6,5 93
oceny
6,5 10 1 93
87
chce zobaczyć
{"type":"film","id":465619,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kamienna+cisza-2007-465619/tv","text":"W TV"}]}
Kamienna cisza
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


Dokument opowiada historię kobiety posądzonej o cudzołóstwo i zamordowanej w wiosce Spingul w górach północnego Afganistanu w kwietniu 2005 roku. Informacja obiegła cały świat 23 kwietnia 2005 roku, stając się epilogiem opowieści, która swój początek miała 5 lat wcześniej. W wyniku umowy zawartej między rodzinami Amina poślubia Mohammeda.Dokument opowiada historię kobiety posądzonej o cudzołóstwo i zamordowanej w wiosce Spingul w górach północnego Afganistanu w kwietniu 2005 roku. Informacja obiegła cały świat 23 kwietnia 2005 roku, stając się epilogiem opowieści, która swój początek miała 5 lat wcześniej. W wyniku umowy zawartej między rodzinami Amina poślubia Mohammeda. Po uroczystości mężczyzna opuszcza żonę, wyjeżdżając do pracy w Iranie. Nigdy więcej nie daje znaku życia. Porzucona kobieta zaczyna spotykać się z Karimem, należącym do klanu zwaśnionego z rodziną Aminy. Para zostaje przyłapana na schadzce i oskarżona o naruszenie świętego prawa Koranu. Dziewczyna zostaje zamordowana, Karimowi udaje się uciec. W śledztwie nikt nie przyznał się do zbrodni, prócz matki zmarłej, świecie przekonanej o konieczności zabicia córki, gdyż ta zniesławiła ją i całą jej rodzinę. Świadkowie próbują zrekonstruować tragedię, by odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie, co wydarzyło się w dniu śmierci Aminy.  

Kamienna cisza zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.