PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160487}
6,0 267
ocen
6,0 10 1 267
Jak przed wojną
powrót do forum filmu Jak przed wojną

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

(...) ale nie ze względu na super aktorstwo czy świetne sceny filmowe.
Ten film to taka prawda o naszym kraju, pokazany w ujęciu Śląska.
Dziwię się, że ten film to komedia bo mi to bardziej przypomina tragedię. W filmie jest pokazany przykry obraz ludzi, którzy pracując uczciwie z dnia na dzień stali się bezdomnymi (a przynajmniej osobami bez pracy).
Starają się przeżyć każdy dzień kradnąc kable i węgiel. To taka prawda o naszych czasach, smutna prawda niestety. Człowiek ma świadomośc jak nasz kraj został rozkradziony, a wielu ludzi utraciło pracę, dlatego oglądając ten film mi było cholernie przykro, że to właśnie nas spotyka taki los, nas w sensie Plaków.
Film oczywiście dla bardziej dojrzałej widowni. Choć osobiście muzyka z filmu jest daleka od mojej ulubionej to niesie ze sobą również pewne przesłanie. Myślę, że warto pokazywać takie produkcje po to, by ludzie w końcu obudzili się z tego letargu w którym żyją obecnie. Film jest niskobudżetową produkcją więc nie warto oczekiwać po nim za wiele ale nawet z tego można wyciągać wnioski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones