PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 114 225
ocen
7,7 10 1 114225
6,6 56
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

Wg źródeł film ma niezwykle dziwny, komediowy vibe i jest strasznie over-the-top. Ale technicznie niezwykle efektowny i gwarantowane są nominacje do wielu oscarów below the line. Pierwsze pokazy testowe mówią o tym że grający Hitlera Taika Waititi jest MVP filmu i też ma spore szanse na nominację. Podobnie Scarlett Johanson. Prawa do filmu ma Fox Searchlight. Powinien to być jeden z głównych graczy przyszłego sezonu nagród. Ale nigdy nic nie wiadomo.

ocenił(a) film na 9
damiansport1

Masz gdzieś źródło tych informacji ?

ocenił(a) film na 7
matonio

Mam ale nie mogę się nim podzielić.

damiansport1

Opis i zwiastun!
Antywojenna satyra, będąca luźną adaptacją powieści "Caging Skies" Christiny Leuners. Akcja filmu rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, a jego bohaterem jest wychowywany przez samotną matkę chłopak, który chce zaciągnąć się do Hitlerjugend. Jego jedynym przyjacielem jest wyimaginowany... Adolf Hitler!
https://www.youtube.com/watch?v=VTqd4yNFuSw
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Falkor1

Pełen zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=tL4McUzXfFI

ocenił(a) film na 6
damiansport1

wiem,ale nie powiem jak mawiał pewien naczelnik zk

matonio

Damian jest znany z tego, że ma info o wszystkim i potrafi wskazać zdobywcę Oscara na 10 lat w przód. Dodatkowo - jako jeden z nielicznych - doskonale włada nowym językiem własnego autorstwa: polenglish. I hope it helps. ;)

ocenił(a) film na 8
Rey_Aviador

Don't be złośliwy

ocenił(a) film na 6
matonio

I jakiś słowniczek do tego "języka"?

ocenił(a) film na 8
damiansport1

A nie ma być czasem higher of laughs i break the rules?

katedra

Sadzę, że to będzie jednak: de sakryfejszyn of de srejszyn & lec dens tu najt evrybady inglisz!

ocenił(a) film na 8
katedra

Gdyby byly lajki do odpowiedzi dostalbys ich a lot for sure XD

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Przypomniał mi się Wes Anderson.

ocenił(a) film na 9
damiansport1

Mam nadzieję, że nasz wspaniały kraj dopuści ten film do kin. Jak wiadomo jesteśmy tacy święci więc pokazanie Hitlera jako wyimaginowanego przyjaciela małego chłopca to pewnie dla niektórych będzie wielka obraza (w tym samym czasie te orażone świete osoby opluwają i obrażają ludzi innych wyznań czy społeczność LGBT, czy obcokrajowców, a więc zachowują sie dokładnie tak jak zachowywał się Hitler). Ja podziwiam Tajka za te wizję świata jaką pokazuje w swoich filmach. Ten zapowiada się szczególnie i mam nadzieję, że nie będę musiała jechać za granicę żeby to film obejrzeć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Adannyel

Słucham, po pierwsze na jakiej podstawie oceniasz moje życie, a po drugie dlaczego nazwywasz mnie trolem. Raczej ja widzę trolla w tobie, trolla który próbuje wszcząć sprzeczke na forum, takie hobby masz jak rozumiem?

kamarza

TROLL

ocenił(a) film na 1
kamarza

Mam nadzieję, że nasz "wspaniały kraj" nie dopuści tego filmu do kin. Że uaktywni się jakaś blokada głupoty, że wyświetli się czerwony przycisk z napisem "stupidity overload" i nie zostanie zignorowany. Że ludzie zbiorą się z transparentami "chrońmy komórki mózgowe". Sam trailer obiecuje nic poza błazenadą. Waititiemu cha w de.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
kamarza

Przeczytaj swój podły wpis jeszcze raz i zobacz jak ubliżasz i niesprawiedliwie oceniasz i opluwasz całą grupę ludzi..to jest ta tolerancja, którą tak sobie wycierałaś buzie we wpisie?Dobrze że mamy ciebie w tej Polszy i czuwasz nad nami:D Vaya con Dios!

ocenił(a) film na 9
wonsiaty

Tak to jest tolerancja, a wiesz dlaczego bo ty się poczułeś opluty, a ktoś inny się nie poczuje bo ma inne poglądy. Ja wypowiedziałam swoje zdanie na temat ważnych spraw. Jeżeli ktoś się poczuł urażony to znaczy, że ma jakiś problem i dostrzegł w tym co napisałam coś co go zezłościło bo postępuje tak jak to opisałam, ja nie ubliżałam nikomu po nazwisku, napisałam wszystko ogólnie. Więc lepiej ty się nad sobą zastanów.

A film szczęśliwie miałam okazję już zobaczyć i gdybym miała konstruować swoje top ten filmów 2019 to trzy pierwsze miejsca przypadły by 1. Joker, 2. Rocketman, 3. JoJo Rabbit. Zwykle wybieram 10 najlepszych więc czekam do końca roku bo jako fanatyk musicali myśle że KOTY mogą namieszać.

ocenił(a) film na 9
kamarza

gdzies mozna juz zobaczyc ?

ocenił(a) film na 9
kristhegreatest

No niestety nie w PL. Ja mam to szczęście, że moja siostra mieszka w Holandii, akurat byłam u niej na parę dni, a oni tam mają takie małe kina w których można zobaczyć przedpremierowe pokazy filmów takich trudniej dostępnych, które nie koniecznie tak od razu i niekoniecznie wszędzie pojawią się w kinie stąd miałam okazje obejrzeć. Ja jednak myślę że polacy będą bojkotować ten film, nawet nie obejrzawszy i nie próbując zrozumieć o czym on jest. A zapewniam że to nie głupkowata komedia gdzie ktoś nabija sie z faszyzmu. Boję sie nawet że DvD w pl nie wyjdzie, cóż kupię wydanie niemieckie czasem maja polskie napisy.

ocenił(a) film na 9
kamarza

no niby to komedio dramat po zwiastunie da sie odczuc ze nie jest do konca na powaznie film co zreszta ma do siebie tworczosc Waititi. mysle ze cebulacy wszedzie staraj sie hejtowac gdzie tylko moga choc srednia ocen zdaje sie mowic co innego ;) a btw zazdraszczam ze mialas okazje zobaczyc

ocenił(a) film na 9
kristhegreatest

Wiedzisz i wlaśnie to jest problem ze zwiastunem, film przez polaków został oceniony na podstawie trailera, pojawiły się pierwsze oburzone opinie, najpierw w ogóle powiedziano, ze film nie trafi u nas do kin, potem że niby w styczniu (choć cały czas wątpię). Powiem tyle owszem jest to komediodramat są zabawne sceny, chociażby sam Waititi w roli Hitlera, ale historia jest bardzo na poważnie, zmusza do zastanowienia się. Owszem twórczość Waititi można czasem określić jako nie na poważnie, ma swój styl. Ale tu według mnie udało mu się doskonale zbalansować tą linię między komedia a dramatem, zrobił coś bardzo ważnego i wielu ludzi powinno obejrzeć ten film, bez nastawiania się na nic, bez wcześniejszego przeczytania komentarzy ludzi którzy hejtując nie wiedząc nawet co hejtują. Nie chcę spojlerować, ale spróbuję podać przyklad JoJo wymyśla sobie wyimaginowanego przyjaciela, który wygląda jak Hitler, jest wychowywany w faszystowskich okolicznościach, zna to czego go uczą i wyimaginowany Adolf też podsyca te nauki, tyle, że praktycznie przez cały czas kiedy widzimy chłopca i jego "przyjaciela" widzimy wachanie się u tego chłopca, widzimy, ze nie dokońca ufa on swojemy wymyślonemu koledze. Jest taki moment w filmie gdzie wyimaginowany Adolf zaczyna wpadać w złość bo widzi, że jego sztuczki nie działaja na chłopca, że jego przemowy nie są przez chłopca odbierane tak jakby on tego chciał. A kiedy jest ten moment gdzie chłopak znajduje ukrywaną przez jego matkę żydowską dziewczynkę (myślę, że to nie spoiler bo to jest w zwiastunie), JoJo kompletnie inaczej zaczyna patrzeć na to czego jest uczony, a wyimaginowany kolega popada w jeszcze większą złość i bezsilność. Dlatego mimu kilku śmiesznych scen ja traktuję tę historię na poważnie. Żarty, żartami, ale kiedy przychodzi co do czego żartów nie ma.

Owszem, może tak być, że ktoś inny bo obejrzeniu będzie miał totalnie inne odczucia, to zależy od wielu rzeczy, może ktoś zrozumie to inaczej i też nie można go za to winić. Ja nie twierdzę, że mam rację piszę tylko skrótowo to co ja wyciągnęłam z tej historii. Ok ktoś będzie oburzony, że pokazane to jest w taki sposób, a nie dramatycznie i patetycznie, ale moim zdaniem właśnie przez to, ze pokazano to w taki sposób film ma szansę dotrzeć do młodszej widowni i zmusić ich do przemyśleń.

ocenił(a) film na 6
kamarza

Jestem Polakiem,katolikiem praktykującym . Mnie się podobał film nawet bardzo ( gruby w kartonowym mundurku rządzi

użytkownik usunięty
kamarza

Sam z wielką chęcią obejrzę ten film, bo nie mam "kija w t****" (czym w ogóle jest to t****?), ale twoja wypowiedź mnie zwyczajnie w jakiś sposób zniesmacza i jednocześnie bawi. Jest w niej wiele niechęci do różnorodnej grupy ludzi jaką są Polacy, kompletnie niepotrzebnie nadużywasz kwantyfikatora ogólnego, a na dodatek mówisz wiele frazesów o ważności edukacji i jak typowy boomer narzekasz na jej obecny poziom, a sama dokonujesz błędów w składni, literówek, interpunkcja także nie jest twoją najmocniejszą stroną (moją też nie stąd do niej się nie przyczepiam). Może sama nie potrafisz sklecić poprawnie dłuższej wypowiedzi? Mnie np. bardzo interesuje jak to możliwe, że w zachodnich szkołach dzieci mają 3 miliony godzin zajęć artystycznych, bo tyle to właśnie 3000 tysięcy. Stąd mój postulat, abyś na przyszłość dwa razy czytała to co pod wpływem emocji napisałaś, bo tanie moralizatorstwo "och jacy to Polacy głupi i nietolerancyjni" w takim wydaniu jakie serwujesz wywołuje tylko uśmiech politowania.
I jeszcze postscriptum do twojej powyższej wypowiedzi - porównywanie współczesnej polskiej niechęci do obcokrajowców, osób LGBT czy innych mniejszości z tym co dokonywał Hitler jest właśnie przykładem "polskiej głupoty". I nie chodzi o to, aby usprawiedliwiać współczesne formy dyskryminacji, ale chyba każda w miarę inteligentna osoba widzi różnicę między zawołaniem za kimś "ej ty p**ale/ciapaku" i splunięciem mu pod nogi, a mordowaniem ludzi z uwagi na ich pochodzenie czy też orientację. Stąd też mój drugi postulat - trochę pokory i ogłady w rzucaniu takimi mocnymi tezami.

ocenił(a) film na 9

Wiesz rozmowa była o czym innym błędy robię bo nie czytałam już tej wypowiedzi więc literówki sa, co do edukacji wypowiedziałam się na jej temat bo mam przyjemnosć z tym tematem być związana, poza tym tamta wypowiedź to było po prostu wylanie z siebie frustracji po komentarzu kolegii który zwyczajnie jak to troll mnie podpuścił. Co do rzucania mocnymi tezami sie nie zgadzam. Ty masz swoje zdanie i okej, ale zauważ że to splunięcie i wyzywanie kogoś może się przerodzić w coś gorszego, nie zapominajmy, że były też kije baysbolowe , armatki wodne i pjęści. Droga nie daleka od jednego do drugiego. Więc zdania nie zmienię. Ty miej swoje poglądy ja bedę miała swoje i przy tym zostańmy, nic w twojej wypowiedzi nie przekonał mnie na spojrzenia na temat inaczej. A uśmiech politowania to powoduje twoja wypowiedź. W szkołach zachodnich dzieci mają 3000 godz artstycznych przez cały okres nauczania natomiast u nas 256. zadowolony, ale polak tak ma lubi wytykać błędy i czepaiać sie słówek. Chciałam tylko zwrócić temat na to jak bardzo zabija się wyobraźnię i kreatywne myślenie wśród dzisiejszej młodzieży. Wiesz przypadkiem natrafiłam dziś na artykuł o bajce Kraina Lodu II autor napisał o tym jak to jedna z sióstr biega roznegliżowana i żeby się 10 razy zastanowić bo kolory zoży polarnej to świadczą od razu o tym że laska jest lesbijką. A niech sobie będzie, dziecko tego tak nie odczyta, a jeśli ktoś na siłę chce sie doszukiwać takich rzeczy to zapewne je znajdzie. Więc niestety Możesz sobie uważać mnie za głupią robiącą błędy osobę ani mi to ziębi ani grzeje, twoje zdanie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. A co do naszego narodu to powiem tylko, wstydzę sie że pochodzę z tego kraju.

użytkownik usunięty
kamarza

I ponownie dokonujesz kompletnie niezasadnej generalizacji, gdy piszesz, że "polak tak ma". Czepiam się twoich potknięć bowiem zakładam, że jak ktoś jest pierwszy do pouczania innych o tolerancji i inteligencji to sam takich prostych literówek czy błędów nie popełnia, zwłaszcza jeśli jest się związanym z edukacją, z nauczaniem dzieci. Nikt idealny nie jest, ale sama piszesz w taki sposób, że mam wrażenie, liczę, że kompletnie mylne, że masz się za lepszą od tego przeciętnego, przeklętego Polaka co tylko by pluł na innych i był nietolerancyjny. Wstyd z swojego pochodzenia to odwrotny nacjonalizm, który w mojej skromnej opinii jest równie głupi co nacjonalizm łysych panów z stadionów. Mnie bycie Polakiem ani nie napawa dumą ani nie zawstydza. Zwyczajnie mnie to nie interesuje, bo nie czuję się odpowiedzialny za działania innych osób. Jeśli Ty odczuwasz wstyd, to musisz się czuć jakoś współwinna, że gdzieś tam jakiś kark pobił geja albo czarnego, bo wstyd, przynajmniej powinien, być zasadny, wstydzimy się za bliskie nam osoby, a nie za obojętnych nam ludzi. Skoro moje zdanie Ciebie nie interesuje to czemu interesują Ciebie działania innych osób? Oczywiście możesz je skrytykować jako naganne, ale po co od razu się za nich wstydzić?
Mimo wszystko cieszę się, że twoja ostatnia odpowiedź była bardziej stonowana. Pozdrowionka ślę.

ocenił(a) film na 9

ok większośc polaków tak ma, lepiej bez generalizowania, niech inni nie piszą "każdy i "wszyscy to ja też nie będę, bo nie mam na imię "Kazdy" i nie nazywam się "wszyscy"

a co do wstydu za ten naród to nie ja nie czuję sie winna niczemu, nie oglądam telewizji nie wiem co piszą w gazetach na wybory nie chodzę bo mam to wszystko w nosie żyję odcięta od tych sparaw ale niestety wysłuchiwanie tego jak inni się z takich powodów irytuj powoduje u mnie wstyd za tych ludzi, tych co to wymyślają i tych co sie irytują i tych o których nie stety wiem jak zachowóją się ośmieszajac ten kraj jeszcze bardziej gdy wyjeżdzają do roboty za granice (akurat tu tez mam związek ze sprawa więc wiem jak pewne zachowania wyglądaja). Co do mojego nauczania dziedzi to po pierwsze uczę historii sztuki, zajęć artystycznych i woku, po drugie nigdy w towarzystwie dzieci nie rozmawiam ani nie wciskam im swoich pogladów bo tak się nie robi. To tak samo jak z moim nie wyznawaniem żadnej wiary ja myślę inaczej ale jak dziecko ryczy bo dziadek umarł to tłumacze mu tak jak mmusia i tatus ze jest w niebie chociaz myslę zupełnie inaczej. Tak więc moich umiejetnosci pedagogicznych nie oceniaj na podstawie postów z filmwebu, potrafię odłożyć swoje poglady na bok kiedy sytuacja tego wymaga. Więc daj sobie na luz i zakończmy ten temat.

użytkownik usunięty
kamarza

Nie oceniam twoich zdolności pedagogicznych, ale była to krytyka błędów ortograficznych i literówek jakie popełniasz, gdy jeszcze innym zarzucasz niedostatek inteligencji i rzucasz na lewo i prawo jak to inni są głupi z tych "polaków".
Zresztą sprawdź jak Grecy określali kogoś kto nie interesuje się polityką. Ty mimo, że się nie interesujesz polityką to jednak na nią narzekasz - narzekasz na polski stan edukacji, reformy programowe etc., które przecież są zależne od tego jaka jest ekipa rządząca. Ale rzeczywiście nie warto dalej toczyć tej dyskusji, bo do niczego nie prowadzi.

ocenił(a) film na 9

Wypowiadam sie na temat edukacji bo akurat na ten temat mogę sie wypowiedzieć znam go z doświadczenia i wiem jak rzecz wygląda, nie poruszam innych tematów politycznych. Co do czepiania sie literówek i błędów to proszę niech sie pan czepia. Udowodniono naukowo że 75% osób uzdolnionych artystycznie, rysowników, muzyków, pisarzy, aktorów ma duże problemy z ortografia i gramatyką co nie oznacza że są głupsi. Zasady znam chodziłam do szkoły, ale znajomość zasad to nie wszystko. Dla mnie bez różnicy czy "ź" czy "rz" zrozumiał pan o co chodzi to poco sie na ten temat wywnętrzać.

użytkownik usunięty
kamarza

Jeśli mam się czepiać to jednak istnieje zasadnicza różnica między "ź", a "rz", może między "ż", a "rz" jej nie ma. Powtórzę to o czym mówiłem wcześniej - osoba, która tak chętnie rzuca ostre opinie o inteligencji swoich współplemieńców musi się liczyć z tym, że ktoś wskaże jej gdzie sama ma możliwe braki i tłumaczenie się swoimi innymi atutami, że może ortografia na bakier, ale za to jaki piękny obraz namaluję, nie jest wyjściem. Wyjściem jest stonowanie swoich wypowiedzi i zrozumienie, że ta głupota i nietolerancja Polaków nie została wyssana z mlekiem z piersi matki, a wynika z sytuacji socjoekonomicznej. Mając taką wiedzę ciężko o inną reakcję niż o współczucie i zrozumienie dla sytuacji reszty rodaków, którym przyszło urodzić się w rodzinach, które nie pozwoliły im na wyrośnięcie na oświeconych, tolerancyjnych liberałów. Nie ma tam miejsca na bluzganie z wyższością.

ocenił(a) film na 9

Przepraszam, ja nie rzucałam żadnych ostrych opini inteligencja, czy w ogóle słowo inteligencja pojawiło się w którejś z moich wypowiedzi. nie wiem nie chce mi sie tego czytać. I bardzo się pan co do mnie myli powiem tyle. J nikomu nie umniejszam, pokazuję tylko że w dobrym kierunku to my się nie poruszamy i to akurat związku z inteligencją nie ma. Nie będzie mnie pouczał jakiś Pan z internetu który na oczy mnie nie widział i nie miał okazji porozmawiać ze mną twarzą w twarz. A co do robienia błędów nigdy nie było to dla mnie ważne i nie uważam, ze to świadczy o mojej inteligencji. Skończ pan te gadki bo przysypiam jak czytam takie wymądrzające sie osoby, które używają wielce wysublimowanego języka aby to reszcie świata uświadomić jacy to są inteligentni a jaka ja jestem głupia i niedouczona bo mam inne zdanie na pewne tematy. Chce pan ze mnie zrobić głupka prosze bardzo mam to w głębokim poważaniu.

użytkownik usunięty
kamarza

"Polacy obecnie są jednym z najgłupszych, najbardziej nietolerancyjnych, narodów". Cytat z początku jednego twojego komentarza. Ja mogę się względem Ciebie mylić, ale sama pozwalasz źle o sobie sądzić pisząc takie komentarze. Jeśli ktoś tutaj się wymądrzał to właśnie Ty i odwracanie kota ogonem, że to ja się wymądrzałem, bo używam "wysublimowanych" słów jest śmieszne, bo ja nawet nie stwierdziłem nigdzie, że jesteś głupia, nie chcę nawet próbować tego udowadniać. Jedyne co powtarzam od początku to to, aby przestać tak łatwo rzucać generalizujące opinie i przeczytać to co się napisało pod wpływem emocji. Tyle.

ocenił(a) film na 9

Akurat to że polacy są jednym z najgłupszych narodów to coś czego się będę trzymać, a co ty o mnie myślisz to mam w głębokim poważaniu. Ja nie genarilizuje, ale też nie będę pisać Polacy są jednym z najgłupszych narodów z wyjąttkiem osób takich jak.......myślę że człowiek jest w stanie się domyślić co miałam do powiedzenia, to stwierdzenie ogólne, bo sama znam wiele wspaniałych osób, które przy okazji słysząc ode nie taki komentarz nie robią z tego wielkiego chalo, wiesz tak jakby ja tez jestem polakiem więc siebie też oceniam piszac coś takiego. Wyjmij tą tyczke z wiadomego miejsca i daj na luz. Ludzie mają prawo do swojego zdania, a rozpisywać sie dlaczego polacy to głupi naród to nie będę bo mi się nie chce ale jak chcesz możemy się spotkać i podyskutować. Kończę temat bo jesteś męczącym człowiekiem, który nie zrozumie pewnych rzeczy, zamknięty w swojej klatce będzie bronił bo jest patriotą z internetu.

kamarza

Już miałam obejrzeć - ale ta trochę przydługa chaotyczna moralizatorska wypowiedź oraz przytaczane argumenty mnie totalnie zniechęciły. To się nazywa „pocałunek śmierci”..

ocenił(a) film na 9
siesta26

Mimo wszystko polecam. Poza tym najpierw ogląda sie film a potem czyta komentarze. No w każdym razie ja tak robie bo wtedy moje zdanie jest moje i nie miały na nie wpływu osoby trzecie, które oceniają a często, gęsto filmu nawet nie widziały. To nie jest film moralizatorski, a że trafiłes na głupią dyskusje na filmwebie bywa. Tak jak mówię, najpierw film potem na forum.

kamarza

Te "małe litery" są wyrazem braku szacunku do Polski i Polaków. Smutne...

ocenił(a) film na 9
dynastes

masz rację, ale dla mnie to nie jest smutne jetem obywatelem świata nie polski, a że akurat na kawałku ziemi znajdującej sie w tej części świata sobie mieszkam to już przypadek, równiedobrze mogłabym żyć na biegunie północnym, ale nie mam zamiaru bo mm ważniejsze rzeczy na głowie niz przeprowadzki więc może być tu a sacunek to ja sobię mogę mieć bądź nie mieć do kogo echcę nie mam 5 lat

kamarza

Jeśli "przez przypadek" zamieszkasz u kogoś, powinnaś się o nim wyrażać z szacunkiem, albo się wyprowadzić.
Ponadto Twoją powinnością jest okazywać szacunek swoim dziadkom, rodzicom, jak i Ojczyźnie, chyba że uczynili coś przeciwko Tobie. Może Twoja rodzina nie zasługuje na Twój szacunek, nie wiem, ale Ojczyzna nic Ci nie zawiniła.
Nawet to, że możesz nie szanować elit rządzących, nie uprawnia Cię do okazywania braku szacunku rodakom i Ojczyźnie.

ocenił(a) film na 9
dynastes

O okazywaniu szacunku dziadkom i rodzicą to mnie proszę nie pouczac bo oni mają mój ogromny szacunek i w ogole nie wiem skad ten tekst bo nigdzie nie pisałam o rodzinie, sprawa ojczyzny wygląda inaczej to nie jest moja rodzina, jakie mam obowiązki to ja wiem, a szacunek okazuję współobywatelom, napisałam tam parę rzeczy ogólnie to że piszę że wstydzę się za ten naród nie oznacza że nie mam szacunku do wszytkich ludzi, jest raczej odwrotnie. O szacunku do ojczyzny to mogłam mówić 100 lat temu ale nie teraz. A zdania typu "twoja powinnością jest...." to sobie proszę odpuścić, bo co jest moją powinościa wiem. Kończe ten temat bo mam ciekawsze sprawy do roboty.

ocenił(a) film na 6
kamarza

Taa, zwłaszcza "rodzicą"...
A wcześniej: "[...] literówki sa, co do edukacji wypowiedziałam się na jej temat bo mam przyjemnosć z tym tematem być związana" - Nie wiem o jakie "literówki" chodzi, bo nie tylko "rodzicą", ale i "polska", "polak" powtarzane konsekwentnie, to ohyhdne byki ORTOGRAFICZNE tępione w podstawówce, a np. "nie koniecznie" najpóźniej w gimnazjum. Myślę zatem, że "masz przyjemność być związana z tematem edukacji", przy okazji jakiegoś eksternistycznego nadrabiania takich zapóźnień jak przytoczone powyżej. Natomiast wątpię, by ta przyjemność była wzajemna.

ocenił(a) film na 9
kamarza

Jakim prawem w ogóle ktokolwiek dopuścił panią do nauczania w szkole osoba posiadająca w sobie tyle nienawiści nie powinna mieć prawa nawet do publicznych wypowiedzi. Z każdym kolejnym postem pogrąża się Pani coraz bardziej. Jak można pouczać o tolerancji i porównywać kogokolwiek do Hitlera skoro samemu stosuje się praktyki, ktorych Goebbels by się nie powstydził. A co do Pani inteligencji to abstrachując od tego, że kaleczy Pani mowę naszych ojców w sposób niedopuszczalny dla nauczyciela to upubliczniając takie wypowiedzi pokazuje Pani jej zdecydowany niedobór. Niestety dla Pani jest Pani obywatelem Polski a do tego kompletną ignorantką. Myślę, że wszystkim ludziom, a szczególnie Pani uczniom było by lepiej gdyby faktycznie mieszkała Pani na biegunie północnym. Musi być Pani naprawdę koszmarnym pedagogiem, mam nadzieję, że nie prowadzi Pani zajęć po niemiecku.
Zdecydowanie nie pozdrawiam, raczej odsyłam z powrotem do diabła.

ocenił(a) film na 9
Narx

Proszę porozmawiać z moimi uczniami czy po lekcji czują sie źle czy dobrze. To że mam takie zdanie na temat tego kraju i takie poglądy nie znaczy że dyskutuję o nich z dziećmi starszymi czy młodszymi, na lekcjach rozmawiamy o sztuce. Polityka i religia mnie nie obchodzi i nigdy w rzyciu nie posunęła bym się do tego, żeby z dziećmi na lekcji w ogóle wchodzić na takie tematy wypytywać ich jak myślą ich rodzice. Uważam że w tych sprawach dziecko powinno brać przykład z rodziców później wrobić sobie własne zdanie. Zreszta z ludźmi też nigdy na te tematy nie rozmawiam, a że ktoś nie umie zrozumieć że nie wszyscy myślą tak samo i zaczął z mojego posta robić dyskusję na kilometry to już nie moja wina. Mnie naprawdę nie interesuje jakie zdanie na temat kraju, polityki religii maja osoby z którymi pracuję mogą myśleć totalnie inaczej dla mnie nie ma to znaczenia, ja pracuję z człowiekiem a nie jego politycznymi upodobaniami. Do swojego zdania prawo mam. Może sobie pan o mnie myśleć co chce, ja sie nie pogrążam, poprostu myślę inaczej niż większość.

ocenił(a) film na 6
kamarza

Akurat uczysz dzieci - może "sztuki" kroju i szycia... Chyba, że po ostatniej "dobrej zmianie" i strajkach prawdziwych nauczycieli już nie ma kto uczyć i szkoły zatrudniają takich półanalfabetów...

dynastes

Straszne ,taka osoba idzie na zliberalizowaną uczelnię i tam uczy się tej pedagogiki wstydu i jeszcze pewnie uważa się za elitę..Żal tylko dzieci ,że takie indywiduum ich "uczy".

kamarza

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 9
kamarza

Jeśli coś Ci się nie podoba w tym kraju to wyjedź. Twoja faszystowska narracja o tym, że kto nie uznaje lewactwa jest idiotą godzi w fundamentalne zasady demokracji i prawa do wolnej wypowiedzi. Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie dopóki nie obraża innych grup ludzi. Pisanie o dumnym narodzie z małej litery i używanie epitetów w jego strone na pewno łamie tą zasadę. Osobiście gdybym mógł odebrał bym Tobie obywatelstwo i prawo głosu pani jaśnie oświecona. Spędziłem pół życia na zachodzie i obserwowałem upadek zasad społecznych. Wróciłem, żeby moje dzieci nie musiały dorastać w takim kraju, ale widzę, że Polskę też powoli to dosięga. Nie dajmy się Polacy lewacko-faszystowskiej propagandzie i szanujmy swą kulturę i tradycję.

Narx

Szanuj polski język, a potem wytykaj błędy innym.
Polacy! Chronmy kraj przed prawicowa propagandą!

ocenił(a) film na 9
Narx

Nie dawaj mi Pan wykładow skoro mnie nie znasz, z jakiegoś powodu mam takie zdanie, nie będę jż tego tłumczyć, ale tak kraj ten traktuję z pogardą, o dumnym narodzie to mozna było mówić 100 lat temu, teraz to naród za który się wstydzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones