film

J-Horror Theater Vol. 5

Kaidan
2007
1 godz. 59 min.
5,6 792
oceny
5,6 10 1 792
627
chce zobaczyć
Sainkichi zakochuje się w Oshigi. Nie dane jest im jednak zaznać szczęścia z powodu rodzinnej klątwy ciążącej na mężczyźnie. Więcej Mniej
Kaidan zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Soetsu Minagawa, zajmował się lichwiarstwem. Pewnego dnia został zabity przez samuraja Shinazemona Fukai, podczas próby odzyskania długu. Umierając rzucił klątwę na swojego zabójcę i jego potomstwo. Wkrótce Fukai oszalał, zabił swoją żonę i siebie. Po dwudziestu latach syn Fukaia, Sainkichi (Kikunosuke Onoe) zakochuje się w córceSoetsu Minagawa, zajmował się lichwiarstwem. Pewnego dnia został zabity przez samuraja Shinazemona Fukai, podczas próby odzyskania długu. Umierając rzucił klątwę na swojego zabójcę i jego potomstwo. Wkrótce Fukai oszalał, zabił swoją żonę i siebie. Po dwudziestu latach syn Fukaia, Sainkichi (Kikunosuke Onoe) zakochuje się w córce Minagawy, Oshigi (Hitomi Kuroki), nauczycielce muzyki. Jednak wkrótce zostaje zauroczony przez uczennicę swojej ukochanej, Ohise (Mao Inoue). Podczas kłótni, mężczyzna rani nauczycielkę obok lewego oka, a jej rana staje się znamieniem ludzi, którzy zginą tragiczną śmiercią. Oshiga umiera samotnie i przysięga zabić każdą kobietę, którą kiedykolwiek pokocha Fukai.

na podstawie
Enchô San'yuutei (materiały do scenariusza, historia)
studio
Avex Entertainment / Eisei Gekijo / Kaidan Seisaku Iinkai / Więcej...
tytuł oryg.
Kaidan
inne tytuły
J-Horror Theater Vol. 5 Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Tokio, Inashiki, Joso oraz Tsukubamirai (Japonia).
Kaidan to termin, którym w Japonii określa się rodzime opowiadania o duchach i innych zjawiskach nadprzyrodzonych, odnoszących się gównie do opowieści ludowych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych