Jinpa

Zhuang Si Le Yi Zhi Yang

2018 1 godz. 26 min.
6,5 339
ocen
6,5 10 1 339
393
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Jinpa
 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

  Czy Jinpa i Jinpa to ta sama osoba?To hipoteza i pytanie, z którym zostałam po filmie. I na które nie znalazłam na razie odpowiedzi. To, co mnie urzekło, to troska o zabitą owcę i jej duszę. Piękne jest stwierdzenie Jinpy: "Zwierzęta mają taką samą duszę jak my, tylko jest ona na innym etapie". Jakże to różni się od przyjętego w chrześcijaństwie podejścia. Ogólnie jednak film niezbyt angażuje i zaciekawia przedstawianą historią.

 • Agatonik ""Zwierzęta mają taką samą duszę jak my, tylko jest ona na innym etapie". Jakże to różni się od przyjętego w chrześcijaństwie podejścia"

  Koło mnie siedzieli Tybetańczycy i po tym zdaniu się uśmiali.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

  Varshewer Rozumiem, wiele ludzi nie dostrzega w zwierzakach czegoś więcej, niż tylko "poddanych". Ale dla mnie i tak to zdanie jest piękne i prawdziwe.

 • Agatonik SPOILER
  .
  .
  .
  .


  To nie jest jedna osoba. Mamy tu bardzo trafną grę kontrastem między Jinpami. Kierowcę - fizycznie większego, „typowego” mężczyznę z Kampy, którzy mają sławę właśnie takich wysokich, silnych i dużych. Ale oprócz cech fizycznych widzimy również, że ma bardzo dobre serce (troska o owcę). A z kolei Jinpa, w którym gotuje się chęć zemsty i ma plan zostać mordercą wygląda na takiego dosyć słabego, chudego i delikatnego człowieka.
  Natomiast w trakcie filmu dokonuje się pewna transformacja w obu bohaterach. Mściwy Jinpa, gdy rzeczywiście widzi osobę, którą miałby zabić poddaje się i nie daje rady tego zrobić. Za to wtedy większy Jinpa o miękkim sercu w swoim śnie zostaje mordercą i tym samym wyręcza słabszego w dokonaniu zemsty.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

  basika0 Dziękuję:))