając mediów wmówić konsumentowi, że idzie na "najbardziej oczekiwany film roku" i już. Tylko że żaden z tych filmów nie zapadł w mojej pamięci jak np. Gladiator, Patriota, Braveheart, Ojciec Chrzestny, Sierociniec, Skazani na Shawshenk i kilka innym mniej znanych ale wartościowych filmów.

ocenił(a) film na 5
victorr

"Gladiator"; "Patriota"; "Braveheart"; "Sierociniec"; "Skazani na Shawshank" - to są Twoim zdaniem filmy "sprzed lat"?

victorr

Znakomity film, prawdziwe męskie kino jakiego nie ma. Bez niepotrzebnego wątku romantycznego. Dopracowany scenariusz co się rzadko zdarza. Z tąd właśnie te Oskary.

victorr

Dla mnie ten film powinien być w 10 miejscu co najmniej .....

ocenił(a) film na 8
victorr

Django jest sezonową pomyłką błąd w matrixie :P
Jego miejsce na IMDb to 51 o 4 oczka za Gladiatorem nie bierzcie do serca Top Listy Filmwebowej bo jeszcze pomyślicie że "tak jest" na całym świecie :D

ocenił(a) film na 5
maklejn

Lista IMDB jest niewiele lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones