film

Kanibal z Rotenburga

Rohtenburg
2006
1 godz. 30 min.
5,6 3 463
oceny
5,6 10 1 3463
1 590
chce zobaczyć
Filmowa historia Olivera Hartwina oparta została na prawdziwych losach człowieka skazanego za zabicie i zjedzenie mężczyzny. Młoda Amerykanka Katie Armstrong (Keri... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Kanibal z Rotenburga zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Filmowa historia Olivera Hartwina oparta została na prawdziwych losach człowieka skazanego za zabicie i zjedzenie mężczyzny. Młoda Amerykanka Katie Armstrong (Keri Russell) pisze w Niemczech pracę magisterską na temat przypadku kanibala-zabójcy Olivera Hartwina (Thomas Kretschmann). Hartwin zostawił wiadomość w internecie, że poszukujeFilmowa historia Olivera Hartwina oparta została na prawdziwych losach człowieka skazanego za zabicie i zjedzenie mężczyzny. Młoda Amerykanka Katie Armstrong (Keri Russell) pisze w Niemczech pracę magisterską na temat przypadku kanibala-zabójcy Olivera Hartwina (Thomas Kretschmann). Hartwin zostawił wiadomość w internecie, że poszukuje osoby, która w miłosnym akcie poświęcenia dałaby się zjeść żywcem... i taką osobę znalazł. Okazał się nią być Simon Grombek (Thomas Huber), homoseksualista noszący w sobie ogromne poczucie winy za samobójczą śmierć własnej matki. Dziewczyna bada sprawę zbrodni, angażuje się coraz mocniej w historię życia kanibala, dotarcie do przyczyn zachowań Hartwina i Grombeka, zrozumienie relacji kata i ofiary staje się jej obsesją. Gubi się we własnych emocjach. W trakcie tych niebezpiecznie wciągających poszukiwań zdobywa taśmę video z zapisem makabrycznego ceremoniału, nagraną przez samego Hartwina. Obejrzenie tej taśmy na zawsze pozostawi ślad w jej psychice.

dystrybucja
Carisma Entertainment Group
studio
Atlantic Streamline / Senator Entertainment Co
tytuł oryg.
Rohtenburg
inne tytuły
Grimm Love (tytuł wznowienia) USA
Więcej...
W wyniku pozwu Armina Meiwesa, którego historia została opowiedziana w filmie, dystrybutorzy "Rohtenburgu" otrzymali sądowy zakaz pokazywania go w Niemczech.
Film był kręcony w Niemczech.
Członkowie zespołu Rammstein zainspirowani prawdziwą historią Armina Meiwesa stworzyli utwór o nazwie "Mein Teil" (niem. moja porcja, część; w niemieckim slangu mianem Teil określa się penisa) , który zawiera teksty mocno nawiązujące do kanibalizmu .
Życie to nie bajka. Właśnie taka myśl przychodzi mi do głowy po obejrzeniu filmu „Kanibal z Rotenburga”. Jest to debiutancki obraz niemieckiego reżysera Martina Weisza, który swoją karierę rozpoczął od mocnego uderzenia. Film oparty jest na faktach, które wydarzyły się nie tak dawno. Opowiada historię Olivera Hartwina, która wstrząsnęła całymi... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych