PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=667370}
6,5 2 278
ocen
6,5 10 1 2278
7,3 7
ocen krytyków
Gloria
powrót do forum filmu Gloria

O czym jest ten film? O tym, że nigdy nie jest za późno by gonić za miłością? A może o rozgoryczonej kobiecie w wieku 58 lat, starającej się zatrzymać czas? W sumie i o tym, i o tym. Reżyser nie mówi w żadnym wypadku jak masz żyć gdy zbliży się sześćdziesiątka. Stawia raczej hipotezy jak może być i ani myśli ich udowadniać. Rozstrzygnięcie należy do widza.

Popularny frazes mówi "dobre filmy nie odpowiadają na pytania, jedynie je stawiają". Tym razem jednak trudno mi go nie użyć, bo pasuje tu jak ulał. W istocie to dzieło stworzone by prowadzić o nim dyskusje, bo wielu odczyta ten obraz inaczej. Już sam twórca własną osobą gwarantuje, iż nic tu nie jest pewne. Bo czy 20 lat młodszy od bohaterki mężczyzna, jest w stanie odgadnąć co w niej siedzi? Może...

Dzieło niejednoznaczne, lecz bezkompromisowe. Może odrzucać swą spokojną atmosferą i odważnymi scenami, ale w nich widzę olbrzymie atuty. Cenie sobie bardziej konsekwencję w prowadzeniu opowieści, niż pozyskiwanie widzów spektakularnymi zwrotami akcji. Zaś Paulina Garcia zagrała swoją rolę rewelacyjnie. Świetnie zduszone emocje oraz olbrzymie poświęcenie dla roli. Brawa się należą.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

ten temat, raczej obraźliwy i nieuzasadniony w wypadku bohaterki filmu, ma się nijak do zapodanej przez ciebie treści, no i skąd ci się wzięło u Glorii te 58 lat?

ocenił(a) film na 6
allix111

Lubię chwytliwe nazwy tematów. Ma się trochę do treści filmu.

Wiek bohaterki podaje imdb, wikipedia i recenzja Popieleckiego. Uznałem, że tyle źródeł starczy bym podał i ja. Aktorka ją grająca miała 52/53 w momencie kręcenia jakby ktoś wnikał.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

otóż to!!

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

nie chwytliwy, tylko mizoginistyczny, i nie 58 a góra 53

ocenił(a) film na 6
allix111

Mizoginistyczny? W życiu. Ale nawet jeśli, wciąż chwytliwy.

A co do wieku bohaterki- już napisałem, w opisach widnieje 58, bo prawdopodobnie taki informacje podał prasie twórca. Widocznie chciał ukazać wizję bohaterki tuż przed sześćdziesiątką i wiek aktorki nie ma znaczenia.

Lucky_luke

Wiek i dokładność nie gra tu aż takiej roli, nie wiem czemu się tak tego czepiacie ? Po prostu "dojrzała kobieta po przejściach". Taką Glorię poznajemy na początku.
Matka i babcia nie ogląda jednak seriali na przytulnej kanapie, tylko szuka wrażeń, lubi towarzystwo, eksperymentuje z "trawką", prowadzi bogate i satysfakcjonujące życie seksualne...i potrafi być dzielna , przenikliwa, wzruszająca, troskliwa...po prostu GLORIA! Kto ma takie imię nie musi się co chwile tłumaczyć metryką i wstydzić swojego wieku.
Uwielbiam końcówke tego filmu, z zaskakująca brawurową eskapadą tytułowej bohaterki i finałem w dyskotece gdzie króluje piosenka włoska pt. oczywiście "Gloria"!

grared

Piosenka Gloria to przebój Umberto Tozzi

ocenił(a) film na 2
grared

Jest dużo kobiet o imieniu Gloria co nie są wcale takie cacy ;)

ocenił(a) film na 2
allix111

No bo wygląda na te 58:) nie oszukujmy się;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones