film

Guzaarish

2010
2h 6m
7,9 712
ocen
7,9 10 1 712
Sparaliżowany były magik rozpoczyna w sądzie batalię  o zgodę na eutanazję. Zobacz pełny opis
Guzaarish zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

IIFA - Nagroda za Doskonałość Techniczną
Film zdobył nagrodę IIFA - Nagroda za Doskonałość Techniczną oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Ethan Mascarenhas (Hrithik Roshan) jest byłym magikiem. Jego karierę przerwał paraliż- już od 14 lat zdany jest na opiekę troskliwej Sofii D'Souzy (Aishwarya Rai). Ethan prowadzi bardzo popularną audycję radiową i ponadto uczy swoich sztuczek młodego chłopaka, Omara (Aditya Roy Kapoor). Pewnego dnia Ethan podejmuje dramatyczna decyzję-Ethan Mascarenhas (Hrithik Roshan) jest byłym magikiem. Jego karierę przerwał paraliż- już od 14 lat zdany jest na opiekę troskliwej Sofii D'Souzy (Aishwarya Rai). Ethan prowadzi bardzo popularną audycję radiową i ponadto uczy swoich sztuczek młodego chłopaka, Omara (Aditya Roy Kapoor). Pewnego dnia Ethan podejmuje dramatyczna decyzję- pragnie, by dokonano na nim eutanazji. Jego wniosek zostaje odrzucony i Ethan rozpoczyna walkę w sądzie o spełnienie jego żądania.

boxoffice
$1 712 240 na świecie
$1 017 335 w USA
$694 905 poza USA
na podstawie
studio
Prime Focus / Sanjay Leela Bhansali Films / UTV Motion Pictures
tytuł oryg.
Guzaarish
inne tytuły
Hrithik Roshan przygotowując się do roli Ethana Mascarenhasa, zapoznał się z dwudziestoma przypadkami osób sparaliżowanych od pasa w dół, by zrozumieć ich zachowanie i postawę.
Narodowa Organizacja do Walki z Tytoniem (National Organization for Tobacco Eradication (NOTE)) oburzyła się plakatami, na których widniała Aishwarya Rai paląca papierosa. Uważali, że taki wizerunek może zachęcić młodych ludzi do palenia.
W Sądzie Najwyższym w Indiach został wytoczony proces przeciw twórcom filmu, którzy mieliby jakoby promować eutanazję (w Indiach jest ona zabroniona), jednak pozew oddalono.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

tak sie zastanawiam dlaczego właśnie wszyscy zachwycają sie w większości tylko SRK :) Hrithik bije go na głowę :)

I nie chodzi mi jedynie o pokazy na scenie. Od początku do końca ma w sobie to coś. To nie jest kolorowy i naiwny bollywood, tylko kawał dobrego filmu ze świetną grą aktorską.

Bardzo chciałabym zobaczyć ten film, ale nie potrafię go znaleźć... Byłabym bardzo
wdzięczna za jakiś link do filmu ;-)

Guzaarish to jeden z piękniejszych filmów, które widziałam (genialną scenę tańca w lokalu w wykonaniu Aish oglądałam wiele razy).
Czy znacie może podobnie WARTOŚCIOWE filmy z Bollywood? tematyka może być różna..

Księżniczkę i Cesarza (Jodha - Akbar) już widziałam. Oba są u mnie na szczycie listy (chociaż z tego...

jestem swiezo po obejrzeniu, Hrithik zagral GENIALNIE! Swietny aktor i pieknie opowiedziana historia milosna, na koncu oczywiscie placz i lzy ale i po drodze lezka sie w oku zakrecila. Piekny film. Polecam, warty obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones