Soshite Chichi ni Naru

2 godz.
7,5 9 069
ocen
7,5 10 9069
8 200
chce zobaczyć
7,0 14
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":14}
{"type":"film","id":685538,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Soshite+Chichi+ni+Naru-2013-685538/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jak ojciec i syn
  • bazylia2010 ocenił(a) ten film na: 7

Opis filmu "Ryota dowiaduje się, że jego sześcioletni syn został zamieniony w szpitalu tuż po narodzinach. Mężczyzna musi wybrać między biologicznym dzieckiem a tym, które dotąd wychowywał" sugerowałby, że Ryota jest samotnym ojcem, a przecież nie jest. W kontekście całego filmu jednak ten opis wydaje się idealny, widać w nim bowiem jak bardzo patriarchalne społeczeństwo tworzą Japończycy.

Mama Keity nie chce go od początku do końca oddawać, ale ogólnie to niezbyt wiele ma do powiedzenia, przedstawiciele szpitala w rozmowach z całą czwórką rodziców, zwracają się wyłącznie do ojców, matki są mam wrażenie trochę statystkami przez cały czas trwania filmu. Dla mnie było to trudne w odbiorze, ale rozumiem, że być może wynika to z japońskiej kultury, gdzie wciąż kobiety zostają często w domu, nie pracują, zostają w cieniu mężów?

Poza tym dziecko, Keita nie jest niemowlęciem ale rozgarniętym sześciolatkiem, co z jego zdaniem i jego uczuciami w calej tej imprezie? No bez przesady, ale mój trzyletni syn w życiu nie dałby sobie wcisnąć ze ma z kim innym mieszkać, mówić do obcych ludzi "Mamo" i "Tato" i to wszystko bez słówka sprzeciwu? Być może to kolejna różnica kulturowa, bardzo duża z resztą.

• anngaj ocenił(a) ten film na: 3

bazylia2010 bo w Japoni kobiety nie mają nic do gadania

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 9

anngaj A dzieci...tez widac nie maja nic do gadania, czy decydowania czy chca byc w nowej, obcej rodzinie.
    Odpowiedz ojca (glownego bohatera), na pytanie dziecka dlaczego mam do was mowic mamo i tato : "bo tak"