Film

Harry and the Hendersons

1987 1 godz. 51 min.
5,9 3 542
oceny
5,9 10 1 3542
313
chce zobaczyć
{"id":"111411","linkUrl":"/film/Harry+i+Hendersonowie-1987-111411","alt":"Harry i Hendersonowie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/11/111411/7618277.2.jpg"}
Rodzina Hendersonów przygarnia Wielką Stopę. Nowy domownik zmienia ich dotychczasowe życie w serię zwariowanych wydarzeń.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Typowa amerykańska familia Hendersonów (John Lithgow, Melinda Dillon, David Suchet) w dobrym nastroju wraca z wyprawy myśliwskiej. Nagle przed maską ich samochodu wyrasta ktoś, kogo nie daje się już ominąć. Przerażeni Hendersonowie wyskakują z samochodu przekonani, że zabili człowieka. Jednak po dokładniejszym zbadaniu ofiary okazuje się,Typowa amerykańska familia Hendersonów (John Lithgow, Melinda Dillon, David Suchet) w dobrym nastroju wraca z wyprawy myśliwskiej. Nagle przed maską ich samochodu wyrasta ktoś, kogo nie daje się już ominąć. Przerażeni Hendersonowie wyskakują z samochodu przekonani, że zabili człowieka. Jednak po dokładniejszym zbadaniu ofiary okazuje się, że potrącili legendarnego "Bigfoota" (Wielką Stopę), czyli amerykańską odmianę Yetii, która wedle starych podań zamieszkuje stoki Gór Skalistych. Przekonani, że stwór nie żyje, z braku lepszego pomysłu, zabierają go do domu. Jak łatwo się domyśleć po jakimś czasie Bigfoot dochodzi do siebie i ku zdziwieniu Hendersonów jest całkiem miłym i przyjaznym stworzeniem. Niebawem Harry staje się pełnoprawnym członkiem rodziny z czym wiążą się radości i kłopoty. Hendersonowie muszą bowiem ukrywać Harry'iego przed władzami i pewnym człowiekiem, którego życiowym celem jest schwytanie "Bigfoota".

boxoffice
$49 998 613 na świecie
$29 760 613 w USA
$20 238 000 poza USA
studio
Amblin Entertainment / Universal Pictures
tytuł oryg.
Harry and the Hendersons
inne tytuły
Harry i Hendersonowie Polska
Bigfoot and the Hendersons Wielka Brytania
Bigfoot Filipiny
Więcej...
Autostrada, którą jadą Hendersonowie w góry prowadzi do północnego Seattle. Wyjazd, z którego skorzystali leży ok. 15 mil od tej autostrady.
Harry niszczy głową sufit w domu Hendersonów, jednak w następnym ujęciu sufit jest nienaruszony.
Kiedy Ernie (Joshua Rudoy) biegnie do szafy po kamerę ujęcie jego twarzy pokazuje, iż słowa, które w tej scenie wypowiada zostały oddzielnie dodane.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Co to ma kurna być?? Film, który mnie bawił w dzieciństwie. Oglądaliśmy go cała klasą i nikt sie nie nudził. Pewnie zasrane gimbusy, pokolenie IronMana, wystawiło tak niska ocenę.

 • Charakteryzacja

  Berith7777 ocenił(a) film na 8

  To mistrzostwo na najwyższym poziomie.

  4
  • Ponadczasowy!

   TorcidaTiger

   Oglądałem go z 30 razy i nigdy mi sie nie nudził! Wychowałem się na nim:)Świetny scenariusz i nienaganna gra aktorska-nie wspomne juz o samym harrym:) Paręnaście lat temu to było coś:)Moim zdaniem niedoceniona pozycja kina familijnego:)

   5
   • Harry i Hendersonowie

    Ostrowska56

    Szukam tego filmu od kilku lat. Niestety nigdzie nie moge kupic. Może ktoś mnie uratuje i podpowie gdzie go mogę znaleźć? Musi być polski lektor - to dla dzieci, które nie znają jeszcze angielskiego i nie potrafią czytać.

   • Stary, dobry familijny film

    Krwawe_dziaslo

    Nie powala już po latach, ale nostalgia pozostała. Oglądałem za dzieciaka, teraz moje dzieci oglądają i dobrze się bawią