PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 101
ocen
6,7 10 1 78101
6,1 37
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie


Dopiero teraz zobaczyłem datę premiery, cały czas byłem pewien, że to będzie grudzień. Dało mi to trochę do myślenia i wysnułem pewne wnioski, czy się sprawdzą to się okaże.

Disney za często wypuszcza filmy star wars i według mnie będzie to miało negatywne skutki. Powody dlaczego:
- filmy star wars to filmy, które wychodzą raz na 3 lata, a trylogie raz na 20 lat; w tym czasie obrastają legendą, wszyscy się dziwią, że to TAKIE filmy były a nie robią nowych; dziadzio Lucas siedział i brzebąkiwał, że może nakręci nowe filmy kiedyś tam, a może jeszcze kiedyś indziej, a apetyt fanów wzrastał; tym się różniły od innych, że na siłe ich nie kontynuowano jeden za drugim, nikt nie wiedział co to będzie; krótko - filmy spowszednieją
- są 2 miesiące przed premierą filmu solo, a na forum filmu pusto, co 3 dni jakiś fan coś napisze, jak na gwiezdne wojny to jest bieda z nędzą, niespotykane zjawisko
- fani jeszcze nie ochłonęli po ostatnim jedi, który ich mocno podzielił (i zresztą niedawno go skończyli wyświetlać na świecie), a już jest następny film
- przebudzenie mocy zarobiło 2 mld dolarow
lotr 1 mld dolarów
last jedi 1,3 mld dolarów
obstawiam, że solo story zarobi 500- 700 mln dolarów
epizod ix zarobi 800-900 mln
disney zapowiada bardzo dużo filmów i seriale, według mnie wszystkie te następne filmy przy takim natłoku i pośpiechu nie będą w stanie przebić magicznej granicy 1 mld dolarów
- całe uniwersum star wars, pójdzie śladem spidermana, najpopularniejszego komiksowego superbohatera, którego ludziom nie chce się już kolejnych części oglądać - zmęczenie materiału - najlepszym przykładem jest Amazing Spiderman 2, czyli nadmiar widowiskowych efektów specjalnych, i niedomiar fabuły, czyli dokładnie to samo co disney robi z filmami star wars - byle szybko dużo efektów, na fabułe nie ma czasu (dla porównania dziadzia Lucas 20 lat dumał nad fabułą prequeli)
- a z innej beczki, ale mające wpływ na temat z tego postu - ludzie z Disneya nie liczą się ze zdaniem fanów, siedzą z klapakmi na oczach "nakręciliśmy świetny film ostatni jedi", a na krytykę fanów odpowiadają agresywnie, podchodzą do całego tematu w stylu "my wiemy najlepiej jakie robić filmy star wars i co jest najlepsze dla star wars"; było bardzo dużo zarzutów na internecie, a oni wogóle nie chcą tego zauważać tylko żyją w "swoim świecie"

ocenił(a) film na 9
dubbelvla

Co do daty prawda tez się spodziewałem na grudzień

ocenił(a) film na 3
GostekMostek_PL

Ciekawe czy "Ready Player One" Spielberga zgarnie więcej kasy od "solo" disney'a. Premierę przesunęli z grudnia na marzec żeby się nie szamotał z "ostatnim jedi" w kinach, a trailery wyglądają ciekawie, okaże się co będzie lepsze

ocenił(a) film na 3
dubbelvla

no i jest jeszcze
jurrasic world
tomb raider
pacific rim
deadpool 2
antman 2
avengers infinity

wszystkie te filmy w 1 połowie tego roku, jeden za drugim, czy solo się przebije przez taką konkurencję, czy ludziom sie nie znudzi nadmiar blockbusterów z efektami specjalnymi? jumanji wygryzł pod koniec "ostatniego jedi" w kinach

ocenił(a) film na 9
dubbelvla

Nie wiadomo bo przecierz połowa mówi NA PEWNO TO BĘDZIE KLAPA BO NIKT NIE ZASTĄPI FORDA!!!

ocenił(a) film na 10
GostekMostek_PL

na Grudzień jest zaplanowany film pt Aquaman

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Nie pójde na to nie lubię DC

ocenił(a) film na 10
GostekMostek_PL

ok twoja sprawa

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 3
GostekMostek_PL

ja kiedyś też nie lubiłem, ale marvel już mi się przejadł trochę

ocenił(a) film na 10
GostekMostek_PL

i Dlatego premiera Hana Solo odbyła sie w maju a nie na grudzień . DC zarezerwowało ten termin dla siebie

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Prawda

ocenił(a) film na 10
GostekMostek_PL

Nie wiem jak ty ale Disney nie powinien był sie zgodzić by dc zarezerwowało termin w grudniu na swój film . Jakby sie nie zgodzili to pewnie wtedy by film o solo spotkałby sie z cieplejszym przyjęciem widzów .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Miesiąc DC to listopad najbardziej smutny i ponury miesiąc z wszystkich 12

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 3
dubbelvla

Jest ! Udało mi się ! Zgadłem ! Dobry jestem ! Film okazał się finansową klapą. Co prawda obstawiałem, że zarobi 500-700 mln, a na chwilę obecną jest 350 mln, ale może jeszcze dorobi do pół bańki. Mogłem obstawić w totalizatorze, byłby niezły kurs na to, że film z serii SW przyniesie straty, gdyby oczywiście była taka pozycja do obstawiania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones